Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki


Dydona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam ta ksiazke w domu i co prawda calej nie przeczytalem ale zamierzam nie dlugo to zrobic.Pozytywne myslenie jest kluczem prawie do wszystkiego to wiem napewno.Ksiazka jest wypasiona.Moj kumpel uwierzyl po przeczytaniu tej ksiazki ze odniesie sukces w biznesie i mu sie udalo bo jest teraz ustawionym czlowiekiem i zarabia naprawde nie malo.Dla niektorych moze sie wydawac to smieszne.Mi na poczatku tez to sie wydawalo niedorzeczne ale z czasem zaczalem wiezyc.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bardzo ciekawe ja również posiadam tą książkę aczkolwiek nie miałem czasu jej przeczytać nigdy...kiedyś się zabierałem ale przy natłoku różnych spraw...jakoś wkońcu jej nie przeczytałem...poprzez tego posta zostałem zachęcony aby ją przeczytać... :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu książki pt. "Potęga podświadomości" zmieniłam swoje poglądy o możliwościach człowieka, jako jednostki. Nasze chęci do działania, pozytywne myśli, które przekażemy do podświadomości i wbijemy do niej mocno, na amen, mogą zdziałać wszystko.

Mam pytanie: w czym konkretnie pomogło Ci przeczytanie tej książki? Możesz podac jakiś konkretny i przekonywujący przykład ze swojego życia? Bo zmiana poglądów to nie wszystko, od teorii do praktyki droga bywa daleka. Ponadto udowodniono naukowo, że już samo czytanie optymistycznych tekstów o pozytywnym znaczeniu wpływa na poprawę nastroju, być może dlatego ta książka jest tak popularna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przeczytalam tej ksiazki od deski do deski... dolapalam ja pod koniec gimnazjum jako mala smarkula Specjalnie sie nie zastanawiam nad trescia, uwierzylam ze to wszystko prawda i... sie sprawdzilo. Obudzilam sie kiedy chcialam, wmawialam sobie dobre oceny , wyobrazalam ze je dostaje ( dostawalam) modlitwa i cala reszta. Strasznie dawno nie mialam tej ksiazki w rece i nie spieszy mi sie... nie chce przeczytac czegos co moglo by mi zbytnio pomieszac w glowie lub wydawac sie zbytnio badziewne , bajka na dobranoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Mam pytanie: w czym konkretnie pomogło Ci przeczytanie tej książki? Możesz podac jakiś konkretny i przekonywujący przykład ze swojego życia? Bo zmiana poglądów to nie wszystko, od teorii do praktyki droga bywa daleka. Ponadto udowodniono naukowo, że już samo czytanie optymistycznych tekstów o pozytywnym znaczeniu wpływa na poprawę nastroju, być może dlatego ta książka jest tak popularna... "

 

Oczywiście, że mogę. Oprócz huśtawek nastroju miałam również problemy z sercem (zakłócona praca, szmery). Wmawiając sobie codziennie przez jakiś czas (robię to wciąż, "wmawianie" polega na myśleniu o danej pozytywnej rzeczy), że jestem osobą całkowicie zdrową, szczęśliwą, wypełnioną miłością i nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Po pewnym czasie ból serca zniknął, a ja odzyskałam pewność siebie, poczucie własnych wartości i bezpieczeństwa, nie bałam się podejmowania nowych wyzwań. Rozumiem, że dla wielu nieświadomych ludzi, taka "gadka" wydaje się małowiarygodna, spróbujcie zatem w praktyce...

 

P.S. Książka nie jest aż "tak popularna", z tego co wiem, niewielu ludzi wie o jej istnieniu, niektórzy tylko słyszeli, ale nie wierzą, inni zaczęli, ale "to nie dla nich", a naprawdę nieliczni są Ci, którzy przeczytali od początku do końca i coś z tego wywnioskowali.

 

[ Dodano: Sob Sty 06, 2007 10:40 pm ]

Obudzilam sie kiedy chcialam, wmawialam sobie dobre oceny , wyobrazalam ze je dostaje ( dostawalam) modlitwa i cala reszta. Strasznie dawno nie mialam tej ksiazki w rece i nie spieszy mi sie... nie chce przeczytac czegos co moglo by mi zbytnio pomieszac w glowie lub wydawac sie zbytnio badziewne , bajka na dobranoc .

 

Skoro robiłaś wszystko tak, jak chciałaś, dlaczego "nie śpieszy Ci się" ponownie po nią sięgnąć. Jeżeli pomogła Ci w uświadomieniu pewnych kwestii, dlaczego miałoby się znaleźć w niej coś "zbytnio badziewnego"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez cos nie cos czytałam na ten temat,było to juz dosc dawno ale ciagle przewijaja mi sie w głowie urywki o pozytywnym mysleniu,mantry,samorealizacja poprzez wizualizacje itd...

Jestem optymistka,z duza doza realizmu raczej ale nie przeszkadza mi to bynajmniej wierzyc w potege nieswiadomosci,nieuchwytnej i niesamowicie tajemniczej czesci naszego istnienia,naszego JA.

Zastanawia mnie jednak czy dzieki podswiadomosci mozna zdobyc naprawde wszystko???

A na ile prawdziwe sa te piekne słowa "Kiedy czegoś bardzo chcemy, cały wszechświat pomaga, by się to spełniło"???

Dzieki psychicznej manipulacji opanowanej do perfekcji mozna sprawic ze ludzie robia dokladnie to,czego sie od nich oczekuje......z jednym wyjatkiem:

nawet jesli prosilibysmy wszystkie wszechswiaty tego swiata o pomoc nie uda sie skłonic drugiej osoby by nas kochała...

