Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk przed brudem.


Gość Lukrecja28

Rekomendowane odpowiedzi

Lukrecja, wyrzuć tą maszynkę i poproś o rozmowę z psychologiem... Jest tyle ludzi którym, na Tobie zalezy... Wykonałas wielki krok- szpital. Teraz może być tylko lepiej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojego pokoju przyjeli kobiete kompletnie szurnieta. Wziela sie rozebrala i polozyla na moim lozku!!

Zaczelam ryczec

 

przeniesli mnie do innego pokoju.

Trzy dziewczyny tu sa.

Jedna jutro wychodzi - byla tu miesiac, miala depresje

Druga ma jakies urojenia odnosnie chorob

a trzeciej to nie wiem co jest bo ciagle spi albo nic nie mowi

 

Mi cos podali i ciagle chce mi sie spac.

Jutro bede rozmawiac z psychologiem.

 

Odnosnie wolania o pomoc to czynie to juz od lat. Ale moj krzyk ulatnia sie gdzies w przestrzeni..

 

Jest mi tak zle Zle ZLEEEEEEEEEEEEE!

 

Zrobie sobie dzisiaj krzywde. Mam to gdzies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odczuwam lęku przed brudem, ale odczuwam wstręt i wstyd z nim związany. Chodzi przede wszystkim o brud widzialny (chociaż są pewne wyjątki). Od dzieciństwa mam tak, że staram się (przy ludziach przede wszystkim) unikać dotykania rzeczy, które mogą jakkolwiek widzialnie brudzić; a gdy przy ludziach zauważę na sobie jakiś nawet bardzo niewielki brud i raczej niezauważalny dla innych, to mnie to obrzydza, czuję także wstyd, że wyglądam obrzydliwie i inni będą mnie krytykować, albo naśmiewać się i muszę szybko wymyć/wytrzeć; staram się unikać także zasłaniania ust ręką podczas kasłania itp., również z powodu wstydu oraz obrzydzenia do takich rzeczy; zazwyczaj zasłaniam stójką od ubrania (wstyd i obrzydzenie są wtedy mniejsze), a gdy nie ma możliwości, to wstrzymuję. Gdy jestem całkiem na osobności, to mam nieco mniej surowe podejście do tego wszystkiego, bo wtedy uczucie wstydu ma mniej intensywne nasilenie. Gdy widzę człowieka, który ma na sobie brud lub dotyka czegoś brudzącego, czuję obrzydzenie, a gdy widzę np. jak ktoś je coś rękami; albo np. podczas kasłania itp. zastawia usta rękami, to czuję oprócz obrzydzenia złość i mam ochotę go rozszarpać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nerwicę natręctw i chad. Mam lęk przed brudem, głównie z podłogi. Jak coś mi upadnie to już muszę to umyć lub uprać. Jak ktoś usiądzie na podłodze, a później na krześle, to później to krzesło muszę umyć, co robić, pomóżcie, jak się od tego uwolnić?

Potrzebuję namiary na dobrą psychoterapię grupową w warszawie na nfz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lęk przed brudem, głównie z podłogi. Jak coś mi upadnie to już muszę to umyć lub uprać. Jak ktoś usiądzie na podłodze, a później na krześle, to później to krzesło muszę umyć, co robić, pomóżcie, jak się od tego uwolnić?
identyczne nn u mnie bylo i powiem ci tyle - leki moj drogi tylko leki :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×