Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Sabaidee, nie obrażające, tylko prawdziwe, bo do takiego kina trzeba po prostu dorosnąć, tak jak do filmów Bergmana, czy nawet Wajdy, których osobiście nie lubię, ale wiem, że wniosły dużo do polskiego kina i stanowią jego historyczną część.

Nie twierdzę, że to jest dzieło wszechczasów, bo widziałem wiele filmów, które były lepsze pod względem scenariuszowym czy reżyserskim i też bardziej mi się podobały, ale po prostu jak coś mi się nie podoba to nie nazywam tego gównem, bo gusta są różne i tyle.

 

-- Wt, 9 sie 2011, 01:11 --

 

shinobi, no i widzisz, i jak się chce to można znaleźć jakieś argumenty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sabaidee, nie obrażające, tylko prawdziwe, bo do takiego kina trzeba po prostu dorosnąć, tak jak do filmów Bergmana

Przecież ten film jest prosty jak budowa cepa. Co tam jest takiego niezrozumiałego czy głębokiego, by należało do tego dorosnąć? Żeby nie być gołosłownym to spójrz na notowania tego filmu dla widzów w rozbiciu na kategorie wiekowe: http://www.imdb.com/title/tt0180093/ratings Z tego jasno wynika, że czym widz starszy tym mu się ten film mniej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im_Back, mnie jakoś nie kręcą takie filmiki. Za bardzo mi pachną TVN i nawet nie wiem, czy toto można nazwać dokumentem. Jeśli wziąć pod uwagę tylko formę, to pewnie tak, ale przypuszczam, że wartość dokumentalna jest mizerna.

 

Z dokumentów gorąco polecam Latcho Drom Tony'ego Gatlifa. Piękne zdjęcia, cudowna muzyka. Naprawdę można się zakochać w tym filmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bretta, :mrgreen: tylko cholercia to uzależnia..

 

nawet mi nie mów! Kończe drugi sezon :D.

Jeżdże dużo pociągami i opatentowałam sobie nagrywanie na telefon i oglądanie, dwa odcinki na podróż w jedną strone schodzą :D. a jak miło podróż przelatuje ;). Już mi smutno jak myślę o końcu:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię filmy kostiumowe, ale jeśli trzymają poziom, ulubione to:

- Ja, Klaudiusz (ktoś poza mną go pamięta..? )

- Tudorowie

- Gra o tron

- Rzym

Nie znoszę niskobudżetowych, plastikowych gówien w stylu Legendy poszukiwacza czy jakoś tak...

 

Mam wielki sentyment do seriali sf, szczególnie:

- Star Trek

- Babylon 5

- Battlestar Galactica

 

I dalej już bez podziału

- Dr House

- Magia kłamstwa (mój ostatni faworyt)

- True blood (chociaż kolejne serie są coraz słabsze)

- CSI Las Vegas

- Gotowe na wszystko

- Co ludzie powiedzą? (uwielbiam to ^^ )

- Dexter

- Północ-Południe

- Na południe od Brazos

 

Specjalne wyróżnienie dla:

- Shoguna (zakochałam się w Japonii jako 6-latka i zostało mi do dziś)

- Robin Hood 1980 (zakochałam się w klimacie średniowieczno - celtyckim i zostało mi do dziś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam rewelacyjny film: "Rozstanie"- teraz w kinach.

Zapisałem jako must see. W ogóle lubię kino irańskie, a ten zapowiada się wyjątkowo.

 

-- 21 paź 2011, 12:47 --

 

Obejrzałem francusko-kanadyjski film z 2010 Pogorzelisko. Fabuła osadzona w Libanie na początku lat 70-tych. Polecam wszystkim miłośnikom dobrego kina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem francusko-kanadyjski film z 2010 Pogorzelisko. Fabuła osadzona w Libanie na początku lat 70-tych. Polecam wszystkim miłośnikom dobrego kina.

 

Też miałam o nim napisać. Obejrzałam. Niesamowity film...

 

amelia83 A.Kutcher nie gra w "Życiu od kuchni". Poza tym oryginalna wersja filmu, niemiecka "Tylko Marta" z Martiną Gedeck i Sergio Castellitto jest o niebo lepsza od tego amerykańskiego szajsu. Obejrzyj sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem francusko-kanadyjski film z 2010 Pogorzelisko. Fabuła osadzona w Libanie na początku lat 70-tych. Polecam wszystkim miłośnikom dobrego kina.

 

Też miałam o nim napisać. Obejrzałam. Niesamowity film...

 

amelia83 A.Kutcher nie gra w "Życiu od kuchni". Poza tym oryginalna wersja filmu, niemiecka "Tylko Marta" z Martiną Gedeck i Sergio Castellitto jest o niebo lepsza od tego amerykańskiego szajsu. Obejrzyj sobie.

ok,dziękuje.a popieprzyli mi się aktorzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×