Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Objawy zespolu serotoninowego wg Wiki:

ból głowy

halucynacje

podwyższona temperatura ciała

sztywność mięśni

zaburzenia snu pod postacią bezsenności

przyspieszenie toku myślenia

nadmierne pocenie się

nadciśnienie tętnicze

tachykardia

nudności

wymioty

biegunka

drgawki

zagubienie

niepokój

zaczerwienienie skóry

poszerzenie źrenic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atak paniki w porównaniu do tego co było po efectinie to pestka. Zresztą zespół ser. potwierdził też mój lekarz.

W kazdym bądź razie po tej akcji postanowiłam zadnych leków, choć niekiedy jest trudno.

 

Objawy, o których napisałaś wcześniej miałem ze 2-3 razy, gdy po przerwie wskoczyłem od razu na sporą dawkę antydepresanta, ale nie chce mi się za bardzo wierzyć w ten zespól serotoninowy. Nie przy takiej dawce, nie po jednej tabletce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I lekarz kazał Ci zaczynać brać nowy lek od takiej dawki? Raczej stopniowo się wprowadza... mi jak niedawno przepisano wenlafaksynę to mam brać od 1/4 tabletki 75mg i stopniowo zwiększać... 1/2 , 3/4, 1 ... i tak dalej aż do 2 . Zero objawów ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tlen, bo tak najlepiej. zero objawow. jak masz kapsulki to kup sobie puste i sama sobie rodzielaj. ja na efectinie akurat nie mialam zbytnio ubocznych ale seroxat wytrzepal mnie jak stonke na chemielu. lekarka zamiast kazac pare dni lykac polowe tabletki itd to walnela z grubej rury. nie kazdy lekarz to lekarz. juz ja ich znam wszystkich, niektorzy chca pomoc a niektorzy tylko wala po ksiazce co wypisac i spadaj. normalny psychiatra ktoremu zalezy na wyleczeniu i pomocy to nie spedza mniej czasu na 1 wizyte niz pol godziny. a ja mialam takich, co jest? ah to i to? prosze recepte do widzenia.

 

i co?

 

5 lat brania efectinu i niby juz wszystko ok. a teraz mam taka depreche ze znowu ide do psychiatry. szkoda, ze nie jestem w Polsce bo zanim znajde tu jakiegos dobrego to pewnie zalicze paru konowalow. A w Polsce juz mialam takiego dobrego lekarza, wyprowadzil mnie na prosta, wszystko tlumaczyl, nie patrzal na zegarek. duzo to daje oj duzo, jak psychiatra ci tlumaczy co sie z toba dzieje, co bedzie sie dziac, dlaczego, dlaczego tak cialo reaaguje itd itp, po takiej rozmowie od razu czujesz sie lepiej.

 

efectin podzialal na taki paniki itd ale za slabo na depreche. czuje sie jak warzywo, atakow paniki juz nie ma, zreszta mam benzo na wszelki wypadek a ostatnio sie nim troche faszeruje bo mam wszystkiego dosyc.

 

jak konowal nie poswieca ci wiecej niz 20 min to szukaj innego lekarza. ja przeszlam przez prawie 10 i znalazlam jednego jedynego co mi pomogl. aptekarz tez lekarz ......... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec w dole poszlam do lekarza i na pierwszy rzut dal mi nowy antydepresnat bo efectin za malo dzialal na depreche a panike zniwelowal.

mam juz date do psychiatry ten zadecyduje co dalej, czy ten sam lek, czy psycholog it. mieszkam w hiszpanii i dostalam:

 

XERISTAR 30mg

capsulas duras

(duloxetina) CO TO JEST?????? W NASZYM POLSKIM APTEKARSTWIE? (oczywsicie rozumiem w moim drugim jezyku prawie ojczystym, ze capsula dura to twarde kapsuly ;) , chodzi o to jak ten lek sie w polsce nazywa) zebym mogla sie wbic w odpowiedni topic na posty.

 

z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudia, to jest to co ja biorę. No, w końcu nie będę sam :lol: u mnie 6 dzień leci. W Belgii jest bardzo chwalony.

 

 

W Polandi nazywa się Cymbalta. Liczę na efekty podobne do wenlafaksyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekarz tez chwalil bo ponoc jeden z tych co daje najmniej efektow ubocznych, tyle ze w polsce znalazlam Cymbalta - Duloxetinum hydrochloridum, a u mnie w hiszpanii XERISTAR Duloxetina, czemu nie ma nic o hydrochloridum w hiszpanksim skladzie? ja mam to http://www.doctoralia.es/medicamento/xeristar-151 to samo masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×