Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie odnowić stary temat, gdyż usłyszałam o soku Noni dopiero teraz.

Przyjmuję 4 rodzaje leków na nerwicę. I tu też moje pytanie jak w pierwszym poście. Czy można pić sok Noni przy jednoczesnym przyjmowaniu tabletek. Ktoś to praktykował, spotkał się. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam :)

Ja piłam i żyję. Moja wątroba też- jak to wynika z badań, które sobie niedawno robiłam. Ale o szczegóły trzeba zawsze pytać lekarza lub farmaceuty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad_Scientist, porównanie Noni do alko i kinderdragów było niezbyt fortunne. Noni jest sprzedawany w Polsce jako SUPLEMENT DIETY, a nie środek psychoaktywny.

I jeszcze raz powtarzam, jeśli ktoś chce go brać należy skonsultować się ze specjalistą i pamiętać aby zachowywać odpowiedni odstęp czasowy pomiędzy braniem leków, a wspomnianego specyfiku. Popijanie nim leków nie jest zbyt dobrym pomysłem. Wiele czynnych składników roślinnych blokuje nam aktywność enzymu który metabolizuje leki w wątrobie, więc taką praktyką ryzykujemy przedawkowanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,chcialbym sie zapytać Was bo chodzi o to ze bralem parogen przez 5 miesiecy jakos to bylo na nim -wychodzilem z domu nawet lekka euforia,bralem go w dawce 20 mg, pozniej go odstawilem bo nie umiqalem na nim nic zrobic w domu blede okolo sie zamknelo,nic mi sie niechcialo robic na parogenie oprucz wychodzenia z domu,muzyki,itd..

Pozniej z lekazem zadecydowalismy o Rexetinie, dzialal na mnie paradoksalnie bralem 20 mg jedna tabletke dziennie bylem pobudzony,agresywny po nim

Teraz biore lek FEVARIN fluwoksamina braliscie moze ten lek

? Strasznie oslupiony jestem po nim nic mi sie nieche biore go od piatku wiem ze za krotko zeby cos powiedziec ale straszna męka po tym leku jest...

Z góry dziekuje za odpowiedz

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misunderstanding. Chodziło mi o to, że ja po mixie leki + alko, dragi się nie przejechałem podobnie jak 100 oob, co nie znaczy, że 101 osoba się nie przejedzie. Podobnie 100 osób nie przejedzie się na mixie jakiś leki + noni, a ta 101 zazyje noni z jakims lekiem, ktory wchodzi w interakcje i sie przejedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od przeszło miesiąca przyjmuję ParoGen z powodu napadów lęków. Na początku przyjmowania leku wystąpiły nasilenia napadów lęku i nadmierna potliwość. Teraz po miesiącu napady ustąpiły jednak nadal utrzymuje się pocenie i na dodatek wystąpiła bardzo swędząca wysypka prawie na całym ciele. Objawy te są wymienione w ulotce dołączonej do leku, jednak nie ma informacji czy ta wysypka i pocenie ustąpi. Wizytę u swojego psychiatry mam dopiero za dwa miesiące a ta wysypka jest prawie nie do wytrzymania.

Bardzo proszę o pomoc. Może ktoś miał podobny problem.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do skutków ubocznych przyjmowania paroksetyny zalicza się nadmierna, wzmożona potliwość i skórne odczyny alergiczne. Teoretycznie powinno to ustąpić wraz z postępem kuracji. Swędzenie możesz zniwelować lekiem przeciwhistaminowym, np. cetyryzyną - niestety jest na receptę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Raczej wolałbym nie zmieniać tego leku ponieważ w moim przypadku okazał się bardzo skuteczny jeśli chodzi o napady lęku .Przy nowym leku pewnie także trzeba będzie przemęczyć uboki aby doczekać się efektu terapeutycznego. Spróbuję jeszcze rady Mad_Scientist czyli zniwelować swędzenie lekiem przeciwhistaminowym, a jeśli to nie pomoże to pójdę z konieczności do psychiatry prywatnie ( na fundusz dopiero mam za niecałe dwa miesiące).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,napiszę ku pokrzepieniu.

