Skocz do zawartości
Nerwica.com

Techniki NLP...czy naprawde działają ?


adamek10021991

Rekomendowane odpowiedzi

Techniki neurolingwistycznego programowania

Formuła Willisa H. Carriera

1.Zadaj sobie pytanie co najgorszego może ci się przydarzyc?

2.Przygotuj się na przyjecie tego,jeśli zajdzie potrzeba.

3.Potem spokojnie,wychodząc od najgorszego,zacznij ratowac co tylko się da.

 

„Jeżeli nie przejmiesz kontroli nad własnym życiem,zrobi to ktos inny.”

 

ZAPROGRAMOWANIE WIZERUNKU WEWNĘTRZNEGO NA SUKCES

1.Poświęć kilka chwil,by się odprężyć i głęboko oddychac.W miare jak rozluźniają się mięsnie,łatwiej jest uwolnic wyobraźnię.

2.teraz wyobraź sobie,że staje przed tobą twoje inne „ja”.To najwspanialsze „ja” jakie potrafisz sobie wyobrazić –twoje autentyczne „ja’’.

3.Pozwól sobie poczuc,jak jestes szczesliwy ze swoim autentycznym „ja”.Spójrz jak twoje autentyczne”ja” stoi.,oddycha,uśmiecha się,chodzi i mówi.Przyjzyj się jak rozmawia z innymi.

Zauważ,jak twoje autentyczne „ja” radzi sobie z problemami i realizuje cele.

4.A teraz wejdz w nie, połącz się ze swoim autentycznym „ja”.Spójrz oczyma swojego „ja”,łuchaj przez jego uszy i poczuj,jak dobrze jest zyc zyciem twojego prawdziwego „ja”.

5.Zakończ tę sesją programowania,poświęcając minutę na marzenia, jak zmieni się twoje Zycie,gdy będziesz coraz bardziej zyc zyciem swojego autentycznego „ja”.Wyobraź sobie, ze zyjesz autentycznie w dowolnie wybranych rzeczywistych sytuacjach z przeszłości,teraźniejszości i przyszłości.

----------------------------------------------------------------

„Udając ,żę jestes mały-nie przysłużysz się światu”

 

SPOSOBY NA NATYCHMIASTOWE ZWIEKSZENIE PEWNOŚĆI SIEBIE

1.Trzymaj głowę wysoko, w wygodnej i zrelaksowanej pozycji. Pozwól, żeby kręgosłup utrzymywał cie w pionie. Wyobraź sobie, że przez twój kręgosłup prosto do nieba przebiega złota nić i żę ta nić cię podtrzymuje. Odpręż się,nić bezpiecznie cię podtrzymuje. Ta zrelaksowana wyprostowana postawa naturalnie współgra z uczuciem pewności i niedługo będzie dla ciebie równie naturalna jak oddychanie.

2.A teraz przypomnij sobie moment poczucia całkowitej pewności. Wróc do tamtego czasu, zobacz to co widziałes, usłysz to co słyszałes i poczuj, jak dobrze się czułes.

3.teraz wzmocnij i nasyc kolory oraz dźwięki w tym obrazie i pozwól, by wrażenie pewności stało się bardziej intensywne.

4.Zaobserwuj, gdzie w ciele najmocniej odczuwasz wrazenie pewności. Nadaj temu uczuciu pewnośc, kolori przesuń wybraną barwę do czubka głowy i do końców palców stóp.

podwój nasycenie koloru.Podwój je ponownie!.

5.Powtórz punkty 2-4 co najmniej 5 razy!.Znowu wyobraź sobie ze wszystkimy szczegółami wydarzenie, podczas którego czujesz się pewnie. Możesz korzystac z tego samego doświadczenia lub za każdym razem zmieniac je.

----------------------------------------------------------------

„Więcej nauczyły mnie moje porażki niż sukcesy”

 

WŁĄCZNIK PEWNOŚCI SIEBIE

1.Przypomnij sobie moment, kiedy czułeś się naprawdę pewnie. W skupieniu wróc do tamtego czasu-zobacz to co wdziałeś,usłysz to, co słyszałeś i poczuj, jak dobrze się czułeś.

2.Przeżywając wspomnienie,wzmacniaj i rozjaśniaj kolory i dźwięki w tym obrazie, wzmocnij uczucie pewności, by stało się bardziej intensywne.

3.Przezywając te wszystkie pozytywne uczucia, ściśnij razem kciuk i środkowy paec jednej ręki.

4.A teraz ściśnij kciuk i palec i przeżyj to pozytywne uczucie.

5.Powtarzaj etapy 1-4 kilka razy z różnymi dobrymi wspomnieniami, aż samo ściśnięcie kciuka i środkowego palca zacznie wywoływać pozytywne uczucia.

