Skocz do zawartości
Nerwica.com

[OT] Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''


Gość paradoksy

Rekomendowane odpowiedzi

Na zachodzie to połowa bezrobotnych to patologia żyje z socjalu bo tak im wygodnie dostają mieszkania za darmo, bony na żywność a resztę przepijają albo przecpają. Także stosunek do tych osób za granicą jest inny niż w Polsce bo u nas nie ma takiego socjalu. Ja to mieszkając w W. Brytanii też nie nienawidziłem tych nierobów żyjących na koszt innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ja kogos skreslam? ja nie chce byc w takim otoczeniu bo sie zle czuje z takimi ludzmi i napewno takie miejsce nie podbudowuje czlowieka araczej zniecheca. Ja mam prawo sie bac, brzydzic, takic ludzi nie znaczy ze nie pokaze im szacunku. Ja trzymam sie z daleko poprostu od niektorych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale się offtop zrobił, no dobra, ale ciągniemy to dalej ...

carlosbueno, a w Niemczech też tak dużo ludzi żyje z socjalnego? Ponoć słyszałem, że na bezrobotnym w tym kraju mają takie stawki, że w ogóle nie trzeba pracować. To znaczy, że oni żyją na koszt innych? A skąd się bierze pula tak w ogóle na bezrobotnych? Skąd się biorą na nich pieniądze?

kicikici, mój wujek chleje na umór, jest już na pewno alhoholikiem, ale nie twierdzę, że jest jakąś patologią. Można z nim normalnie pogadać, jest spoko. I go nie skreślam. Oczywiście nie twierdzę, że każdy alhoholik czy narkoman jest dobrym, szlachetnym człowiekiem, bo zdarza się, że są agresywni, biją rodzinę, mają zły wpływ na otoczenie, bo wciągają innych w nałogi, ale nie wszyscy. I to trzeba rozróżniać, że jeden może być spoko, a drugi nie. Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka, nie można uogólniać, bo może to być dla wielu osób krzywdzące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kicikici, mój wujek chleje na umór, jest już na pewno alhoholikiem, ale nie twierdzę, że jest jakąś patologią. Można z nim normalnie pogadać, jest spoko. I go nie skreślam. Oczywiście nie twierdzę, że każdy alhoholik czy narkoman jest dobrym, szlachetnym człowiekiem, bo zdarza się, że są agresywni, biją rodzinę, mają zły wpływ na otoczenie, bo wciągają innych w nałogi, ale nie wszyscy. I to trzeba rozróżniać, że jeden może być spoko, a drugi nie. Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka, nie można uogólniać, bo może to być dla wielu osób krzywdzące.

 

 

nie ucz mnie tego co juz wiem:) ja nigdzie nie napisalam " wszyscy" ja napisalam ogolnie o miejscu w ktorym bylam, nie znam ich osobiscie i mnie nie obchodza ich problemy , kazdy je ma. Nie znaczy ze mam sie czuc swojo w takich warunkach. Nie musze i nie chce i nie wazne jaki ten czlowiek jest bo ja nie bede ryzykowac naawet by poznac takiego. Ja siebie chronie, i zrobie wszystko by siebie uchronic...wszystko

 

-- 12 paź 2011, 08:23 --

 

Na zachodzie to połowa bezrobotnych to patologia żyje z socjalu bo tak im wygodnie dostają mieszkania za darmo, bony na żywność a resztę przepijają albo przecpają. Także stosunek do tych osób za granicą jest inny niż w Polsce bo u nas nie ma takiego socjalu. Ja to mieszkając w W. Brytanii też nie nienawidziłem tych nierobów żyjących na koszt innych.

 

 

 

dokladnie:) dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale się offtop zrobił, no dobra, ale ciągniemy to dalej ...

carlosbueno, a w Niemczech też tak dużo ludzi żyje z socjalnego? Ponoć słyszałem, że na bezrobotnym w tym kraju mają takie stawki, że w ogóle nie trzeba pracować. To znaczy, że oni żyją na koszt innych? A skąd się bierze pula tak w ogóle na bezrobotnych? Skąd się biorą na nich pieniądze?

Z budżetu państwa czyli z podatków płaconych przez pracujących ludzi i firmy. Ja nic złego nie widzę w samym nie pracowaniu sam jestem w takiej sytuacji teraz, ale w tym że daje się im pieniądze czy też inne zapomogi które powodują że się pracować nie opłaca. Według mnie państwo wychodzi z założenia że ci nie pracujący bez zapomóg zaczęli by kraść, zasilać świat przestępczy wszczynać burdy itp. Poza tym oni są konsumentami a dzisiejsza gospodarka opiera się gównie na konsumpcji a nie pracy. Wpompowanie pieniędzy w pomoc społeczną, pracowników tej pomocy daje miejsce pracy, nakręca konsumpcje i zwiększa przyrost naturalny bo im więcej dzieci tym większe zasiłki z czego cześć gł. emigrantów uczyniła sposób na życie. No ale taka polityka prowadzi do gigantycznego zadłużenia co dziś dokładnie widzimy na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kici wyluzuj nie stresuj sie;pp no szkoda ze po 6 latach studiow siedzisz w domu I nie wykorzystujesz tego;]wybralas sobie malo popularny kierunek moze dodalabys 1 jeden rok nauki I lekarzem bys byla albo pielegniarka :pp mialabys przynajmniej w zawodzie prace...nie wiem.. To twoja sprawa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutnaona, widzę ze umiejętność czytania ze zrozumieniem jest Ci obca... 2 razy moderatorzy prosili o zakończenie off-topu a Ty wtrącasz swoje 3 grosze, byle wtrącać.

kolejny raz w jakimkolwiek temacie i dostaniesz ostrzeżenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×