Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Biorę wellbutrin od ok. 1,5 roku + dwa inne leki.

Od roku natomiast biorę taką kombinację:

1. Wellbutrin w dawce 300 mg :1 X dziennie 300 mg rano

2. Lamotrix w dawce 200 mg : 2 X dziennie po 100 mg rano i wieczorem

3. Trittico CR w dawce 150 mg : 1 x dziennie 150 mg wieczorem

 

Leczę się od 2004 r. i leków przewinęło się mnóstwo. W aktualnej kombinacji generalnie mniejsze stany depresyjne, chyba w miarę normalnie z energią, nie ma lęków.

 

Od jakiegoś czasu obserwuję u siebie natomiast problemu typu:

- kłopoty z logicznym myśleniem,

- kłopoty z pamięcią: dość szybko zapominam co sobie zaplanowałam, co teraz chciałam zrobić, czasem zapominam, ze wstawiłam garnek na płytę (dzięki bogu indukcja)

- powolniejsze myślenie,

- trudności z koncentracją,

- trudności ze zrozumieniem rzeczy, które kiedyś były dla mnie pestką np. wypełnienie niektórych formularzy, przyswajanie wiedzy z zakresu określonej dziedziny,

- często kłopoty z pisaniem na komputerze: mylę klawisze

- problemy z wysławianiem: zapominam odpowiednich słów, mylę słowa, pojęcia

 

Te wszystkie objawy mam już od kilku lat, ale niektórych nie było wcale a inne w znacznie mniejszym stopniu.

Teraz jest coraz gorzej. I czuję się z tym źle psychicznie, bo zawsze prymus, elokwentna, pomysłowa, dwa fakultety, zawsze znalazłam sposób na rozwiązanie problemu. A teraz czuję się trochę jak warzywo, jakby coś zjadało mi szare komórki.

Staram się ćwiczyć pamięć i koncentrację: sudoku, szachy, kostka rubika

 

Czy to może być przez źle dobrane leki?

A może to naturalna konsekwencja przyjmowania o tylu lat leków?

Czy to się będzie pogłębiać?

Co mogę z tym zrobić?

 

 

Od momentu zażywania wellbutrinu miałam jedną próbę odstawienia tego leku. Lekarz kazał odstawić z dnia na dzień i zacząć od razu zazywac effectin. To był koszmar: okropne bóle głowy (coś jak ból po punkcji pobranie płynu rdzeniowo-mózgowego. I z dnia na dzień bóle były coraz gorsze. Wytrzymałam tylko lekko ponad dwa tygodnie i odpuściłam, wracając do wellbutrinu.

 

CZy ktoś z Was próbował odstawić ten lek? Czy tez były takie objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wolverine - tylko 150 po tylko miesiącu odstawiałem do tej pory, brak problemów.

 

Do efektów ubocznych, jeżeli o Wellbutrin chodzi zaliczyłbym tylko to z tej listy:

"- kłopoty z pamięcią: dość szybko zapominam co sobie zaplanowałam, co teraz chciałam zrobić, czasem zapominam, ze wstawiłam garnek na płytę (dzięki bogu indukcja)"

Reszta z wymienionych, przynajmniej u mnie, pojawiała się zanim brałem Wellbutrin, przez który te negatywne objawy zostały zmniejszone.

 

Dziwi mnie trochę to, że teraz przyjmuję kombinację Wellbutrinu i Holoperidolu (tj. lekarz mi przepisał). Wcześniej sam Wellbutrin. Już po pierwszej dawce Holoperidiolu poczułem jakbym podążał w całkowicie inną stronę niżeli to lekarz twierdzi - większy niepokój, większe spięcie, powracające trudności w koncentracji, większa niechęć do życia, wzmożony strach przed ludźmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore XR i zawsze bralam

 

