Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bralem prawie wszystkie odmiany, Seroxat, Parogen, Arketis, teraz Paroxinor i nie zauwazylem zadnej roznicy, wszystko dziala tak samo, tak naprawde jedyna roznica to cena, Seroxat najdrozszy, Arketis najtanszy. I tyle. A biore juz bardzo dlugo, wiec bylbym w stanie rozroznic, czy cos dziala inaczej/mniej skutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum :)

 

Mam takie pytanie. Brałem dwa lata Parogen i ostatnio zmniejszając dawkę doszedłem do momentu kiedy zaprzestałem brania.

Teraz mam takie momenty oszołomienia, lekko kręci się w głowie, a nie biorę wcale już 4 dzień.

Do tego libido się podniosło i wytrysk jest jak na mnie bardzo szybki. Przed braniem leku wszystko było ok w tej kwestii, podczas brania znacząco spadło i stosunek płciowy był bardzo długi. Teraz natomiast 5 minut to huk. Czy to się poprawi, umie ktoś na to odpowiedzieć?

 

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robben1866, zamienienikkow serozatu nie bralam. ale wszystkie mozliwe zamienniki wenli w ciagu 5 lat. i zero roznicy, moze to tylko, ze dzilala o godzinke 2 krocej.

 

ale do czego odnosi sie pierwsza tabletka? ogolnie pierwsza?

 

i czy lekarz wypisujac ci to rozmiawial na temat twojego ADHD? Wiedzial o tym? Jak nie to zaiwaniaj do lekarza i mu to jak najszybciej powiedz. na seroxat nie zmieniaj bo drozszy a roznicy nie ma. przeszlam wszystkie wenle od najtanszych do najdrozszych i to co pudelko to inna. zero roznicy.... 5 lat. wszystkie mozliwe zamienniki na rynku. (w hiszpanii jest sporo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudia wie o adhd a co jak sie ma adhd to nie mozna brac paroksetyny ? mi ona bardzo pomaga na nerwica zero lęku mam na paro no i w depresji pomaga ...teraz mam 40 mg parogenu dziennie:)

 

-- 23 lis 2011, 12:18 --

 

beatka do tego wez jakis stablizator nastroju na te hustawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ogólnie jestem niecierpliwym człowiekiem, nie lubie jak mi cos dolega, mam 2 dzieci musze funkcjonowac dla nich, tym bardziej ze wiem ze mozna czuc sie swietnie, a na wlasne zyczenie to zepsulam, zachcialo sie zamiennika!!!

no w sumie poprawa jest, ale to nie jest to co bylo..... :( bierze mnie na płacz przez to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robben1866, ja tez tydzien biore leki i jak ide spac zmeczona to po 2-3 godzinach sie budze i lipa ze spaniem, pozniej odsypiam w dzien i tak w kolko, jak caly dzien sie przemecze i pojde spac wykonczona to tes sie budze po 3 h. tak moze jest na poczatku.

 

co do ADHD jak lekarz wie to spoko, mowiles, ze na ulotce wyczytales.... wiec nie bylam pewna.

a tabletke chodzilo mi czy dopiero zaczynasz, czy to byla twoja pierwsza tabletka?

 

seroxat ma bardzo duzo skutkow ubocznych (bynajmniej na mnie) okropnych przeokropnych, masakra, ale jak przeszy to najlepszy lek jaki do tej pory bralam. ale nie wiem czy przez te skutki uboczne wahalabym sie znowu brac, chociaz teraz mam patent, zaczynam wszystkie tabletki od mlych daweczel, lekarz kazal brac 1 kapsulke 30mg przez 4 dni to pierwsze 2 dni odsypywalam polowe, pozniej 2- 3 dni bralam cala, pozniej kazal brac juz 2 kapsulki to odsywpywalam z drugiej i bralam 1 kaspulke i pol drugiej (wczoraj pierwszy raz, dzis tez tak zrobie a jutro nie wiem, moze juz wezme cale 60mg bo jak narazie nic nie czuje jakis skutkow ubocznych oprocz tego cholernego spania po 3 godziny i zeby lezala w lozku dalsze 4 to i tak nie zasne, nawet bezno nie pomaga a zarzucilam przed spaniem 150 cloranxenu i jak sie obudzilam nastepne 150. dawka mega a tu kicha ze spaniem. :/ a nie chce juz brac bezno tylko te spanie mnie meczy ale jutro powiem psycholowi zeby mi cos dal nieuzalezniajacego jak bezno na spanie bo nie idzie wytrzymac z tymi pobudkami i do rana liczenie baranow, bo pozniej zasypiam i spie do 15, a jak wstane i sie przemecze to ide spac o 11 czy 12 i i tak sie budze bardzo spiaca a nie moge zasnac. pffffffffffff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek_NL, misiek - tak, ale z pełną odpłatnością. Mi przynajmniej tak chciał. Najpierw się popłakałem a potem podarłem mu te jego recepty i papiery. DLa mnie każde 10 zł jest na wagę złota.

 

Ja od 2 dni bez paro - nadrabiam benzo. Zacząłem brać schomikowaną fluoksetynę. Może coś pomoże. Już jest hardcore. Mam dwa stany - ale roślina, albo strach, albo jak ktoś do mnie z agresją to ja eksploduję. Nie daję rady. Ale dzieje się rzecz dziwna, jak ktoś znajomy mówi, albo wpadnę (mam dziś silny zamiarr też) to jest błogo, bezpiecznie i dobrze.

 

Ludzie robią mi więcej niż leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore parogen od zeszlego piatku to zdecydowanie za malo zeby okreslic?

zauwazylem ze mi sie depresja pogorszyla mam nieraz taka chec ucieczki ale gdzie?

leze w lozku nic mi sie niechce robic poza forum i nasza klasa....czy to jest mozliwe ze parogen mogl nasilic depresje w pierwszym tygodniu brania?

w jakim czasie najlepiej dziala? 2 tyg po 3 tyg,po miesiacu???

wracam znowu do depakiny 500 niepotrZebnie prosilem lekaza o tegretol 200 bo z depakina lepiej bylo pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie po jakim czasie dzialaparogen to po jakim czasie wyprowadza z depresji i natrectw myslowych ??/ i czy w poczatkowym etapie leczenia moze nasilac te natrectwa i zabuzenia depresyjne? biore go od piatku zeszlego a wydaje mi sie ze narazie nie dziala i jak narazie nasilil zab.depresyjne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×