Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki


Dydona

Rekomendowane odpowiedzi

Maiev...wiesz?Ja ją czytałam juz kilka razy,ale to było bardzo dawno.Tak,myślę ze warto,ja dopadłam w bibliotece(wydanie rozszerzone),ale na allegro jest również. ;) Myslę że jak podobały Ci się "My dzieci z dworca Zoo" (mnie bardzo, zarówno książka jak i film),to jestem pewna że bedziesz zadowolona. :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

ja mieszkam w Krosnie czy moglabys mi pozyczyc te ksiazke do skserowania, nigdzie nie moge jej zdobyc, nawet a antykwariacie szukalam i tez nici...

pozdrawiam

Aneta

 

Z tego co się orientuję to nakład tej książki sie wyczerpał i nie ma wznowienia, więc raczej nigdzie jej nie znajdziecie :? Jestem w jej posiadaniu, na razie nie jest mi potrzebna i oby już nie była tfu tfu, mogę komus pozyczyć do skserowania tyle, że mieszkam w podkarpackim :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro padł Bradshaw niech padnie też

Allice Miller - Bunt ciała, Zniewolone dzieciństwo;

 

z psychologii optymizmu:-) - Seligman ,optymizmu można się nauczyć (generalnie odradzam tego rodzaju literaturę, ale jak ktos bardzo nalega...)

 

Zea,o relacjach z matka i córką, hm, Cramer, Tajemnice kobiet , napewno warto przeczytać, chociaż nie wiem czy akurat tego szukasz (mam przypuszczenie, że jednak nie).

 

A propos emocji i myśli - Padesky, Greeneberger, Umysł Ponad nastrojem - książka ćwiczeniowa jednocześnie do tego, o czym napisał Konrad, czyli konkretne techniki wprowadzania w czyn założeń Dyera; to z psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ogromną prośbę...potrzebuję książki, o kontaktach międzyludzkich....nawiazywanie ich, utrzymywanie nie są moją mocną stroną :oops: Coś o tym, jak nie uciekać od bliskich. Będę ogromnie wdzięczna. Tylko prosiłabym, zeby nie były to amerykańskie "cudotwórcze" poradniki...raczej ksiażka z duszą

Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się uniknąć tej "codziennej manipulacji" - ogrom wiedzy, wynazalki od zawsze służyły z jednej strony a z drugiej szkodziły człowiekowi (dynamit miał pomóc w wydobyciu węgla...a do czego jest używany?)

Pewne rzeczy w naszym zachowaniu, wyglądzie należy zmieniać...ale nie przybierając maskę, by po chwili zrzucić ją a wybrać inną. Myślę, że mając ukształtowany tzw. kręgosłup - wiemy jak daleko można się posunąć w przybieraniu tych róznych "Technik wywierania wpływu na ludzi". Nasuwa mi się tu dość popularna książka Roberta Cialdini "Wywieranie wpływu na ludzi"...ale zbaczam z tematu :oops:

Chodzi mi o to, że sztuczne wzorowanie się, wybieranie róznych technik zachowania faktycznie bardziej szkodzi niż pomaga...ale jeśli człowiek koryguje jedynie rzeczy z jakimi ma problemy i stają się one naturalną jego częścią to...dlaczego nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Wpadłam na pomysł, by założyć naszą forumową bibliotekę i wymieniać się fajnymi książkami, które pomogą nam wyjść z choroby. Mój zbiór jest dość skromny, podam krótką listę i jeśli ktoś chce porzyczyć, niech wyśle PW. Zachęcam was też do wypisywania swoich pozycji. Po pierwsze zyskacie dobry uczynek, po drugie zaoszczędzicie kase za kupienie książki (wystarczy porównać cene za wysyłkę, z ceną książek) i najważniejsze, będziemy się rozwijać :)

 

Oto mój zbiór psychologiczny:

 

1) 9 sekretów, czyli jak działa miłość, Steven Carter

2) NLP i związki, Robin Prior i Joseph O'Connor

3) Potęga podświadomości, Joseph Murphy

4) Mowa ciała, Inga Krupa

5) Sztuka perswazji czyli język wpływu i manipulacji, Andrzej Batko

6) Jak uczyć się szybko i skutecznie, Christian Drapeau

7) Pytania do seksuologa, Andrzej Depko

8) Czym jest psychologia, zbiór artykułów różnych autorów

9) Powiedz STOP apatii depresji chandrze nerwicom stresowi nadpobudliwości wewnętrznej pustce i niekontrolowanym emocjom, Mirosław Słowikowski

10) SUMO, zawiera wskazówki jak zbudować wspaniałe życie i nim się cieszyć, Paul McGee

11) Wszystko OK? Psychologia dla nastolatków

12) Dziennik bulimiczki, Brigitte Kolloch, Elizabeth Zoller

13) W jaki sposób szybko się uczyć, Ricki LInksman

 

Bardzo, bardzo zachecam, do tego przedsiewziecia!

