Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Zażywam ginko biloba na cerę i jakoś nie zauważyłam wpływu na libido. Wcześniej brałam też SSRI (escitalopram, sertralinę) wraz z ginko i też nie zauważyłam poprawy w tej sferze. Wydaje mi się, że suplementy tu nic nie dadzą. Próbowałam jeszcze johimbinę, która jest afrodyzjakiem, ale efekty były marne, żeby nie powiedzieć żadne. :roll: Najlepiej u mnie działa Tiger Black. Generalnie energy drinki, które mają inozytol w składzie, dobrze działają na nastrój, a szybsze krążenie krwi po dużej dawce kofeiny i tauryny wzmacnia podniecenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę anafranil 75SR jedną tabletkę rano i jedną wieczorem, na początku miałam objawy uboczne tj. trzęsienie rąk i okropną suchość w ustach ale gdzieś po ok. 2 tyg.to minęło. A po anafranilu czuje sie bardzo dobrze, do tego biorę deprexolet 2 tabl. na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej dawce dziennie Anafranil działa przeciwbólowo - np. jak szyja pobolewa od kompa albo od złego ułożenia podczas snu - w ogóle Anafranil znosi tego typu bóle? CZy możę rozchodzi się o jakieś bóle psychogenne? Ja kiedyś łyknołem sobie ibuprom to przynajmniej czułem to działanie przeciwbólowe a przy anafranilu w ogóle nic a nic , moze w ogóle za małą dawke brałem. Więć jak nie działał przeciwbólowo to i antydepresyjnie też pewnie nie.

 

-- 30 paź 2011, 16:47 --

 

A na zakwasy po ćwiczeniach fizycznych też działa to przeciwbólowe działanie anafranilu? Jak np. mam zakwasy w bicepsach po ćwiczeniu hantlami i lekki ból przy rozciąganiu to przy anafranilu nie powinno się go czuć ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po Anafranilu i Amizepinie nie czuję mojej neuralgii, w której ból wynika z uszkodzenia nerwu. Za to zakwasy, siniaki czy ból po niewygodnym spaniu czuję doskonale. :mrgreen:

 

-- 30 paź 2011, 22:08 --

 

CZy możę rozchodzi się o jakieś bóle psychogenne?

Nie wiem czy znosi bóle psychogenne, natomiast na pewno działa na bóle neuropatyczne (np. neuropatia cukrzycowa) i neuralgie (np. neuralgia trójdzielna). Masz to zaznaczone na ulotce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Anafranil ma jeden upierdliwy skutek uboczny o którym była mowa. Nadpotliwość. Żeby to była tylko taka zwykła, która czasem daje poczucie dyskomfortu. U mnie przy prawie każdym wysiłku fizycznym organizm wariuje... Zalewam się cały potem (dosłownie ;/), nawet przy niskich temperaturach, przez co po chwili robi się strasznie zimno, a pot ciągle się leje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziak, ja stosowałam krążek hormonalny, bez skutków ubocznych. Na antykoncepcję hormonalną antydepresanty nie mają wpływu, z wyjątkiem tych zawierających dziurawiec, ale to chyba jakieś preparaty bez recepty, więc nas nie obchodzą ;)

 

Co się tyczy alkoholu i Anafranilu - jak wiem, że czeka mnie większa popijawa, to nie biorę wieczornej dawki. Jak czasem wieczorem mam ochotę na małą lampkę wina to biorę normalnie, nie zauważyłam wzmożonego działania alkoholu. Rezygnuję tylko z tych na sen, bo po takim łączeniu rano łeb mi pęka choćbym wypiła pół kieliszka wina.

NATOMIAST Anafranil może potęgować działanie depresyjne alkoholu, więc libacje bym sobie odpuściła przy leczeniu, następnego dnia wpada się w ogromny dół, przetestowałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałam tabletki antykoncepcyjne klika lat z Anafranilem i czułam sie dobrze. Jesli chodzi o libido to Diane 35 + Anafranil = wielkie libido. Fajne to były czasy. Potem zmieniłam na inne, rózne brałam i juz nie miałam takiego wysokiego.

