Skocz do zawartości
Nerwica.com

Inni mogą .


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

detektywmonk, no jasne. Lepiej skupić uwagę nad udoskonalaniem swoich umiejętności, poszerzaniem swojej wiedzy i mieć do tego wszystkiego jeszcze spory dystans.

Lepiej być gościem, który potrafi śmiać się z samego siebie, ze swoich niedociągnięć aniżeli chodzącą encyklopedią, która reprezentuje głownie zarozumialstwo i odpycha tym samym innych od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie wysuwasz takie przypuszczenie?

To nie przypuszczenie... Ja bujam się z poczuciem odrzucenia, więc nieustannie różne pomysły przychodzą mi do głowy i nieustannie muszę się upewniać. Tzn. nie do końca "nieustannie" - do czasu aż dojdę do wniosku, że należy zniknąć.

Sabaidee, mam dokładnie tak samo ._. Poza tym zgadzam się z Tobą chyba we wszystkim, co napisałeś w tym temacie. Z kornelią zaś (poza masą innych rzeczy) w tym, że od czegoś trzeba zacząć rozmowę, a nie każdy potrafi rzucić czymś mądrym na początek, albo tak oryginalnym jak detektywmonk (ja na przykład nie potrafię, w ogóle w realu głównie milczę).

 

detektywmonk, Twoje tematy są ekstra, o wiele ciekawsze od tych "normalnych" :D Powiem Ci tak - wielu ludzi prowadzi te "normalne" rozmowy dlatego, bo brak im pomysłów na coś ciekawszego. Co innego oczywiście, gdy faktycznie chcesz porozmawiać o czymś przeciętnym, ale nie potrafisz (tak jak ja nie potrafię o nie-przeciętnych).

 

Co do tematów "dorosłych" - tak jak było już wcześniej napisane, większość dorosłych rozmawia o pracy, dzieciach, rachunkach do zapłacenia, urlopach... To w żaden sposób nie jest związane z ich dojrzałością, tylko z życiem, jakie prowadzą. Jeżeli masz coś do powiedzenia na temat książki, czy filmu - to jesteś w pewnym sensie już ponad nimi, bo oni najczęściej nie mają czasu, żeby zająć się sobą i rozwijać swoje zainteresowania... No chyba, że chodzi o Mega Hit w Polsacie, to jest raczej temat wspólny dla większości społeczeństwa (spośród tych, którzy posiadają odbiorniki telewizyjne i z nich korzystają ;) )

 

Na koniec dodam, że byłabym zachwycona, gdyby ktoś zagadał mnie o ospę wietrzną :D

 

Ach, a Z Archiwum X wymiata, ja to oglądałam po raz kolejny nawet niedawno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×