Ja brałam Xetanor pół roku,najpierw ppłóweczkę ,całą teraz schodzę do zera jestem juz na cwiarteczce.Miałam stany lekowe ze coś mi sie stanie,ze dostane padaczki,cos sie ze mną nieokreslonego wydarzy,zaczne krzyczec bez powodu .Nie czekałam długo z wizyta u lek bo ja z tych co nie mają proble,mu wywalić wszystkiego kawa na ławę jak to sie mawia.Wiec pani dr.zapisałam mi xetanor,zaczęłam łykać aczkolwiek uwazałam ze nie jest mi potzrebny gdyz przed wizytą u lek radziłam sobie hydroksyzyną i było git.Ale piosłusznie zaczęłam łykać.Po ok 2 tyg zaczął działac.Początki były trudne,nasilił mi leki do takiego stadium jakiego nie miałam nawet przed xetanorem.Ale łykałam dzielnie.Miałałm dodatk.afobam w razie co ale nie brałam jego.Dodatkowo od razu z lekiem zaczęłam terapie.Zakfalifikowano mnie do DDa a na takąż terapie chodziłam.

Po jakimś czasie pojawiły sie okropne myśli których ninawidziłam ,ze mogę zrobić krzywdę swoim bliskim,szczególnie dziecku.Ehhh wole o nich nie pisać bo były po prostu bardzo bardzo głupie,kompletnie rózne od mojego ja,mojego swiatopoglądu i wigóle.

Wiec oczywiście zgłosiłam to lek.zwiększyła xetanor do całej tabl.Lykałam ,chodziałm na terapie(raz w tyg)i zaczęło wszystko mijać.Zaczęłam myśleć nie-kurwa zaraz cos mi sie napewno stanie,tylko-no to sie stanie no i co ,albo tyle czasu sie nie stało i nagle ma sie stać? albo no to jak sie stanioe pójde zapukam do sasiadów po pomoc.Wieć wspólnie z lek i terapeutą podjelismy decyzje ze lekarstwo odstawiam .Szczerze bałam sie troche by nie wróciło.Zeszłam wiec na połówkę,głupich myśli nie odganiałam,nie bałam sie ich bo i tak wiedziałam ze tak jak te dotyczace lęku sa nierealne,ze nie zrealizuje ich.Spisywałam je słowo po słowie na kartce i paliłam te kartkę a popiół wywalałam za okno tłumaczac sobie ze tak własnie debilne mysli ulatują ,ze to tylko kawałek popiołu w mej głowie,wystarczy zdmuchnać i juz.

Nooooo i jeszcze jedno:D biorąc tabletki doznania seksualne zerowe:(Odstawiłam i od razu seks nabrał rumieńców:D

W chwili obecnej jestem na cwiarteczce,mysle ze spokojnie pare dni jeszcze łyknę coby nie za szybko odstawić i bede czysta huuuurrrraaaa!!!!Mysli niet,lęków niet,a nawet jesli umiem je zamieniać na cos absurdalnego,wogółe mnie nie ograniczają,no jest git poprostu.Leczenie u mnie trwało( w zasadzie jeszcze trwa) pół roku,wiec ja mawiam szybko przyszło szybko poszło.Wiem ba jestem pewna ze jak odstawie bedzie tylko dobrze.Nie przyjmuje innej opcji.A nawet jesli bede potrafiła sobie z nimi poradzić(zasługa terapii polecam)i nie bedą u mnie wywaływały jakiś niesympatycznych subiektywnych odczuć.

Chwała Bogu ze wyszłam z tego.Wiec i wierze ze u was bedzie dobrze drodzy forumowicze.

xetanor :uklon: terapia :uklon:

JESTEM ZDROWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy czy ktoś z Was wie jakie jest stężenie paroksetyny we krwi przy dawce 5mg/dobe? Obecnie staram się zejść z leku ale ostatnio jak przestałam brać to po trzech miesiącach była tragedia. Teraz od ok. tygodnia jestem juz na 0,5 tabletki (5mg) i wszystko jest dalej w jak najlepszym porządku. Dodam ze chcę mieć dzidziusia i dlatego schodzę z leków, wiem też że paroksetyna prawie w całości wchłania się z układu pokarmowego a jej czas półptrwania w organiźmie to doba. Jednak nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie jaka ilość paroksetyny jest we krwi przy takiej dawce, bo szczerze mówiąć czuję że przy takiej dawce mogłabym super funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.drugbank.ca/drugs/DB00715 - tu na pewno znajdziesz tę informację

 