-- 04 sty 2012, 22:50 --

 

mam do was pytanie, czy u was wystepowala tez nadmierna nadpotliwosc? Jesli tak jak sobie z nia radziliscie. Nie jestem pewna czy to po welb. ale raczej tak i niestety zadne antypespiranty,perspiblock ..nic nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

zaczęłam właśnie swoją przygodę z Wellbutrinem, biorę go w dawce 150mg rano - dziś 2 dzień i zaniepokoiła mnie reakcja mojego organizmu po pierwszej tabletce. Pomijając fakt, że pierwszym objawem było zmieszanie, splątanie, uczucie ciepła i mrowienia w całym ciele - dosłownie jak po zażyciu MDMA :smile:, tylko efekt było o wiele słabszy, to wieczorem byłam tak pobudzona do życia, że nie czułam żadnego zmęczenia i praktycznie całą noc przebujałam się na łóżku. Jest to dla mnie ogromny problem ponieważ uwielbiam spać, ten moment kiedy przykłada się głowę do poduszki, odcina od całego świata, problemów i budzi się człowiek rano wypoczęty. Dziś czuje się jak po całonocnej imprezie. Trochę kimnęłam, ale pamiętam każdą przewrotkę i ciągle pojawiające się pytanie w mojej głowie "czy w końcu zasnę" ?! Powiedzcie proszę czy ktoś z was po tym leku miał problem z zasypianiem, czy trwało to przez cały czas brania leku, czy też po 2-3 tygodniach kiedy organizm się oswoi już z lekiem - powraca normalny rytm. Czy po odstawieniu leku, organizm wraca do normalnego funkcjonowania - zasypia się normalnie? Bardzo mnie to niepokoi. Wiem że to jeden ze skutków ubocznych leku, zastanawia mnie tylko okres w jakim ten skutek możne się utrzymywać. Będę wdzięczna za szybkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore go juz 2 lata z przerwami, ale na poczatku zawsze musze dostawac jakis lek nasenny, bowiem ok 2 h w nocy ,, nudzi mi sie'' teraz bralam chloroprotiksen ok 2-3 tyg w malej dawce, pomogł. gdy odstawiono mi juz normalnie spalam po welbutrinie. ale dalej twierdze ze lek ten dziala ok 3 mies. i przestaje i tzreba go zmienic. choc pewnie nie na wszystkich tak dziala zalezy od czlowieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wellbutrin XR był jedynym lekiem,który na mnie podziałał. Wcześniej brałam sertralinę i fluoksetynę, ale obie mnie za bardzo otumaniały a do tego kłopoty z popędem seksualnym. Wellbutrin ma to do siebie, że na początku stosowania trudno zasnąć ale to mija po jakiś 2-3 tyg. U mnie oprócz tego skutkiem ubocznym były i są bóle głowy jakąś godzinę po zażyciu i trwają jakieś 3 godziny. Fakt, że po kilku miesiącach wellbutrin jakby stracił na sile i musiałabym stosować większą dawkę 300mg, a że wtedy tj.rok temu, miałam kłopoty finansowe, odstawiłam. Teraz wróciłam do wellbutrinu i dawka 150mg jest wystarczająca, jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Mam nadzieję, że po 2-3 tyg. unormuje się jakoś sytuacja i że nie będzie konieczności brania leków nasennych. "Jakoś" śpię jak już zasnę ;) Póki co najbardziej kłopotliwe są dla mnie popołudniowe rozdrażnienie, uczucie dziwnego ciśnienia w uszach - jakby ciśnienie w czaszce się zwiększyło, przez co dochodzą lekkie bóle głowy, no i wieczorny "rozpęd" ;) zamiast iść spać to mogłabym iść biegać ;) Przy wysiłku natomiast podskakuje mi tętno i niestety odczuwam walenie serca przez jakiś czas, więc póki co muszę odpuścić jakiekolwiek ćwiczenia. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób (których na to stać), stosuje taką kombinację. Skoro wellbutrin działał to najlepsza będzie chyba sertralina, która ma pewny efekt na dopaminę (i m wyższa dawka tym silniejszy). Cena przy 300 mg odstrasza od stosowania takich kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaaaaa sertralina do wella ? ..na dopaminę to ona działa od 150+ a i to wątpliwe ,poza tym jak ona działa w ogóle? ..mnie zaczeło wykręcać od 100 do 175 -wqrwienie nonstop/sen - tzn. to zmęczenie prawdopodobnie od przejechanego cun i w ogóle imo szit zaraz po velafaxynie -atfu.- libido? to w ogóle nie istnieje.