6.Wciąż trzymając złączony kciuk i środkowy palec, pomysl o sytuacji, w której chcesz czuć się pewnie. Wyobraź sobie, że sprawy układaja się idealnie, dokładnie tak, jak sobie tego życzysz.Zobacz to, co byś zobaczył, usłysz to, co byś usłyszał i poczyj , jak dobrze jest tak się czuc.

-------------------------------------------------------------------

„Chcielibyście usłyszec ode mnie receptę na sukces?To całkiem proste-naprawdę.Podwójcie tempo, w jakim ponosice porażki”

 

PROGRAMOWANIE ZALET

1.Stojąc z zamkniętymi oczyma przed lustrem, przywołaj w pamięci konkretny moment, kiedy ktoś, kogo cenisz i komu ufasz, obdarzył cię komplementem. Odtwórz to doświadczenie wyraziście i ze szczegółami.

2.Przywołując komplement i szczerośc osoby, która go wygłosiła, szczególną uwagę zwróc na swoje uczucie zaufania i szacunku do tej osoby.

3.W momencie, gdy doświadczysz tego najmocniej, otwórz oczy i spójrz w lustro. Pozwól sobie naprawdę zobaczyć to, ci widziała ta osoba i zauważ ,jakie to uczucie.

4.Kiedy czujesz sie we własnej skórze naprawdę wspaniale, ściśnij kciuk i środkowy palec. Pozwól, by uczucia miłości i szacunku do samego siebie zmieszały się z wrażeniem pewności, którego właśnie doświadczasz.

--------------------------------------------------------------------------

„Jeśli przechodzisz piekło, idź dalej”

 

WEWNĘTRZNY UŚMIECH

1.Usiądź wygodnie-ostatecznie możesz trenować wewnętrzny uśmiech gdziekolwiek, w dowolnej pozycji.

2.Pozwól, żeby uśmiech zagościł w twoich oczach. Jeśli chcesz, unieś kąciki ust,delikatnie, jak ktoś, kto zna naprawde wspaniały sekret, ale nie czuje potrzeby, żeby go zdradzać.

3.Uśmiechnij się wewnętrznie do każdej części swojego ciała, która sprawia wrażenie spiętej albo cierpiącej, ze poczujesz ulgę i odprężenie.

4.Usmichnij się wewnętrznie do każdej części swojego ciała, która czuje się szczególnie dobrze. Możesz się uśmiechnąć serdeczniej, wyrażając wdzięczność tej części swojego ciała za to, że pomaga ci zachować zdrowie i siłę.

5.Pozwól, aby wewnętrzny uśmiech dotarł do każdego zakątka ciała. A oto szczególne sugestie:

a)Uśmiechnij się wewnętrznie do organów, z których składa się twoje ciało,

b)poślij uśmiech wzdłuż przełyku do żołądka. Niech uśmiech przebiegnie przez mniejsze i większe wnętrzności.

c)Poślij uśmiech w górę, do mózgu, a potem w dół, do podstawy czaszki i wzdłuż kręgosłupa.

Możesz uśmiechać się także do własnego życia, nie tylko do ciała.Spróbuj posłać uśmiech i wewnętrznie wyrazić wdzięczność swoim związkom, środowisku albo projektowi, nad którym obecnie pracujesz i zauważ, jak zaczyna wzrastać poziom pozytywnej energii. ; )

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nlp-lore.blogspot.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem 3 lata temu u niejakiego Andrzeja Setmana - gadaliśmy ponad 2h, nie musiałem zapłacić za wizytę więc nie skrytykuję go, gadało się miło i fajnie ale do niczego to mnie nie doprowadziło. Owszem, mądry facet, dobrze się gada ale wobec mnie był bezradny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że techniki NLP są zupełnie nie trafione jeżeli chodzi o takie zaburzenia jak nerwica czy depresja. Na początku człowiek powinien sam odkryć źródło owych zaburzeń, a potem intensywnie pracować nad tym, aby zwalczyć swoje słabości. NLP jedynie może wpłynąć na nasze nastawienie, a naszych problemów na pewno nie rozwiąże. Warto o tym pomyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem 3 lata temu u niejakiego Andrzeja Setmana - gadaliśmy ponad 2h, nie musiałem zapłacić za wizytę więc nie skrytykuję go, gadało się miło i fajnie ale do niczego to mnie nie doprowadziło. Owszem, mądry facet, dobrze się gada ale wobec mnie był bezradny.
jest zajebiste

 

Może potrzeba było jeszcze jednej sesji żeby dotrzeć do Ciebie ? NLP jest zajebiste ale pod okiem profesjonalisty, tym bardzo zdecydowanym polecam skonsultować się ze specjalistą w każdej kwesti psychiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"NLP jedynie może wpłynąć na nasze nastawienie, a naszych problemów na pewno nie rozwiąże."

 

Zgadzam się z tym w 100%. NLP jest pomocne jeśli chodzi o kompleksy, motywację, pewność siebie itd. Według mnie NLP nie powinny lekarstwem a suplementem w terapii i poszukiwaniu siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×