Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 lat mam zaburzenia lękowe z objawami somatycznymi (nadmierna potliwość, przyspieszone bicie serca, czasem biegunka, dyskomfort w jamie brzusznej) w środe byłem u psychiatry i dostałem Sertraline 1xdz 50mg (wcześniej 25mg przez 6 dni) problem jest taki, że powoduje u mnie dość widoczne skutki uboczne nawet te 25mg - znacznie zwiększone pocenie się, zatwardzenie, gazy i odgłosy z jelit jakich wczesniej nie miałem. Czy ktoś już wcześniej tak miał? Jeśli tak to jak to się potoczyło dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy organizm reaguje inaczej. Akurat u Ciebie pojawiły się takie objawy. Daj sobie trochę czasu. Ja biorę sertralinę 3 dzień i mam po niej fazę. Czekam, mam nadzieję, że przejdzie bo czuję się jak naćpany, kompletne odrealnienie...poczekam jeszcze z tydzień, jak nie przejdzie idę do lekarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martu, na pewno się polepszy! Dzisiaj mój 4 dzień i już lepiej się czuję. Jeszcze chodzę jak naćpany zombie ale zmalały inne objawy i wróciłem trochę do życia. Jestem pewien, że przyswoisz lek, tylko nie trać wiary i daj mu trochę czasu. Będzie ok;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gino_21, powiem Ci, że u mnie dziś też jakby lepiej, ale to jeszcze nie to samo co przedtem. faktycznie może troche czasu jeszcze trzeba, dzis nawet wyszlam z domu, z kimś bo z kimś, ale wyszłam. nieciekawie sie w sumie czułam ale dalam rade. najgorsze ze jak sie ciut lepiej poczuje to chce od razu zeby bylo jak wczesniej a tak z dnia na dzień to nie przechodzi, to jest moje 3 podejscie do asentry i slyszałam że za każdym kolejnym razem efekt moze wystapic ciut pozniej niż poprzednio. takze na razie czekam. i dzięki za słowa wsparcia. a skoro po 4 dniach czujesz poprawe, to będzie tylko lepiej:) pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to-Nie-zomo, witaj, powiem tak. dla mnie asentra była dobrym trafieniem( juz 4 lata temu) pomogła mi 3 razy wyjść z tego, fakt faktem musiało minąć troche czasu, z dnia na dzień nic nie przechodzi, ale mi zazwyczaj przechodziło po ok. miesiacu co i tak chyba jest dobrym wynikiem. obecnie 4 raz asentra pomaga mi wyjsc z mojego 'problemu'. faktycznie pierwsze dni mogą sie nasilać lęki, ale nie warto panikować, że ona szkodzi aczkolwiek każdy organizm jest inny, ale jak mówiłam lepiej sie przemęczyć pare dni i uzyskać szbciej efekt, ja zaczynałam od 25 mg a po 5-7 dniach 50 mg. obecniebiore 50mg i jest ciut lepiej. a jeśli chodzi o efekty uboczne to u mnie głownie jest(w sumie było bo już jest coraz mniejsze)kołatanie serca, pocenie, i lekkie drgawki od napięcia. mi lekarz dodatkowo przepisała doraźnie lek na lęki, które w początkowej fazie brania asentry mogą się nasilić, ale u każdego może być inny efekt. pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałąm wszytskie odpowiedzi w tym temacie i jestem przerażona...

Dostałam od lekarza 25mg asetry przez piewrsze 5 dni, potem jak bedzie ok to zwiekszam do 50mg.. do tego dostałam xanax doraźnie

 

tak strasznie boje się brać te leki, ze od trzech tygodni co noc dostaje ataku paniki na myśl, że muszę je wziąć.. co mam zrobić?

 

na nerwice choruję 8 lat, trzy lata terapii w nurcie psychodynamicznym - bardzo pomogło, ale że moje problemy mają mocny korzeń w dzieciństwie to zapewne z nerwicą przyjdzie mi żyć już zawsze... chciałam lekami dać sobie trochę swobody - szansy na życie jakiego od paru lat nie miałam...

niestety unikając sytuacji lękowych dorobiłam się agorafobii (lęku przed lękiem) i nie potrafię sobie z tym poradzić...

 

co mam robić? jestem strasznie wyczulona na reakcje z ciała, a wiem że leki spowodują, że takowe reakcje się pojawią i to mnie przeraża..

jak mam pracować, funkcjonować? do tego mieszkam sama - z psem i kotem... co jeśli nie będę w stanie się nimi zająć po lekach?

 

już nie wiem co mam robić.. sytuacja wydaje mi sie zupełnie beznadziejna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to-Nie-zomo, nie powinnaś tyle czytać forum, to Ci dobrze nie zrobi. Naczytasz się, a później wyczulona wręcz czekasz na objawy uboczne.

Wg. mnie sertralina to dość dobry antydepresant, łagodny w skutki uboczne. Będzie dobrze, ale nie czytaj tyle internetowych wypocin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to-Nie-zomo, nie powinnaś tyle czytać forum, to Ci dobrze nie zrobi. Naczytasz się, a później wyczulona wręcz czekasz na objawy uboczne.

Wg. mnie sertralina to dość dobry antydepresant, łagodny w skutki uboczne. Będzie dobrze, ale nie czytaj tyle internetowych wypocin.

 

zgadzam się, aczkolwiek nie mozna sie nastawić, że szybko pomoże, na efekty trzeba czekac(jak w przypadku wiekszości bezpiecznych depresantow) a co do nakrecania przez forum to faktycznie tak jest. a nie ma co sie nastawiac bo kazdy reaguje inaczej. mi asentra swego czasu bardzo pomogla, obecnie czekam na skutki dzialania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziś piąty dzień na dawce 0,25mg - generalnie czuje się tak sobie, ze skutków ubocznych przede wszystkim nasilenie obsesji i lęku - o dziwo jakoś inaczej przezywam ataki paniki, zaczynają sie od uczucia gorąca, wrażenia mrowienia, uczucia, ze mdleję... koszmar

 

dziś wsiadałm do auta i po dwóch kilometrach nagle dostałam ataku paniki, wylądowałam w polu, myślałam że zemdleję... chodziłam po mrozie chyba z godzinę - po czym wziełam pół tabletki xanaxu i jakoś wróciłam, ale najadłam się strachu jak nigdy...

 

jessu kiedy to minie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 11 dzień na asentrze, trzeci na całej tabletce... samopoczucie raczej marne, apetytu zera - oczywiscie jem, ale nie wiążę tego - jak niegdyś - z przyjemnością, tylko z koniecznością..

 

nadal kiepsko sypiam, jedyny plus jaki zauważam, to brak biegunki - normalnie w takich stanach odwiedzałam wc z 16 razy na dobę, aktualnie tylko raz...

 

ale dół jak koń nadal i lęki też niestety, a raczej takie dołujące myśli.... kiedy to w koncu zacznie pomagać>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×