W moim przypadku przy dawce 50 mg Anafranilu bedac pod wpływem alkoholu różne wariactwa wyprawiałam(pozytywne :)) ale przez kolejne dni zle sie czułam psychicznie i miałam mega kaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyindualizowany, No coż, ja sie przyznaje bez bicia, na anafranilu sporo mi się swego czasu zdarzało..

 

Najpierw miałam jak Badziak, ale potem "wytrenowałam".

 

Trening czyni mistrza. :mrgreen: Pamiętam, że dawno temu, na studiach, z rańca brałem Anafranil + alprazolam, gdzieś tak około 11 (też z rana) zaczynała się impreza, a o 12 byłem urżnięty dokumentnie. Niedobrze mi się robi na samo wspomnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedlugo koncze z anafranilem , nadpotliwosc nie przechodzi mimo ze biore ten lek juz tyle miesiecy

 

U mnie to samo. Biorę rok. Co prawda jest to jedyny lek,. który jakoś mnie trzyma więc ewentualna odstawka...nie wiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore Anafranil 10mg od okolo chyba 5 tyg. Jestem zachwycona tym lekiem. Mialam ataki paniki i lęku. Nie wychodzilam sama na ulice ani sama zostawalam w domu. Balam sie wszystkiego. Od kiedy biore lek, zniknely lęki i ataki, smigam sama po miescie, jezdze samochodem i bez problemu latam samolotami( wczesniej maialm ataki w samolocie). Pelne dzialanie leku jest po 8 tyg. Lekarz nastraszyl mnie ze przez pierwszy tydzien bedzie masakra, ze bede miala zwiekszone ataki i lęki, ale nic z tych rzeczy. Przez pierwszy tydzien po okolo pol godziny od spozycia tabletki ogarnial mnie sen( musialam isc spac). Jednak lekarz kazal abym przez pierwszy tydzien pol godziny przed anafranilem brala diazepam 0,5 mg( anty lękowy), ale tylko pierwszy tydzien. Anafranil zawsze biore na noc. Aha i przez pierwszy tydzien mialam problemy z brzuchem, nie mialam apetytu i bolal mnie zoladek do dnia dzisiejszego mam zaparcia, ale to normalne - jednak codziennie biore activie i po problemie, bol brzucha po tygodniu ustapil, nie jestem spiaca w ciagu dnia, tabletki nie otepiaja. Bardzo dlugo zwlekalam z braniem tabletek, ale ciesze sie ze wkoncu sie zdecydowalam, bo moj organizm bardziej cierpial bez leków niz same tabletki moga narobic jakichs szkod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choc Anafranil ma duzo skutków ubocznych to nie wiem co by ze mna było gdyby nie ten lek. Pewnie na każdego działa inaczej.Dla mnie negatywne skutki uboczne (takie które sie utrzymują cały czas) to zaburzenia pamięci, dezorientacja, brak libido i troche takie zycie we własnym świecie.Te pozytywne skutki uboczne natomiast to: brak lęków, działa przeciwbólowo, nie mam natłoku myśli, nie płacze i nie mam mysli samobójczych, wieksza pewnosc siebie, lepszy nastrój, pozytywne myślenie, nie martwienie sie o przyszłosc, wiecej energii i wyzsze cisnienie i dobry,mocny sen. Wiecej plusów niz minusów :smile:

Aitana, juz te najgorsze skutki uboczne masz za sobą, teraz bedzie tylko lepiej.

Pytanie do Badziak.

Pisałaś wczesniej ze brałac Ginko Biloba z Anafranilem. Ja przymierzam sie do kupna Ginko, ale chciałabym cos wiecej wiedziec np. jak sie czułas na tym połaczeniu Ginko i Anafranil. Czy jest bezpieczne stosowanie tego razem i co z cerą, czy widziałaś jakis efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×