 

Wellbutrin jest super ,ale mógłby tyci mniej oddziaływać na noradrenalinę (branie c2d ? - zawsze jakiś pomysł;) do niego to raczej coś co NIE wpłynie na norę, bo to to można przez podbicie dawki sprawić; - i branie poprostu CD; ...escitil? /mao-b ? ...

 

Lub zamiast TR zrobić Rapid ? /mix 150rr+150tr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie całe 4tygodnie...

odstawiłem escitilopram ze względów "kościo zależnych;' ( ,i za namową pani P rozpoczełem przygodę z sertraliną , z dnia na dzień zamiana i dodatkowo piramidka z Depakiny ,Sertaloft w piramidce do 175 w 4dni ,Depakina do 2gram w ciągu 2ch tygodni...... pierwsza poleciała Depakina ,po tygodniu Sertaloft , sajdy to wszystkie z ulotki... no 95%; ,nogi to ja miałem na suficie ,głowe gdzieś pod biurkiem ,jadłem o 3ciej w nocy np 2czekolady do tego paczka hitów ,np praktycznie całą blaszkę ciastaXD ...ilościowo hardkor o 3-4w nocy ...codziennie ,spałem po 15-16h ,a jak nie spałem to k@rwica straszna, irytacja i woogóle padaka nie do opisania.

Pokładałem wiele nadzieji w Sertalofcie ,niestety okazał sięjeszcze gorszy od Velafaxyny.

 

a zapomniał bym; w czasie nie spania, zwykle po posiłkach -dzieliłem tron z królem z siłą atomu,- ..zresztą piszę to co jest na ulotce;

 

Tylko należy się malutkie sprostowanie; pani P chciała mi CHADa wcisnąć ; z tąd takie jazdy zapewne; ,jako lek na depresję może być ok ,niech nikt się w stanie dołkowym nie przerazi; przypadkiem ,wiem ,że lek ma potencjał i wiele osób go z powodzeniem stosuje.... ale są inne-lepsze środki;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el_testosterone masz zapewne rację; dlatego sprostowałem-nie dla mnie;(deepresji wtedy nie miałem a tym bardziej chad-a) nie ta doloegliwość poprostu, na dodatek środki normomityczne? ja w tym czasie ,gdzieś pomiędzy spaniem ,objadaniem się a chyba nerwowym rozjechaniem jelit nie byłem w stanie funkcjonować normalnie, do tego jeszcze libido-dead, to nie depresja gdzie objawy są aż ,że tak ujmę -kłujące po oczach; i się czeka i często czeka i czeka na efekty leku aż 'załapie' i do 4mcy

 

Na depresję napewno jest BDB ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sele (10mg) i Well (150mg) to bardzo dobre combo (escitil do 10 też tam pasi;) ,potrafi "nakręcić" ale to nie Metylofenidat / ...nie odczówam tego hmmm ,spokoju w środku ,deorganizacja lekko ustała, skupienie na temacie ...to zależy bo czasem to aż za bardzo... ,impulsywność o ok 1/3 w dół ...ale aby to było miarodajne do innej osoby to bym podchodził do tego raczej z dystansem; ...ja teraz naprawde dużo wszystkiego ładuję w kombinacjach raz tak potem tak i poprostu chcę wyczuć TO' działanie Metyla bez metyla jak bym to ujął;

 

Zawsze polecam sprawdzić na sobie; to combo się nie gryzie w ogóle a teoretycznie efekt na dopaminę jest 2x ...teoretycznie; .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh pol roku biore Well od ok 4 mies 600mg i tez odczuwałem stopniowe osłabianie dzialania leku, obecnie jest juz bardzo slabe a jak narazie tylko ten lek tak dobrze dzialal, nawet na takie wydawaloby sie przeciwstawne sprawy jak porzadny kop energii w dzien a w nocy normalny twardy i efektywny sen czy ogromne zwiekszenie apetytu.

 

 

Masakra ile sie dzialo przez ten czas, ile drobnych marzen spelnilem, ile spraw zalatwilem ktorych wczesniej nawet bym nie spróbował ruszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×