Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kompetencja w sieci? ...czyli słów kilka do Paradoksy


eFkaS

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się ostatnio nad pojęciem wolności i kompetencji, zwłaszcza w sieci.

Zastanawiam się nad zależnościami, które występują pomiędzy tymi dwoma znaczeniami - wolność i kompetencja. Bardzo często zdarza się, że wolność jest ograniczana przez brak kompetencji.

Oczywiście nie ma czegoś takiego jak wolność absolutna, bo wolność absolutna stanowiłaby w swej istocie zaprzeczenie wolności - doprowadziła do anarchii i upadku wszelkich wartości.

 

Jednak wolność, ta prawidłowo pojmowana bardzo często ograniczana jest przez ludzi niewykształconych, mających problemy ze zdefiniowaniem podstawowych pojęć, lub po prostu takich które chcą błyszczeć przez tłumem zebranej i zastraszonej gawiedzi...

Błyszczeć nie zawsze się udaje, jednak w świecie powszechnego dostępu do informacji również głupota odpowiednio wyeksponowana potrafi zwrócić czyjąś uwagę. W tym przypadku zwróciło moją ...

 

Paradoksy, zapraszam do dyskusji :angel:

 

A stopka dla Ciebie. :szukam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty dlaczego starasz się znaleźć w centrum uwagi? Taki rzeczy pisze się na priv. Jak dzieci...

 

Nie staram się, nie jest mi to potrzebne :nono: . Jestem realnie dowartościowana, a internet traktuję jako zabawę.

Chcę jedynie zwrócić uwagę ludzi na niepokojące mnie zachowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy załatwia się prywatnie.

 

Napisałam w tej sprawie maila do administracji zwracając jej uwagę na zachowania mające miejsce na tym forum.

Nie chcę tutaj robić żadnego dymu - jak widzisz jestem grzeczna i kulturalna. Chcę porozmawiać z Paradoksy, bo jej zachowanie uważam za nieodpowiednie. Jeśli napiszę prywatnie, to równoznaczne będzie to z waleniem głową w mur. A dzięki temu wątkowi jest szansa, że takie sytuacje już nie będą się zdarzały, bo chyba nikt nie lubi być traktowany "z kopa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś starym użytkownikiem tego forum, albo znasz Paradoksy osobiście, tak? Jeśli nie to mi się w głowie nie mieści, jak ktoś mógłby w ogóle wtrącać się w nieswoje sprawy, chadzać po nieswoich forach i szukać tematów i osób, które wykazują "niepokojące zachowania". To jakaś forma megalomanii?

Nie chcę tutaj robić żadnego dymu - jak widzisz jestem grzeczna i kulturalna.
Samo wtrącanie się jest niegrzeczne i niekulturalne. Kiedy kłócę się z bliską osobą na ulicy, to nie obchodzi nas zdanie postronnych przechodniów, a oni jeśli są kulturalni, nie wtrącają się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś starym użytkownikiem tego forum, albo znasz Paradoksy osobiście, tak? Jeśli nie to mi się w głowie nie mieści, jak ktoś mógłby w ogóle wtrącać się w nieswoje sprawy, chadzać po nieswoich forach i szukać tematów i osób, które wykazują "niepokojące zachowania". To jakaś forma megalomanii?
Nie chcę tutaj robić żadnego dymu - jak widzisz jestem grzeczna i kulturalna.
Samo wtrącanie się jest niegrzeczne i niekulturalne. Kiedy kłócę się z bliską osobą na ulicy, to nie obchodzi nas zdanie postronnych przechodniów, a oni jeśli są kulturalni, nie wtrącają się.

 

"Jeśli nie to mi się w głowie nie mieści, jak ktoś mógłby w ogóle wtrącać się w nieswoje sprawy" - a mi się w głowie nie mieści, że nie wtrącałbyś się, gdyby ktoś kogoś przykładowo katował na ulicy. W końcu to też nie Twoja sprawa, czy mam rację? ...nie opowiadaj więc głupot, a jeśli już chcesz coś powiedzieć to zastanów się dwa razy zanim coś powiesz, bo Twoje wypowiedzi nie mają logicznego sensu.

"chadzać po nieswoich forach" - to mam rozumieć, że Ty chodzisz po swoich forach? Jesteś właścicielem domeny, płacisz za serwery? ...nie wydaje mi się, więc tutaj masz kolejny przykład tego, że pleciesz żeby pleść. Zupełnie jak pani moderator - może dlatego nie zostałeś jeszcze zbanowany.

"Samo wtrącanie się jest niegrzeczne i niekulturalne" - odwracając kota ogonem - skoro Twoim zdaniem jest to niegrzeczne, to dlaczego wtrącasz się w wątek, w którym do dyskusji zaprosiłam imiennie Paradoksy? To nie przejaw hipokryzji i postępowania na zasadzie "równi i równiejsi"? Nie myślisz nad tym co piszesz i wychodzą tragiczne bzdety ... :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się w głowie nie mieści, że nie wtrącałbyś się, gdyby ktoś kogoś przykładowo katował na ulicy.
Niee, to trochę zbyt delikatne porównanie. Ja bym to co się tutaj dzieje porównał co najmniej do Auschwitz ;-).
W końcu to też nie Twoja sprawa, czy mam rację?
Fakt
"chadzać po nieswoich forach" - to mam rozumieć, że Ty chodzisz po swoich forach? Jesteś właścicielem domeny, płacisz za serwery? ...nie wydaje mi się, więc tutaj masz kolejny przykład tego, że pleciesz żeby pleść.
Nie w tym rzecz, miałem na myśli, to że skoro jesteś tu zupełnie obcą osobą, to dlaczego kogokolwiek miałoby interesować Twoje zdanie w tym temacie.
Zupełnie jak pani moderator - może dlatego nie zostałeś jeszcze zbanowany.
To może być to, 5 lat i żadnego osta nawet.
To nie przejaw hipokryzji i postępowania na zasadzie "równi i równiejsi"? Nie myślisz nad tym co piszesz i wychodzą tragiczne bzdety ...
Na początku chciałem tylko napisać, że to się nadaje na priv, a później jakoś poszło.

Dziękuję za rozmowę, powodzenia w naprawianiu świata i do widzenia. Masz rację, nie moja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eFkaS, puknij ty się w głowę.... jak już kilka osób napisało - takie rzeczy wysyła się na priv. Wywalam do kosza, to sprawa między wami, a w zasadzie twój problem - uporaj się z nim jakoś zamiast wyrzygiwać się w 10 miejscach. Zachowujesz się jakby ta sprawa była kluczową w twoim życiu, radzę nabrać dystansu. A skoro piszesz, że to nie nasza sprawa, to znaczy twoja, to jak pisałam KOSZ!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×