Skocz do zawartości
Nerwica.com

Molestują mnie moje wyobrażenia...


michall

Rekomendowane odpowiedzi

Od miesiąca mam oględnie mówiąc koszmar. Zaczęło się od tego, że wlazłem na jakąś stronkę o rzezi wołyńskiej. To co tam zobaczyłem sprawiło, że od razu zacząłem tracić apetyt. Potem za każdym razem jak miałem jeść przypominałem to sobie co tam zobaczyłem. Jednocześnie wywołało to we mnie poczucie, że jestem kimś obcym, pojawiły się dziwne myśli, straszne, jakbym nie ja je wymyślił. Ciągle od miesiąca mnie to prześladuje. Przez pierwsze 2 tygodnie ledwo co jadłem. Teraz jest niby lepiej, ale wciąż mnie to prześladuje. Nie to co widziałem na tej stronie, ale to co wytworzyło mi się potem w mózgu... Mam tak, że patrzę w lustro i przypominam sobie kim jestem... Od miesiąca przeżywam tylko ból... Budzę się rano i muszę sobie przypominać jak mam widzieć swoje "Ja". Trudno to opisać. Te myśli, które mnie prześladują, są tak mi obce, że nawet nie wnikam o co w nich dokładnie chodzi, bo samo pół sekundy tej myśli powoduje skręt żołądka i ciarki... Staram się je odsuwać, ale one wciąż są gdzieś w mózgu i gdy sbie przypomnę to trafiam na tę ścieżkę dość szybko... Co to za zaburzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michall,

nie wiem czy to zaburzenie ja jak zobczę czasem coś strasznego w tym stylu co ty zobaczyłęs to te obrazy tez we mnie zyją i mnie przesladuja, moze jesteśmy po prostu wrazliwi i dlatego takie rzeczy pozostają w nas, ja swiadomie unikam juz takich obrazów bo wiem jak to sie może dla mnie skończyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, tak,tylko martwi mnie to co michall, napisał:

 

Jednocześnie wywołało to we mnie poczucie, że jestem kimś obcym, pojawiły się dziwne myśli, straszne, jakbym nie ja je wymyślił.

 

 

A to ,proszę Cię michall, rozwiń

One coś mi się zdaje, że spowodowały ten stan

one w jakiś sposób na Ciebie wpływają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak. Miałem już dziwne ataki. Kiedyś siedziałem jak dziś przy laptopie i nagle pojawiła się myśl, że coś się czuje obco, i niestety się pojawiła w złą sekundę, bo trafiła na podatny grunt w psychice i przez następne kilka tygodni schudłem z 10 kg, bo myślałem, że mam coś na kształt rozdwojenia jaźni... Potem się to samo rozmyło... A teraz, co mnie podkusiło, żeby klikać na linki, gdzie wiadomo co można zobaczyć...

 

-- 11 lis 2011, 22:47 --

 

tahela, tak,tylko martwi mnie to co michall, napisał:

 

Jednocześnie wywołało to we mnie poczucie, że jestem kimś obcym, pojawiły się dziwne myśli, straszne, jakbym nie ja je wymyślił.

 

 

A to ,proszę Cię michall, rozwiń

One coś mi się zdaje, że spowodowały ten stan

one w jakiś sposób na Ciebie wpływają?

 

Tzn. obecnie już nie, ale uważam, że to one spowodowały u mnie jakieś skrajne poczucie obrzydzenia i dalsze wyobrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ołóweks, musiałam zmienić bo odpowiedział post wyżej tylko u mnie z opóźnieniem,przepraszam

 

a jak mam inaczej niby dyskusję prowadzić

 

-- 11 lis 2011, 23:52 --

 

Jeszcze raz zadam,może Ci umknęło;ile masz lat? Jeśli -naście to różne rzeczy mogą się dziać,ale to wszystko u Ciebie mnie niepokoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że najpierw obesyjnie myślałem o tym co tam widziałem a potem jakby z nikąd doszły dziwne wyobrażenia. Ale nie pamiętam kiedy je wymyśliłem, może byłem wówczas nieco osłupiały. Coś to musi być z nerwicą natręctw myśli. Lat będę miał 26 niedługo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku.

 

Co do tematu, proponowałbym bardziej skupić się na skutku niż przyczynie w tym konkretnym przypadku. Możesz mi powiedzieć (może przeoczyłem, wówczas wybacz) jak dawno temu się to zaczęło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michall, Może być i z nerwica natręctw,ale moze sie lączyć, z wrazliwościa bo ja ciagle myśle jak musieli cierpieć jak ich ktoś zabijał jak bolało, jak sie bali itp. sprawy , przezywam to bardzo wszystko i myśle ze to sa połączonee te rzeczy NN i wrązliwość.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dokładnie sobie wyobrazam jak ktoś kogoś zabijał jak tamten strzelił do kogoś jaik kula przebiła ciało, jak bolało , dokładnie jak to mogło wyglądac więc unikam tego typu rzeczy bo mnie to przesladuje i bym to zbyt duza wrazliwościa nazwała

 

-- 11 lis 2011, 23:08 --

 

doszło do tego,że raczej unikam tego rodzaju zdjęć , jak również np. zdjęć dzieci głodujących w Afryce bo to samo mam, ale czasami się nie da i się zobaczy a czasami wypada coś zobaczyć z ciekawości i później się płaci za to frycowe, filmy mnie tak nie prześladują ,a le jak wiem ,ze coś się stało naprawdę to w mojej głowie zmienia się perspektywa

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle na linki co na ich zawartość. I to właśnie nie zawsze. Tylko jak akurat mam "podatność". Chociaż w liceum się dziwiłem jak koledzy na informatyce przesiadywali na rottenie itp. A ja nie mogłem na to patrzeć.

 

Mam pytanie odnośnie NN, czy stwierdza się ją także wówczas gdy myśl siedzi w głowie i wywołuje lęk, bo jest tak irrrracjonalna ale przeraźliwa? Czy tylko jak np myślę, że policzę do 5, bo coś się stanie jak nie policzę...?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michall,

w sumie myślę,ze mogą sie lęki i natręctwa z mi związane i we snie pojawiać , chociaz u mnie to nie wystepuje, ale jesli zobaczyłeś obrazy z rzezi wołyńskiej i wywołały one w tobie lęk i natręctwa , to moło to siie i pojawić we snie u Ciebie , idź do psychiatry on Cię zdiagnozuje i Ci powie, dostaniesz lek, ja polecam arketis rozmawiałam z paroma ludźmi i pomogł wszystkim albo na leki albo na natręctwa mi też a niektórym jeszcze lepiej niz pomógł niz mi ,a inne SSRI z tego co czytałam nie sa takie skuteczne to podobno jeden z silniejszych SRRI na rynku, to moze tak działać ,ze te obrazy wywołuja w nas podświadomy lęk i się to odbija NA NAS W POSRTACI NATRĘTNYCH MYSLI NA TEN TEMAT,snow nie miałam

tak samo hipochondria jest tak naprawde NN i kazdy psychiatra to powie, jest to odreagowanie lęków przed śmiercią, bólem, chorobą i wiążą sie z tym natrętne myśli o chorobach, jakie ludzie u siebie wynajdują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×