Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol, Fluanxol Depot)


joanka

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      12


Rekomendowane odpowiedzi

no widze duzo jest zajadaczy fluanxolu 8)

 

Bralem to do citalu.Na mnie dzialalo rewelacyjnie, spidowalo mnie tak jak amfetamina w malych dawkach.Rodzina i znajomi w szkole nie raz pytali czy cos bralem :twisted: Dopamina w takiej ilosci dziala niemal ze podswiadomie.Mocno mnie napedzalo tylko w niektorych sytuacjach- czesto w polaczeniu z bardzo mocna kawa albo jak chcialo to dzialalo ale i tak warto.Pamietam jak pewnego razu po zazyciu flua zaczalem schodzic do piwnicy i wszystko wynosic do domu czego nie chcialo mi sie zrobic przez rok czasu :great: .

 

Polecam jako aktywizator do ssri.Ja jestem juz dawno po kuracji ale znow nie mam na nic sily i ide po niedzieli do lekarza bo flua :yeah:

 

 

PS: jesli chodzi o niwelowanie lekow to tu prawie wcale sie nie spisuje.

Dawki duzo wyzsze niz te 3mg tez mnie nie zamulaly.Raz wzialem na sprobowanie >20mg i nic poza pustka w glowie, ani nie napedzalo ani nie zamulalo tak jak wiekszosc neuroleptykow lubi dzialac.

mam znajomego co po neuroleptykach chodzi obijajac sie po scianach ale w dzialaniu fluanxolu zdecydowanie takiego czegos nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! Na bank utyłam od fluanxolu! Dwa tygodnie od odstawienia i mam prawie 2 kg mniej. Ale lek super. Jak wrócę do swojej wagi spróbuję brać w mniejszej dawce tak jak proponował lekarz, wtedy może nie uśmierci mojego metabolizmu. Bardzo żałuję że tak mnie utuczył. Teraz nie biorę i czuję się odpowiednio gorzej, beznadziejnie gorzej. Coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Moja nerwica objawia się szczególnie zwiększonym napięciem mięśni pleców, karku i głowy - no i oczywiście obniżonym nastrojem albo w ogóle brakiem chęci do działania.

Ostatnio dostałem fluanxol, zażywam go 2 x 0,5 mg od tygodnia, po jego zastosowaniu jeszcze bardziej dokuczają mi zwiększone napięcia mięśni pleców karku i głowy. Mam pytanie czy ktoś z Was się z tym spotkał i czy jest szansa na to, że po dłuższym stosowaniu tego leku napięcia mięśni ustępują. Dodam, że fluanxol trochę mnie aktywizuje do działania, tylko te piekielne napięcia mięsni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj biorę fluanxol, czy może mi ktoś powiedzieć czy po nim się tyje?

Zasadniczo,każdy psychotrop może powodować tycie. To znaczy,że nie tyje się od zażywania procha lecz on może powodować wzmożony apetyt. Dlatego w przypadku zwiększenia apetytu trzeba przygotować sobie przekąski małokaloryczne jak marchewkę,seler naciowy, paprykę,ogórka i owoce tylko nie w nadmiarze.Akurat przy fluanxolu w działaniach niepożądanych jest ujęty wzmożony apetyt co stwierdzono u więcej niź jednej osoby przy 100 badanych . Jednak Twój organizm może zareagować inaczej musisz spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Guzik- Fluanxol tez aktywizuje mnie lepiej niż kwetiapina.

 

Wracam do fluanxolu. Przez ponad dwa miesiące brałam ketrel i chyba znowu mam depresję, tak twierdzi lekarz, chociaż mnie się wydaje że depresji nie mam już od dawna, ale fakt - moje samopoczucie pozostawia wiele do życzenia, a na fluanxolu czułam się dobrze, naprawdę dobrze. Gdyby jeszcze ta waga nie rosła. No ale trudno. W takim stanie nic nie osiągnę. Wolę chyba śmigać przez życie z dodatkowymi kilogramami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja doświadczyłem bardzo nieprzyjemne skutki zażywania fluanxolu. Mianowicie po ok. 3 tygodniach zażywania pojawiła się u mnie jakaś forma akatyzji: nie mogłem usiedzieć w miejscu, cały czas czułem niepokój, naprężenie mięśni, nie mogłem normalnie patrzeć i skupić wzroku na przedmiotach, miałem problem z chodzeniem, napinałem i rozluźniałem mięśnie, żeby poczuć ulgę, po wypiciu kawy dostawałem trzęsawki, dreszczy, powstawał jeszcze większy niepokój, tylko w ruchu czułem się nieznacznie lepiej. Uspokajałem się trochę leżąc i podczas snu. Na uspokojenie chyba pomógł trochę chlorprotiksen zażywany w różnych dawkach od 15 do 60 mg i hydroksyzyna, którą brałem w dawkach od 10 do ok. 100 mg. Nie wiem, ile jej zażyłem, ale chyba nie pomogła za bardzo. Po odstawieniu fluanxolu, wszystko wróciło do normy tak po ok. 1,5 dnia. Czy to była akatyzja? Nie chcę już przeżyć takiego stanu. Czy ktoś z was zaobserwował coś podobnego? Fluanxol zażywam pod kontrolą lekarza, ale teraz będę musiał to zmienić na coś innego. Co polecacie zamiast fluanxolu? Dzieki.

