Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

jestem nowy na forum , byłem w zeszłym tygodniu u psychiatry (poraz kolejny) , pierwszy raz byłem rok temu on wypisał mi paroksetyne lecz po połowie tabletki podziękowałem!Teraz ten nowy powiedział mi że mam zaburzenie lękowe + fobie społeczną no i wypisał lek Elicea 10mg + Zomiren 0,5 , oba leki mam łykać rano , na samą myśl robi mi się zle i strasznie się ich boje.Kazał zaczynać od5mg czy nie lepiej jak zacznę od 1/4 tabletki?No i w razie paniki lyknąć 0,25 zamirenu (tego też nigdy w życiu nie brałem).Jak przełamać się i łyknąć pierwszą tebletke?

 

Ogólnie mam jeszcze 1 opakowanie leku Seronil to chyba fluoksetyna , ahh sam nie wiem od czego zacząć , każdy lekarz wypisuje inne leki toć to jest śmieszne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie sie obawiasz, bo lekarz przepisal ci odpowiednio dobrany zestaw lekow. Jesli sie boisz skutkow ubocznych to mozesz zaczac branie od 1\4 tabletki. Nie martw sie i lykaj smialo, masz przeciesz Zomiren na okres ladowania sie antydepresanta, wiec samopoczucie ci sie raczej nie pogorszy. Lekarze maja swoje ulubione leki, ktore sprawdzily sie w ich praktyce lekarskiej, poza tym dobor lekow to troche loteria, bo nie wiadomo co komu pomoze.

 

Nie wiem jak sie przelamac, moze zaczac od Zomirenu, poniewaz on natychmiast usunie uczucie strachu, a jak juz przestaniesz sie bac, bo naprawde nie ma czego, to i Elicee lykniesz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że ja po łyknięciu będę spięty , prawdopodobnie oczekiwał skutków ubocznych jak było na paroksetynie.Czy lepiej zacząć od 1/4 tak? Nie chce brać zomirenu bo to benzo.Aaa a kiedy mam ja brać rano czy przed snem?Dodam że mam ADHD i za dnia jestem mega hyperaktywny , może stąd się bierze moje złe samopoczucie , z jednej strony chcę muszę coś ze sobą robić ale lęk nie pozwala mi wyjść z domu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko, wy i to wasze benzo. Tak sie wlasnie konczy wczytywanie sie w fora. Czlowieku, lekarz skonczyl studia i praktykuje- myslisz, ze jest znachorem, ktory chce cie otruc czy jak? Jedz grzecznie ten Zomiren, jak lekarz zalecil, bo na pewno pomoze zminimalizowac poczatkowe nieprzyjemne skutki antydepresanta takie jak leki, bezsennosc czy nasilenie objawow fobii spolecznej. Wlasnie po to masz benzo, zeby nie rzucic Elicei po jednej tabletce, jak to zrobiles z paroksetyna. Sluchaj lekarza i nie siedz w necie, bo to jeszcze pogarsza twoj stan i czujesz strach przed leczeniem zamiast brac leki i zdrowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w ogóle można przerwać kurację po połowie jednorazowej dawki jak ten lek zapewne jeszcze nie zdążył się wchłonąć i wywrzeć jakiegokolwiek wpływu na organizm? W tym wypadku trudno mi się nie zgodzić z malwiną. Łykaj i nie marudź. Brałem swojego czasu escitalopram 30mg / dobę, szamałem benzo jak tic-taci i nie umarłem od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od 1/2 tabletki Elicei 10mg czyli 5mg jednorazowo rano (niezależnie od posiłku). Do tego dorzuć jak przykazał lekarz Zomiren 0,5 albo 0.25, żeby zniwelować skutki uboczne i będzie ok. Później w razie czego można zwiększyć escitalopram do maksymalnie 20mg, podnosząc dawkę co 5mg, ale to już zgodnie z wytycznymi lekarza i jeśli zajdzie taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!jestem na esci od 8 dni,diagnoza:oczywiście zaburzenia lękowe nie mogę jeść, nawet ulubionych słodyczy.Nie moge zasnąć, kręcę sie, budzę po paru godzinach, zresztą wogule mogłabym nie spać, głowa mi pęka.Miał ktoś tak z Was?

Jestem ciekawa czy jest tutaj ktoś, komu pomogły leki?Czy jesteśmy już na zawsze skazani na tą chorobę?co sądzicie o psychoterapii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! ja od jutra zaczynam Depralin 10mg na depresje, natręctwa i lęki! Przeczytałem ulotkę i wszystkie skutki uboczne i jestem trochę przerażony!!! Mam nadzieję, że nie będzie żadnych negatywnych skutków ( w szczególności w pracy bo to by była katastrofa) i lek zacznie działać w swoim czasie...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On mowil ze pierwszy miesiąc ale ja czytając o nim opinie przerazilem sie ze szybko uzależnia . Zrobię tak lykne tą elice jak bede mieć mega lęki czy coś podobnego to wezmę polowe zomirenu czyli 0.25 , dziwny ten lekarz ledwo mnie zna a już wypisuje benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem nowa

od wczoraj elicea 5 g

i od tygodnia mirtor /mirtagen na sen ale dzisiaj nie moglam juz po tym spac... spalam 3 h i potem insomnia :(

czy to to przez esci

 

rok temu bralam seronil p oczym po 10 miesiacach lekarz kazal odstawiac... i dupa potem znowu hydroksyzyna i trittico i beznadzieja nie moglam po tym spac.

czy ktos mial polaczenie esci z mirtazapina? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Depralin od 19 dni. Pierwszy tydzień 5 mg, później 10 mg dziennie. Póki co ciężko oceniać efekty. Może trochę lepsze spanie i mniej lęku ale w sumie może być to kwestia tego iż zrobiłem sobie urlop a nie zasługa leku. W dalszym ciągu czuję umiarkowaną apatię i słabość. Próbuję zaleczyć dystymię i jest to pierwszy lek który biorę. Za kilka dni wizyta u psychiatry, zobaczymy co powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem nowa na tym forum,jak wiekszosc z Was borykam sie z roznymi nerwicowymi dolegliwosciami,moim osiowym objawem jest LĘK,wlasciwe juz prawie przed wszystkim... :cry: .Testowano juz na mnie kilka antydepresantow,z roznym skutkiem plus afobam-od ktorego jestem uzalezniona,i bede probowala z niego powoli schodzic.Nowy psychiatra przepisal mi escitalopram(escitil),m.in po to by zejsc z afobamu( biore 1 mg dziennie).Uczeszczam rowniez na terapie,staram sie nie poddawac,choc sami wiecie jakie to czasem trudne :105: .Kochani,czy ktos z Was ma doswiadczenie z escitalopramem,jakie sa Wasze przemyslenia o skutkach jego dzialania?Dziekuje z gory za przeczytanie postu,ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich forumowiczów ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×