Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,cierpię na depresję od 6 miesięcy, obecnie biore anafranil 1-0-1,deprexolet 0-0-2 i pernazine 1/2-1/2-1. Może mi ktoś napisać czy jest szansa, że wyleczę bezsenność całkowicie, czyli będę jeszcze kiedyś mogła spać bez leków? bo bardzo bym chciała, pozdrawiam Wszystkich.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. :/ Lekarz spytał jak ze snem, odpowiedziałam, że często budzę się nocą. Więc do parogenu i zomiren dopisał mi właśnie Miansegen (Miansemerck). Mam brać jedną tabletkę rano i wieczorem.

Też mi lekarz zapisał Miansegen , powiedział ze mam sobie brać jak mi pasuje, w razie potrzeby,sama zmnejszać dawkę albo powiekszac z tym,ze mam nie brać wiecej niz trzy naraz tabletki.

 

Z arketisem to samo mam niby brać 1,5 tabletki ale jak cos to moge sobie zmiejszyc albo powiększyć dawkę sama do wyczucia także spoks, mnie sie to podoba , czy rano czy wieczorem nie ma znaczenia jak mi ;););) w :105: ygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że się odezwałyścieU mnie to było tak, że miałam wstrząśnienie mózgu, po wypadku przestałam spać czego konsekewencją jest depresja. Po tych tabletkach śpię do rana czyli ok. 8 godz. Lekarka twierdzi, ze po zmniejszeniach dawki a potem wyzerowaniu leków na sen zacznę sama spać i tego się trzymam a narazie zjadam tabletki i tyle. Może jakoś to się wszystko poukłada.

 

-- 28 paź 2011, 08:53 --

 

Dzięki, że się odezwałyścieU mnie to było tak, że miałam wstrząśnienie mózgu, po wypadku przestałam spać czego konsekewencją jest depresja. Po tych tabletkach śpię do rana czyli ok. 8 godz. Lekarka twierdzi, ze po zmniejszeniach dawki a potem wyzerowaniu leków na sen zacznę sama spać i tego się trzymam a narazie zjadam tabletki i tyle. Może jakoś to się wszystko poukłada.

Estera1 możesz napisać jakie leki bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trittico na mnie w ogóle nie działało i na drugi dzień okropnie sie czułam. najlepiej śpi mi sie na takim połąćzeniu tabletek jak wyżej. kurcze ile bym dała za to żeby móc normalnie spać no ale tak wyszło...i już się do tego trochę przyzwyczaiłam. trzeba się cieszyć z tego, że się żyje :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co od kiedy?

 

Mam dla Ciebie test, jeśli do mnie piłeś.

 

1. Spróbuj odstawić mianserynę po długotrwałym stosowaniu.

2. Spróbuj odstawić benzodiazepiny po długotrwałym stosowaniu.

 

Przerywając kurację tym pierwszym nie odczujesz żadnych efektów odstawiennych - robiąc to nawet z dnia na dzień, kwestia psychologiczna, nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sobie znalazłeś wytłumaczenie... Mianseryna jest dosyć słabym przykładem, ponieważ jej nagłe odstawienie nie daje żadnych skutków odstawiennych (bynajmniej nic nie słyszałem na ten temat). Tolerka na SSRI, TLPD itd... też rośnie i wcale nie jest to równe uzależnieniu. A nagłe odstawienie jest mało przyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem mianseryne tak dlugo az doszedlem do dawki 120 mg dziennie, i niestety musze powiedziec, ze nie tylko nie dzialala na mnie nasennie ale wrecz panicznie nasilila mi leki, paradoksalna reakcja na lek, jak to u CHADersow bywa, podobnie mialem z Pernazyna. Musialem odstawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie!

 

od miesiaca birę asertin, który działa jak trzeba, ale niestety powoduje bezsenność. Dlatego dostałam do niego Lerivon pół tabletki na noc.

Pierwszą tabletkę miałam wziąć tydzień temu, ale boję się przytyć i boje się reakcji na lek... poza tym liczyłam, że sen jakoś sam się wyreguluje, ale nic takiego nie nastąpiło ;-(... o dziwo słabo śpię, dużo śnię, ale czuję się wypoczęta i pełna energii...

 

ale tęsknię już za uczuciem senności i myślę, żeby wziąć Lerivon dziś wieczór pierwszy raz... i moje pytanie: czy wzięcie połówki tabletki jakoś zasadniczo wpłynie na mój organizm? tzn. czy po prostu zasnę czy moge spodziewać się jakiś niemiłych reakcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×