 

-- 22 lis 2011, 14:48 --

 

Zapomniałem dodać, że przez pierwsze 2 tygodnie brałem 1 mg Fluanxolu, potem lekarz mi podwyższył do 1,5 mg, a kiedy pojawił się ten stan to zażywałem już 2 mg. Oprócz fluanxolu, biorę Chlorprotiksen na noc (15 - 30 mg) i z rana Mozarin (Escitalopram) 15 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powrocilam do fluanxolu,biorè go wraz z melitracenem(trojpierscieniowiec)-bodajze kiedys pisalam o tym.To jedyny lek ktory stawia mnie na nogi w tempie ekspresowym-7 dni i jestem ready. Odstawiania natychmiastowego nie polecam-u mnie zakonczylo siè to hiperwentylacjà i 2 dniowym pobycie w szpitalu. Tora, dobrze prawisz,wlasnie tak nalezy odstawiac ten lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odstawiam Fluanxol zawsze z dnia na dzien i nigdy nie mam zadnych sensacji.

_wovacuum_ moze twoje problemy przy odstawieniu mialy wiecej zwiazku z drugim skladnikiem leku- melitracenem.

 

Fluanxol przestaje dzialac po poltora do dwoch miesiecy. Wtedy trzeba zrobic przerwe i pozniej wznowic zazywanie. Przeciwdepresyjne dzialanie neuroleptykow w malych dawkach ma zwiazek z uwalnianiem dopaminy. Po jakims czasie receptory sie odwrazliwiaja i lek nie skutkuje. Zauwazylam to tez przy olanzapinie, dlatego robie przerwy i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również odstawiłam fluanxol z dnia na dzień (1,5mg) i nic się nie działo, prócz tego że dość szybko wróciłam do stanu sprzed zażywania leku. Lekarz nie był zachwycony mym wyczynem, pewnie lepiej jest robić to stopniowo, więc nie brać ze mnie proszę przykładu - w moim przypadku był to akt desperacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heliush fluanxol powinien zadziałać do 2 tygodnie.Te objawy co opisujesz to są skutki uboczne po pewnym czasie powinny przejść. Heliush, Ja miałam jeszcze trzęsawkę wewnętrzną i przeszło. Pozdrawiam:)

 

-- 28 lis 2011, 12:38 --

 

Heliush fluanxol powinien zadziałać do 2 tygodnie.Te objawy co opisujesz to są skutki uboczne po pewnym czasie powinny przejść. Heliush, Ja miałam jeszcze trzęsawkę wewnętrzną i przeszło. Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bralam Fluanxolu z paroksetyna, ale z kilkoma innymi antydepresantami tak. On sie dobrze komponuje z lekami tego typu, ale jest tylko swego rodzaju aktywatorem. Ma posrednie dzialanie antydepresyjne po przez aktywizacje, zwiekszenie motywacji i napedu oraz redukcje lekow, dlatego lekarze czasami przepisuja go zamiast benzo na okres ladowania sie antydepresanta. Po miesiacu, dwoch czesto przestaje dzialac. Jesli okresowo brak ci energii i motywacji to bylby dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybiera się na wadze! głównie zauważyłem, że stałem się żarłokiem. Ale żarłokiem, który panuje nad swoim głodem! Czyli trzeba tylko trochę chęci, minimum, żeby nie zjeść połowy lodówki w 2 dni :D Można to kontrolować.

2mg fluanxolu + 500mg l-tyrozyny + kawa z 3 łyżek rozpuszczalnej = ewentualne checi do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×