Okres półtrwania: 24 h

Wiązanie z białkami osocza i tkanek: 93–95%

Metabolizm: wątrobowy

Wydalanie: 64% z moczem, 36% z żółcią

Biodostępność (wchłanialność): Completely absorbed from GI, but extensive first-pass metabolism in the liver; Tmax 4.9 (with meals) to 6.4 hours (fasting)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa po 3 dniach?.Dziś właśnie minął 3 dzień i czuję,co prawda, sporo skutków ubocznych(ból głowy,mdłości,szczękościsk,brak ochoty na seks,zawroty,drgawki,słabe emocje,chwilowe euforie),ale jednocześnie nie chcę mi się rozkminiać tematów natręctw,mam na wszystko wyje****,czuję tylko lekki lęk.Czy to placebo?.Dzięki za wszystkie odpowiedzi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to możliwe. Leki działają różnie i nigdy nie można określić kiedy najwcześniej lek zacznie działać. O szczękościsku poinformuj swojego lekarza, bo jeśli jest na tyle kompetentny, to przepisze ci lek korygujący (np. Akineton). Jest to jeden z objawów pozapiramidowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Występują dość umiarkowanie i rzadko ustępują same. Co więcej, ich stan może się pogłębić, jeśli nie podejmiemy odpowiedniego leczenia. Czy są groźne? Piszesz, że masz szczękościsk, więc jest możliwość, że będziesz miał problem z rozwarciem szczęki. Wtedy ratuje cię lek na takie objawy podany domięśniowo lub dożylnie. Mogą też wystąpić dyskinezy późne, które trudno jest wyleczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde clone nie stresuj mnie:P.Ja z tego typu rzeczy mam jeszcze taki jakby ucisk w karku,czasami twardnieją mięśnie twarzy, a szyja sama się prostuje.Czasami jak chodzę po zażyciu leku to czuję,że mam spięte całe ciało...czy to wszystko są te objawy?.Dodam tylko,że po jakichś paru godzinach wszystko mija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są objawy pozapiramidowe i wskazane byłoby wdrożenie leku (miałem identycznie i natychmiast dali mi lek).

 

-- 07 lis 2011, 20:05 --

 

Poczytaj jeszcze to:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_serotoninowy

 

Jeśli będziesz miał większość objawów, to zgłoś się do lekarza, choć zespół ten występuje niezwykle rzadko. Lecz osoba z nerwicą albo zaburzeniami psychotycznymi może mieć problem z postrzeganiem rzeczywistości i "diagnoza" takiej osoby może okazać się zupełnie nietrafna.

 

-- 08 lis 2011, 13:52 --

 

Nie używasz neuroleptyków, więc twoje objawy pasują bardziej do przedawkowania leku zwiększającego ilość serotoniny w mózgu. Zmniejsz dawkę, jeśli nie przejdzie, odstaw lek. Będzie to oznaczało, że twoje zaburzenia nie są zależne od serotoniny, którą możesz mieć na stabilnym poziomie.

 

-- 08 lis 2011, 17:55 --

 

A tu masz podane większość objawów:

 

http://www.nursing.com.pl/ArchiwumMagazynuPiP_Wiedza_o_niepokojacych_objawach_Zlosliwy_zespol_neuroleptyczny_i_zespol_serotoninowy_12.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co?Dziś już nie miałem praktycznie żadnych skutków ubocznych.Myślę,że po prostu źle zrobiłem wchodząc od razu na dawkę docelową (20mg), którą de facto zalecił mi psychiatra :\.Mózg nie miał czasu przystosować się do takiej dawki.Mogłem zacząć od 10mg przez tydzień.Co o tym myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się od najmniejszej skutecznej dawki. Dużymi to się leczy w szpitalach psychiatrycznych, gdzie lekarzom zależy, żeby pacjent jak najszybciej wyzdrowiał, nie martwiąc się o skutki uboczne. Jednym słowem przedawkowałeś, ale jak już jest dobrze, to bierz dalej. Każdy organizm reaguje inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clone co Ty za glupoty ludziom wypisujesz... :roll: Po pierwsze to normalne skutki uboczne, ktore przechodza po czasie, zamiast sie pakowac w kolejne leki. Po drugie nikt raczej nie dostanie zespolu serotoninowego od jednej tabletki seroxatu. Po trzecie jak mozna pisac "przedawkowalas" dziewczynie, ktora wziela jedna tabletke leku zgodnie z zaleceniami lekarza... Rozne sa szkoly, niektorzy zalecjaa zaczynac od mniejszych dawek, inni od razu od calej tabletki, ale to co piszesz to totalna przesada. Najwyzej moga sie nasilic objawy nerwicowe ale nie ma co panikowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×