Skocz do zawartości
Nerwica.com

Działanie leków/wchłanianie/przyjmowanie (wszystko..)


Grzela

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc , ja biore seroxat od marca ubieglego roku. Poczatek nie byl najlepszy. Chcialam przestac go brac bo nie widzialam sensu. Dobrze ze nie zrobilam tego bo okazalo sie ze leki nie dzialaja szybko.Na efekt trzeba poczekac nieraz i kilka miesziecy. Ja usamodzielnialam sie bardzo powoli. Pierwsza jazda samodzielnie autobusem byla dopiero w maju. I od tego czasu dopiero zaczelam czuc poprawe. Teraz jestem juz na etapie zmniejszania dawki. od marca do czerwca bralam 1 tabletke seroxatu a od lipca do polowy pazdziernika 1 i pol.Teraz znow jestem na 1 i niedlugo bede na polowce. Nie wolno sie zalamywac tylko wierzyc ze to wszystko ma sens i damy rade wyjsc. Chodzilam tez na psychoterapie , ale niedawno terapeutka powiedziala mi ze to juz koniec naszych spotkan. Jak wynika z moich obserwacji leczenie skutkuje , ale nie ma co liczyc na to ze miesiac i choroba minie. Ja juz wyszlam na prosta ,a bylam naprawde w bardzo zlym stanie. Zycze cierpliwosci, a zobaczycie ze sie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc , leki popija sie woda bo moga wchodzic w reakcje z innymi napojami.

 

teraz od dwóch dni nie biore już żadnych leków a dzisiaj to przez cały dzień czuje sie taki otumaniony - troche jak po alkoholu i źrenice strasznie mi się pomniejszyły - i jakos tak inaczej widze i czuje - co to moze byc - moze ten seroxat zaczął działac po odstawieniu? albo jakis objaw odstawieniowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami zdarza mi się zapomnieć dawki (1,2 razy w tygodniu.

 

Fajnie jest, bo bezlękowo.

 

ale to pewnie wpływa na to, że ostatnio kiepsko na mnie lek (Ketrel) działa.

No i jest małe piwo raz w tygodniu.

To też luberuje tam w głowie?

 

Powiedzcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seroxat odstawia sie powoli pod kontrola lekarza.Jezeli odstawisz z dnia nadzien leki maga sie nasilic. Zapamietaj o dawce , czasie jakim nalezy brac i odstawianiu decyduje lekarz. To on dyktuje w tym wypadku warunki.Jezeli ich nie przyjmujesz to nie ma co zaczynac leczenia.Pozdrawiam :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, tak szczerze to na pewno alkohol i zapominanie o leku zle wpływa na dzialanie leków ale nie sadze zeby w takich ilosciach jak ty to robisz ;) ale ja dla swietego spokoju zrezygnowałabym z alkoholu i pamietalabym o lekach :smile: Mój lęk by mi na to nie pozwolił...

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seroxat jadłem dwa lata (20mg)... po półtorej roku działanie było coraz słabsze toteż zamieniono mi na zoloft (50mg)

 

Jeżeli nie widzisz zmian po prawie 2 miesiącach to zmień lek lub dawkowanie i zapisz się na terapię - tak ja to widzę

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pani doktorowa

przeważnie mawiała, że opuszczając jedną dawkę leku raz w tygodniu sprawiamy, że lek spokojnie może nie działać jak trzeba.

 

jeżeli chodzi o alkohol- miesza nam trochę w enzymach, prawda?

prawda.

nikotyna działa na ośr. układ nerwowy- także może mieć wpływ.

i kawa.

 

jednym słowem, gdybym miała gorączkowo martwić się o los każdej dawki w moim organiźmie, znowu bym się załamała.

już mi wystarczą jazdy z jedzeniem ;)

 

pozdrawiam i czekam na dalsze wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seroxat biorę od grudnia, początki były tragiczne, myślałam, że zejdę z tego świata. Teraz jest duuużo lepiej. Sama wychodzę z domu, nie boję się wsiąść do autobusu itp. Jednak w dalszym ciągu odczuwam takie skutki uboczne jak dreszcze, zawroty głowy. Błagam powiedzcie czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agawa - a pijesz alkohol i palisz papierosy? Ja miałem z poczatku takie zxawroty łowy ze nie mogłem wstać bo sie przewracałem - ten stan utzymywał sie dopuki nie rzuciłem szlugów i alko - teraz nie mam problemów jeśli chodzi o część fizyczną psychiki tzn. somatyke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agawa , nie martw sie ja tez tak mialam .Mija wlasnie rok jak zaczelam brac seroxat. Teraz jestem juz na odstawianiu i nie mam skutkow ubocznych. Mnie on postawil na nogi dlatego warto sie pomeczyc. Nie pije i nie pale .Tak jest organizm musi sie przyzwyczaic.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pocieszenie Aga1. Ja nie piję alkoholu i nie palę. Chodzę również na terapię do psychologa i sama mocno staram się pracować nad sobą, choć to cholernie trudne. Wiem, że na działanie leku trzeba czekać, a leczenie może trwać latami, ale jestem gotowa zrobić wszystko żeby z tego wyjść, mam dla kogo żyć, ponieważ mam dwóch wspaniałych synków. Jest różnica pomiędzy tym co przechodziłam a moim obecnym samopoczuciem, ale ciągle obawiam się żeby się nie pogorszyło. Pozdrawiam Was mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agawa zobaczysz ze bedzie dobrze.Nie trzeba myslec ze leczenie moze trwac latami. Wiem ze to jest trudne , ale wlasnie ta praca nad soba plus terapia moga to wszystko odmienic. Ciesz sie z tego co osiagnelas do tej pory. Wszystko idzie w dobrym kierunku.Ja tez miewalam watpliwosci ale odrzucalam je jak najdalej.Powiedzialam sobie ze zdrowieje i nie przyjmowalam zadnych innych mysli tylko powoli szlam do przodu. Do niektorych rzeczy dochodze dopiero teraz. Wczoraj po raz pierwszy sama tylko z corka bylam w kinie.Musialysmy dojechac autobusem.Razem chodzilysmy po centrum handlowym.Czyz to nie piekne. Ja nigdy nie moglam z nia isc nawet do pobliskiego sklepu, nie wspominajac o spacerach. A jednak udalo sie i to daje mi dowody ze jestem zdrowa. Tak trzymaj a zobaczysz ze bedziesz cieszyc sie z zycia ze swoimi chlopakami. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pytanie do was czy po zwiększeniu dawki ze 100 mg zoloftu do 150 mg pobudzenie, które mi towarzyszy minie i ustabilizuje się to? Trochę mam wieczorem spida przyjmuje 50 rano 50 po południu i 50 wieczorem tak zalecił lekarz, macie doświadczenia jakieś? Dawka taka od niecałych dwóch tygodni ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×