 

Pozdrawiam

 

Cinnamonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze ksiązki Briana Tracy:

"Zjedz tę żabę.21 metod podnoszenia wydajnosci w pracy i zwalczania skłonnosci do zwlekania"

"Zarządzanie czasem"

 

Nie przejmujcie się że reklamowane sa jako książki dla "ludzi biznesu" i sporo jest tam o organizacji pracy zawodowej. To są książki pomagające lepiej zorganizować swoje życie w ogóle. Pomagają zaplanowć dzień tak byśmy byli z siebie zadowoleni. Myślę że wielu osobom mogą się przydać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzaje nerwic, objawy, tło i przyczyny ich występowania, sposoby leczenia - to tematy pierwszej książki Kępińskiego i jedynej wydanej jeszcze za życia legendarnego lekarza z krakowskiej Kliniki Psychiatrycznej. Zawarł w niej obserwacje oparte na kilkudziesięcioletnich doświadczeniach praktyka psychiatry. Przedstawił własną teorię pochodzenia nerwic jako zaburzenia interakcji organizmu człowieka z jego otoczeniem.

Wiele miejsca poświęcił różnym rodzajom depresji i lęku, analizował sytuacje nerwicorodne, przyglądając się środowisku rodzinnemu i miejscu pracy swoich pacjentów.

Prekursor i gorący orędownik psychoterapii - jak w innych swoich książkach - za warunek powodzenia leczenia nerwicy uważał wzajemne zaufanie chorego i lekarza. Dla czytelników- pacjentów, czytelników- lekarzy i wszystkich, którym bliska jest głęboko humanistyczna refleksja o człowieku i jego psychice - książki Kępińskiego od lat pozostają lekturą niezastąpioną.

 

Psychopatologia nerwic

Kępiński Antoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej pomogły takie lektury:

Toksyczni rodzice Susan Forward

Bunt ciała Alice Miller

Dramat udanego dziecka Alice Miller

Wszystkie pozostałe książki Alice Miller

Pokonywanie traumy Anna Salter

Przemoc. Uraz psychiczny i powrót do równowagi. Judith lewis Herman

Sporo tekstów zamieszczonych na stronach Koniec Milczenia http://www.koniecmilczenia.ngo.org.pl/

 

Książki te pokazują co jest przyczyna depresji. No i potem porządna terapia dzieciństwa mi pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo optymizmu tchnęła we mnie książka Johna Grey'a "Jak mieć to, czego się pragnie i pragnąć tego, co się ma", Poznań 2002.

Książka jest opisana jako "Praktyczny i duchowy przewodnik na drodze do osobistego sukcesu", ale tak naprawdę to każdy znajdzie tam coś o sobie i dla siebie.

Polecam - miłej lektury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biblia

J.T. Fisher, psychiatra, stwierdza: "Gdybyśmy mieli zebrać wszystkie co do

jednego autorytatywne artykuły, jakie kiedykolwiek zostały napisane przez

najlepszych psychologów i psychiatrów na temat zdrowia psychicznego, gdybyśmy

je wszystkie połączyli, udoskonalili i oczyścili z gołosłowia, gdybyśmy

wydobyli z tego samą istotę i gdybyśmy tę czystą, nieskażoną naukową wiedzę

przekazali najlepszym żyjącym poetom do zwerbalizowania, otrzymalibyśmy

niepełne i niezgrabne podsumowanie Kazania na Górze. W porównaniu z oryginałem

strasznie by ucierpiało. Od prawie dwóch tysięcy lat świat chrześcijański

trzyma w rękach pełną odpowiedź na dręczące go, bezowocne tęsknoty. Oto (...)

instrukcja udanego ludzkiego życia pełnego optymizmu, zdrowia psychicznego i

zadowolenia" [J.T. Fisher, L.S. Hawley, A Few Buttons Missing, Lippincott,

Philadelphia 1951, s. 273.].

 

„bo żywe jest słowo Boże, skuteczniejsze i ostrzejsze niż wszelki miecz

obosieczny,przenikający aż do rozdzielenia duszy i ducha i zdolne osądzić pragnienia i myśli serca"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×