 

Ps.Ale jesli ktos zna dobry sposob, to co tam!chetnie skorzystam

;):D Pozdravki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja rzuciłam się na tą książkę i przeczytałam jednym tchem, co oczywiście było bzdurą ponieważ uwierzyłam jakoś tak chyba za płytko , że jestem supermenem i że sobie sama świetnie poradzę. No i oczywiście dopóki miałam w pamięci sekwencje z tej książki i pamiętałam o co w niej chodzi było ok. Znalazłam (wydawało mi) super pracę, zmieniłam mieszkanie itp. radziłam sobie (sama z 3 letnim dzieckiem + normalna praca i praca wieczorami w domu i w każdą sb) ale trwało to tylko pół roku. PO tym czasie mój organizm był fizycznie wyczerpany i padłam na ryj. To było tak jakbym się sztucznie nakręcała - i to był ogromny błąd. I teraz została mi psychoterapia i leki, ale wierzę że się uda i wrócę jeszcze to tej książki ale chyba już z większą świadomością własnych możliwości itp.

Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodziło a jak nie to i tak ok.

Pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu książki pt. "Potęga podświadomości" zmieniłam swoje poglądy o możliwościach człowieka, jako jednostki. Nasze chęci do działania, pozytywne myśli, które przekażemy do podświadomości i wbijemy do niej mocno, na amen, mogą zdziałać wszystko. W książce, której tytuł podałam powyżej, został opisany przykład pewnego pana, którego córka chorowała na ciężką chorobę skóry. Zdesperowany ojciec, co dzień powtarzał sobie, że da obciąć swoją prawą rękę, po to, by ukochana córka wróciła do zdrowia. Pewnego dnia miał on wypadek samochodowym, w którym stracił prawą rękę. Wkrótce po tym, okazało się, że jego córka odzyskała zdrowie. Niesamowite, a jednak prawdziwe. Musimy uważać na to, co wbijamy sobie do głowy i wszystkie negatywne myśli zastępować pozytywnymi. Kiedy raz pomyślicie o tym, że musicie wykonać dany rytuał czy przyjdzie wam do głowy czarna myśl, natychmiast musicie zniweczyć ją zwiększoną dawką myśli optymistycznych i zaprzeczającym temu, że posiadacie jakiekolwiek zaburzenia. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

 

P.S. Żeby sprawdzić czy Wasza podświadomość naprawdę jest tak ogromną potęgą, wykonajcie drobne "doświadczenie". Przed snem powtórzcie sobie kilkanaście razy "obudzę się o ... godzinie". Muszą to być jednak czysto pozytywne myśli, musicie wierzyć w to, że naprawdę tak będzie. Oczywiście, nie używajcie żadnych budzików :)!

 

...dobra książka, acz pozytywnego (dobroczynnego) wpływu na własne ja*..nie zauważyłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainteresowałem sie tą ksiązką ale znalazłem głosy w sieci, ze jest ona napisana językiem sekty New Age - czy mógły ktoś zweryfikowac prawdziwosć tej tezy?

 

podaje linki gdzie znalazłem wypowiedzi i artykuły na temat powiazania ksiązki "Potęga Podświadomości":

 

http://onanizm.pl/lofiversion/index.php?t2843.html

 

http://www.opoka.org.pl/varia/sekty/new_age1.html

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostanie, które przeczytałem i uważam za dobre:

Toksyczni rodzice S. Forward

Oblicza lęku F. Riemann

Pokochaj siebie W.W Dyer

Strach i paniczny lęk R. Baker

 

Nie udało mi się jeszcze przeczytać książki "Oswoić lęk" Bemis Judith, Barrada Amr . Poluję na nią od dłuższego czasu i nic:( Może ktoś mógłby ją odsprzedać lub udostępnić w jakiś inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Potęga podświadomości' wg mnie ta książka nie ma mocy zmanipulowania, została napisana chyba w 1962 roku troche dawno i na nasze czasy jest napisana chwilami dość archaicznym językiem i trzeba sobie tłumaczyć na współczesny. Nie znam filozofii New Age, ale jeżeli ta książka ma nas zmanipulować to tylko na dobre. Są w niej też odnośniki do Pisma Świętego, (nie sparwdzałam) oraz wskazówki jak się modlić więc myślę, że jest dość uniwersalna. A przykłady są troche jak ze szkółki niedzielnej dla dzieci, ale to dlatego, czytając należy kierowac się własnym rozumem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalm to wszystko ...ale no ok....ale teraz tylko pomaga mi Barbara Rosiek (pamietnik narkomanki)....ie ,nie ,ja z tym nie mialam do czynienia...ale....te jej przemyślenia...refleksje-----hmm...po latach inaczej sie to czyta...minęło 15 lat ...teraz inaczej myślę.....głupia...,inteigentna dziewczyma(BaSka)

 

Polecam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałam "Potęgę podświadomości" dość dawno temu - i nie powiem żeby ta książka miała na mnie jakiś specjalny wpływ. No, ale ze mną to tak jest - możliwe że jakbym ją teraz przeczytała byłoby inaczej. Podobno do wszystkich książek trzeba dojrzeć.

Pamiętnika narkomanki nie czytałam bo nie mogłam "dopaść" nigdzie gusiu - warto?? zawsze lubiłam książki o tej tematyce, ale zawsze lepiej jak ktoś poleci ;) Czytałam " My dzieci z Dworca ZOO" - zalewałam się łzami normalnie. Podobała mi się chociaż historia niewesoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×