Skocz do zawartości
Nerwica.com

HYDROKSYZYNA (Atarax, Hydroxyzine Orion, Hydroxyzinum Adamed/Espefa/Hasco/Polfarmex/Teva/VP/Zentiva)


marlow

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

124 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      79
    • Nie
      55
    • Zaszkodziła
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie brałam hydro na lęki, raczej na ogromne napięcie nerwowe, gonitwę myśli, rozpad osobowości...

 

Bardzo szybko odczuwałam spokój ale i jasność umysłu. Mięśnie przestawały drżeć, nie wywalałam z siebie słów z prędkością karabinu maszynowego, nie robiłam miliona ruchów itd

 

A lęki to tak na prawdę nie wiem czy mnie dotyczą, raczej takie obsesyjne myśli, ale chyba nie lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zażywam go dopiero jakieś 24 godziny, jako środek pomocy przy odstawieniu sigopamu, lek troszeczkę tłumi lęki ale wg za mało, w moim przypadku może to jest lęk przed zmianą leków i gdzieś wyczytałem że przez pierwsze dni różne bywa z tym lekiem. Na szczęście mam małe dawki które jak by co mogę zwiększać tak powiedział lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku nie chodzi o sen tylko o uspokojenie i łagodne zejście z signopamu, biorę tylko 10 mg rano w południe i wieczorem tak abym się wyciszył i może lepiej spał. Zauważyłem że po około 4 godzinach od tabletki mam jakieś dziwne ataki paniki i skacze mi puls z ciśnieniem czyli moja nerwica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sen może być... Poza tym nie uzależnia, więc dla mnie to taki lek ziołowy. Lepszy od mianseryny, przynajmniej nie jest się zamulonym rano.

Troszeczkę rano zamula ale tylko przy wstawaniu człowiek czuje się osowiały po kilkunastu minutach wszystko wraca do normy, ale po kilku dniach stosowania tego leku razem z propranolol wzf zauważyłem, że nadmiernie się pocę szczególnie na przemian mam zimne nogi lub ręce, czasami coś zatyka w uszach. Regularnie dokonuje pomiarów ciśnienia i są one na granicy przyzwoitości górne do 140, dolne do 85-95 a puls utrzymuje się do 80. Czasami podczas pomiaru ciśnieniomierzem nadgarstkowym łapie on jakieś błędy i nie potrafi zmierzyć ciśnienia. W ulotce napisali że morze być nadmierne pocenie lub zmniejszenie ciśnienia. Cały czas zastanawiam się czy połączenie tych dwóch leków (dawki nie wielkie) nie daje jakiś dziwnych skutków ubocznych na układ krążenia i może go próbować rozregulować. Tłumaczę sobie, że to jest nadal moja nerwica tylko teraz objawia się troszeczkę inaczej bez tych cholernych ataków ciepła, zimna, drżenia kołatania serca itp. Na plus tego wszystkiego wychodzi, że od kilku dni nie biorę już signopamu.

No to mi troszeczkę ulżyło jak napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie sprawdzam jak się ma hydro u mnie. Wczoraj 25mg praktycznie nie zadziałało. Teraz wziąłem 50 mg.

Zazwyczaj doraźnie 20 mg Tranxenu brałem, ale skoro są bezpieczniejsze leki, to czemu nie spróbować...

 

-- 20 gru 2011, 11:54 --

 

Na razie szału nie ma, oprócz zamulenia i lekkiego zaburzenia koordynacyjnego. Szczególnie czuję to po zimnych rękach. Po benzo kończyny się ciepłe robiły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie bardzo wiedziałam gdzie umieścić ten wątek , więc wybaczcie jeśli jest w złym miejscu.

Odczuwam straszny lęk przed wystąpieniami publicznymi , nawet przy kilku osobach. Serce zaczyna mi kołatać, cała się trzęsę i nie mogę wydusić z siebie słowa. To naprawdę straszne uczucie i bardzo upokarzające. Już za chwilę zdaję maturę ustną i jestem przekonana że stanę przed komisją i nie powiem nic. Mam w domu Hydroxyzinum , nie chcę zażywać go regularnie ponieważ nie konsultowałam się z lekarzem, ale mogę zażyć go jednorazowo przed egzaminem? Pomoże mi w tej sytuacji? I jeśli tak to ile czasu wcześniej muszę go zażyć żeby zaczął działać przed zdawaniem? Jaką dawkę?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wcześniej czy i jak w ogóle na Ciebie działa. Weź sobie np. teraz 25mg i zobacz co będzie.

Nie rób takich rzeczy, że nie brałaś nigdy i jednorazowo planujesz przed maturą, bo nie wiesz jak Twój organizm zareaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałam że jutro też chyba będę zmuszona stanąć przed ludźmi ponieważ mamy coś prezentować. Trochę mnie to przeraziło. Wzięłabym ten lek jutro przed szkołą , nawet jeśli trochę zamuli albo uśpi to nie szkodzi, ważne żeby uspokoił. Jak myślicie?

I ile czasu utrzymuje się działanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzięłam. No i poszłam spać :D Strasznie jest się sennym po tym hydro, ale przynajmniej uspokoił. Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ niechcący spadła mi jedna tabletka więc wzięłam inną, ale za chwilę znalazłam tamtą i schowałam ją do opakowania i do woreczka, mogę ją jutro wziąć? Czy ma to jakiś wpływ na jej działanie że nie jest już fabrycznie zamknięta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, lekarz przepisał mi hydroxyzinum VP 10 mg do stosowania dorażnie w razie ataku paniki. Nie biorę go bo boję się skutków ubocznych. Znacie może tem lek? Na początku terapii brałam Velaflaks XL przez 3 miesiące, bardzo mi pomógł.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×