Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy powinnam iśc już do lekarza?


kiciucha666

Rekomendowane odpowiedzi

witam:) mam nadzieję,że mi doradzicie i pomozecie..od kilku miesiecy mam ze soba problem i to się nasila..teraz juz wlasciwie nie moge wytrzymac sama ze soba, moja rodzina ani narzeczony juz tez nie:( reaguje na wszystko strasznie nerwowo, często wszczynam kłótnie,awantury o nic.. nie radze sobie z panowaniem nam emocjami, jestem agresywna. w pracy staram sie to w sobie tlumic,maskuje to,ale w srodku się gotuję:( do tego mam codzienne bóle głowy, płacze juz praktycznie codziennie, nie radze sobie z problemami codziennego zycia. kiedys bylam wesolą,wiecznie uśmiechnieta,rozśmieszającą innych osobą..tak bardzo chciałabym "wyluzować", ogarnąć się i byc taka jak kiedys,ale nie umiem:( unikam spotkan z kimkolwiek, moj narzeczony wychodzi juz sam,bo ze mna nie moze wytrzymac..mam do niego o wszystko pretensje. wczoraj powiedzial mi ,ze na 30 dni w miesiacu, przez 28 dni mam focha i wieczne pretensje..i ma racje,bo tak jest:(. nie umiem się cieszyc z niczego, nie umiem się bawic, obecnośc znajomych mnie drażni,wiec najlepiej sie czuje gdy siedze sama,ale chyba takie izolowanie sie nie jest dobre..tak naprawde nie lubie nikogo a siebie nie lubie najbardziej..jak tak dalej pojdzie to moj narzeczony ucieknie sprzed ołtarza a rodzina i przyjaciele calkowicie sie odemnie odwrócą i zostane zupelnie sama.. jestem beznadziejna:( co zrobic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem z malej miejscowosci gdzie wszyscy uwazaja psychologa za "lekarza od psychicznie chorych" a psychiatre od :totalnych czubkow" .. myslalam zeby kupic sobie narazie jakis persen albo cos w tym stylu albo isc do lekarza rodzinnego?? jak mi pomoze psycholog??

 

-- 25 wrz 2011, 18:16 --

 

jestem z malej miejscowosci gdzie wszyscy uwazaja psychologa za "lekarza od psychicznie chorych" a psychiatre od :totalnych czubkow" .. myslalam zeby kupic sobie narazie jakis persen albo cos w tym stylu albo isc do lekarza rodzinnego?? jak mi pomoze psycholog??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz się więc zatem zastanowić czy chcesz się leczyć czy tez myśleć co powiedzą o tym inni ....poza tym możesz udać się do pobliskiego miasteczka ..

 

-- 25 wrz 2011, 18:28 --

 

jest od tego lekarz aby określił co Tobie dolega i czym leczyć nie my, powinnaś się udać na wizytę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kiciucha666, :D

 

Bardzo dobrze Cię rozumiem, sam jestem z małej miejscowości, gdzie panuje stereotypowe myślenie i psycholog to instytucja dla ludzi chorych umysłowo. Jeśli masz taką możliwość to udaj się do specjalisty w sąsiednim mieście. Jednak wydaje mi się, że jedna wizyta to za mało i potrzebna będzie dłuższa terapia. Poza tym jeśli rodzina i znajomi Cię tak denerwują to postaraj się od nich odpocząć, nie mówię żeby całkiem zerwać z nimi kontakt, ale żebyś znalazła sobie jakieś swoje zainteresowanie i najlepiej żeby nie była to telewizja. Siedzenie przed komputerem też nie jest zbyt zdrowe, może przydałoby się trochę ruchu, zacznij biegać najlepiej z kimś, wysiłek fizyczny to na prawdę dobra terapia, i sposób na rozładowanie emocji. Do tego może jakiś magnez, zdrowsza dieta, nie pozwól żeby Twój zły nastrój przerodził się w coś poważniejszego, później mogą dojść objawy somatyczne, a to już będzie samo nakręcające się koło nerwicowe. Zapomnij także o doraźnych środkach uspokajających typu Persen czy inne Deprimy, to tylko w najlepszym przypadku krótkotrwałe placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×