Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Klasyka jest dobra też w wykonaniu Tomasza Manna .

 

Zgadzam się. U Manna trochę razi mnie tylko to popisywanie się wiedzą, te uderzenia w moralizatorską nutę. Przyjemnie się go czyta, bo zdania buduje wymuskane i ładne, pewne problemy nastręczył mi "Doktor Faustus", to którego musiałem zrobić dwa podejście, nerwów sobie napsułem niemało, i nawet nie mam pewności, a wręcz przeciwnie - bardzo wątpię w zrozumienie tej książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czytam - M.Proust "W stronę Swanna"

Heh, powodzenia. Nawias w nawiasie, a w tym nawiasie kolejny nawias :D Powieść dobra, ale na bezludną wyspę.

 

-- 25 paź 2011, 08:47 --

 

girl anachronism, bo "Złego" się czyta z wywieszonym ozorem. :D Ale ponadto, poza jakimiś opowiadaniami to Tyrmand niewiele co wydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

girl anachronism, bo "Złego" się czyta z wywieszonym ozorem. :D Ale ponadto, poza jakimiś opowiadaniami to Tyrmand niewiele co wydał.

Lada dzień mam odebrać Życie towarzyskie i uczuciowe, chociaż największy smak mam na Siedem dalekich rejsów i Dziennik 1954, ale jadę w kolejności, jaką wyznaczają mi aukcje krakowskich antykwariatów na allegro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shinobi, ja się przez "W stronę Swanna" przebiłem, ale przebić się przez całe 7 tomów "W poszukiwaniu straconego czasu" udaje się tylko nielicznym. Podziwiam tutaj Boya-Żeleńskiego, który to przekładał na polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×