Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie, ja od ponad 2 tygodni biorę w dawce 5mg, 4 dni temu zaczęłam stopniowo zwiększać - do 7,5mg. Docelowo mam brać 10mg, ale przy każdym zwiększeniu dawki mam nawrót niepokoju i codziennie atak lęku, na szczęście raczej opanowuję, ewentualnie, tak jak dziś rano łykam afobam. kurde, kiedy to lexapro wreszcie zacznie działac?! walczę ze sobą, żeby nie zrezygnować z niego. Nastrój też mam podły;( najgoorzej jest z dojazdami do pracy - nawet w samochodzie nie czuję się bezpiecznie, w korkach wariuję.

 

pozdrawiam Was serdecznie i życzę spokoju!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mag2 dlatego ja biorę przez pierwsze 2 tygodnie afobam 'na zapas' zamiast doraźnie. Czyli, ze jak mam cos do zrobienia w ciagu dnia i musze wyjsc z domu to sobie wezme godzine przed wyjsciem, i kazdego wieczoru biore sobie tak o 19 bo wieczory sa dla mnie najgorsze. Tym sposobem nie mam atakow paniki ktore u mnie nasili Escitil, pierwszego dnia nie wspomagalam sie alprazolamem i masakra... mialam mega napad paniki. Przez 2 tygodnie sie nie uzaleznisz. Tez bralam 7,5 g, od dzis 10 mg. Strasznie powoli w sumie zwiekszasz dawke, mi kazala zwiekszyc z 5 mg na 10 mg po 4-6 dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddd, no właśnie dzisiaj zadzwoniłam do ośrodka , moja lekarka jest na urlopie ale mam wejść jutro i mnie przyjmie kto inny ufff

jeszcze dzisiaj nockę muszę wytrzymać , choć powiem szczerze że bez tego procha czułam sie nawet lepiej , tylko to że śpie płytko , krótko i rano nie mogę sie podnieść , no zobaczymy co mi doradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddd, ja biorę Mozarin i w aptece przy ośrodku zapłaciłam 26zł

 

skutki uboczne dają mi ostro w kość , zaczynam sie załamywać , nie dosyć że przez problemy w ostatnich kilku miesiącach schudłam 12 kg , to jeszcze teraz te ciągłe mdłości i problemy z żołądkiem , dostaje też choroby lokomocyjnej , no tragedia :why::why::why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddd, nie od leku tyle nie schudłam , zaczełam chudnąć przez problemy życiowe i pogłębiającą sie depreche , a teraz chudnę nadal , sensacje żołądkowe są coraz gorsze i mam wrażenie że one sie co dzień nasilają , np. nie miałam problemów z jazdą mpk , a teraz sie zdarza że wysiadam po kilku przystankach bo inaczej bym sie po rzygała :roll:

lek biorę dopiero od tygodnia , ale po mału wysiadam :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładnie - wygląda na to, że wejście w lexapro to jakaś ekstremalna dyscyplina dla nerwicowców! ddd -tak, zwiększam powoli, bo ciągle odczuwam niepokój przy tym leku i obawiam się tego, no i nie jestem w stanie w pracy dobrze funkconowac, w życiu prywatnym też słao. MOja lekarka pwoiedziałam, ze skoro tak reaguję, to żebym najpierw z 5 mg przez co najmniej 4 dni brała 7,5mg, a dopiero potem 10 mg. Powiedziała mi też, że lexapro, jako lek orginalny działa silniej niż generyki. Ciekawe, nie uważacie? Może następnym razem wykupię po prostu tańszy odpowiednik i będzie mi lżej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc. No to umnie już z rok minie brania tego leku. Właśnie gdzieś we wrześniu w roku ubiegłym zacząłem. Już nie ważne jaka była historia mojej choroby przez ten cały czas a było przeróżnie, ale grunt że teraz biorę 30 mg i jest dobrze. Mam taki problem że trądziku nie mogę zaleczyc. Stosowałem przeróżne maścii ale nie skutkowały jak należy. Ciekawi mnie czy jest wpływ tego leku na zmiany skórne. A jak nie to czy mógłbym się wspomagac izotekiem przy tak dużej dawce tego leku...Muszę się popytac, bo jak bym podleczył trochę cerę to idę gdzieś na jakieś dupy..(żart). Ale napewno komfort życia by jeszcze wzrósł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazywam dwa miesiace. Toalne zero dzialanie, totalne gowno , a nie lek. Juz lepsza jest Setralina. Szkoda kasy na to...Wielkie mi Lexapro kurwa 90 zl za paczke LOL chyba im na mozg sie rzucilo gorzej niz nam :lol:

 

-- 23 wrz 2011, 18:37 --

 

depresyjny, Moi kumple stosowali Izotec i 100 % skutecznosci na syfy i na twarzy i na klacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, dziewięć dyszek :shock::shock::shock: no faktycznie cena ostra , a lekarz nie podaje ci z jaką apteką maja umowe na leki ? mi doktorowa powiedziała gdzie mam sie zaopatrywać , może to nie w porządku względem innych ale w porzo dla mojego portfela ;) Mozarin kosztuje ponad 6 dyszek a w aptece poleconej przez lekarza 26 zł inne leki też dużo tańsze , popytaj lekarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LadyAllaska, Tak 90 zl za Lexapro to ponoc dobra cena hahahaha....w kiszcie mam ten lek, bo i tak nic nie daje podobnie jak inne SSRI. Z SSRI sens ma tylko Seroxat lub czasami Fluokestyna, rzadko Sertralina. Fluwoksamina, Citalopram i Escitalopram to sa totalne, nic nie warte gowna. Szkoda czasu, zachodu i pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym prosić was o podzielenie się doświadczeniami z użycia leku o składzie Escitalopram. W szczególności zależy mi na informacji o tym, z jakimi lekami przeciwbólowymi łączyliście ten lek. Z tego co wiem nie bardzo można go łączyć z Tramadolem, bo może powstać zespół serotoninowy. Czy tak jest naprawdę? A może w małych dawkach Tramadol nie przeszkadza? Proszę o waszą wiedzę na ten temat. Powiedźcie proszę z jakimi innymi lekami przeciwbólowymi łączyliście ten lek. Chodzi mi bardziej o te silniejsze leki. Na mój ból słabo pomaga paracetamol, a leków NSLPZ (aspiryna, kwas acetylsalicylowy, ibuprofen, itd) jeszcze dokładnie nie próbowałem. Jak wychodzą na tym tle inne opiaty, inne leki?

 

Mam przede wszystkim ból o podłożu neuropatycznym. Obecnie leczę się psychiatrycznie. Przyjmuję Mozarin (Escitalopram) 15 mg, Trittico CR 75 mg na noc, Spamilan (Buspiron) 10 mg, Rysperydon 1 mg. Dodatkowo niedługo rozpocznę psychoterapię.

 

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tens, nie bardzo mogę ci pomóc , powiem tylko tyle że ja brałam Ibum , Naxil

ale to były tylko takie jakby doraźne , raz kiedyś , jak wykupowałam recepte i brałam przy tym Ibum to mgr.farmacji zwrócił mi uwagę że powinnam co najwyżej paracetamol wziąć , ale dla mnie paracetamol to jak groszki całe opakowanie i zero poprawy

aaaaa Ketonal też raz wziełam

 

byłam u mojej pani psychiatry i po wyrecytowaniu jej mojej listy skutków ubocznych a przy tym zerowej poprawy nastroju zmieniła mi leki

dostałam Zotral i Hydroxyzyne , poczekamy, połykamy, zobaczymy......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×