Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy leki z grupy SSRI poprawiły Wam niski nastrój??


Gość miko84

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam sie nie znam- moge tylko powiedziec, ze bralam kiedys z SSRI wszystko i nic mi nastroju nie poprawialo. Jestem chora neurologicznie, nie psychicznie, moze dlatego neuroleptyki sa dla mnie lepsze, ale lekarz mi tak ustawil leczenie jak w podpisie i jest ok. Nie zastanawiam sie dlaczego tylko ciesze, ze jest dobrze.

 

A co do kardiotoksycznosci- moj dziadek po trzech zawalach i bypassach zachorowal na raka prostaty. I dawali mu w szpitalu duze dawki amitryptyliny w celach przeciwbolowych i nic mu nie bylo. Z sercem wszystko w porzadku. Wiec ta cala kardiotoksycznosc lekow starszej generacji to jakis straszak a nie fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Bioxetin strasznie zamulał, pomijam zupełny brak apetytu i spadek libido o jakieś 90%. Mało tego ,żadnych pozytywnych efektów, jedynie przez kilka dni było lepiej, ale wcześniej też tak bywało mimo ,iż żadnych leków nie brałem. Tak więc jeśli chodzi o mnie , kompletne rozczarowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno niektorym poprawily i nie nalezy sie od razu zniechecac

Niestety na mnie ( oprocz sertagenu ) dzialaly tragicznie

Jako jeden z pierwszych lekow dostalem seroxat - po nim dowiedzialem sie dopiero czym jest silny niepokoj+lęk z objawami paniki , agresja itp

Niestety nie wiedzialem jeszcze co mnie czeka ....

Objawy naglego odstawienia ...

To byl najwiekszy bol , a lekarz byl akurat na urlopie , mialem co prawda nr tel. ale nie moglem zadzwonic

Dokladnie rozumiem ludzi targajacych sie na zycie po SSRI ktorzy nie maja doswiadczenia , nie sa uprzedzani przez lekarzy ,

Ale to tylko moja opinia , na kazdego dziala inaczej , niemniej warto miec jakies bemzo w zanadrzu

Prosze sie tym nie zniechecac , a jedynie miec na uwadze taka ewentualnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaka ta serotonina nie widzia£am efektow dzia£ania po 4mies a efekty niebrania mam od wczoraj. Cudne slowmotion w g£owie. Krèci sie az chodzic trudno,dobrze ze jezdzic moge. Czyli jakos ona tam dzia£a£a skoro organizm zauwazyl jej brak. Szkoda tylko ze nie tak jak mysla£am....Poki co da sie zniesc....a moze walne wzmocniona dawke jak juz odwykne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie w temacie (koryguję co napisałem wcześnie) SSRI tylko stabilizują nastrój, często zły... Anafranil bardzo podnosi, a w mieszance , SSRI jakby stabilizują ten podwyższony nastrój. Wtedy efekt jest ok. Same w sobie, to cienko...Oczywiście to tylko moja praktyka. Nie oznacza, że każdy tak zareaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dune, zasada jest prosta, która wynika z moich doświadczeń. Musisz podbić kiepski nastrój np. Anafranilem - bardzo dobrze się do tego nadaje, albo innym lekiem, troszkę tego jest na rynku. Do tego możesz wtedy śmiało łykać SSRI, bo powinny utrzymać ten lepszy nastrój. Psychiatra to jedna wielka dupa a dobieranie leków to losowanie. Chociaż można wyczytać, że największą skuteczność na forum ma chyba Anafranil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z leków które naprawdę podniosły mi nastrój to: wenlafaksyna, anafranil i świezy nabytek: sulpiryd. Ale ja ewidentnie potrzebuję leków stymulujących i aktywizujących. Tak więc zależy od potrzeb.... Serotoniną to sobie chyba tyłek mogę podetrzeć, chyba że bym spróbował prawdziwego sertralinowca jak doxepina chociażby, może bym zmienił zdanie. Bo te nieszczęsne SSRI to tylko jako dodatek się nadają :( Przerobiłem 3 główne, po 4-5 miesięcy, więc myślę, że mogę spokojnie zamieścić swoją opinie. Dune, szkoda żeby taka mamuśka się marnowała. Pogadaj z doktorkiem, może coś ciekawego zaproponuje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dune, tysz. Dużo zdrowia, tak na pożegnanie. Chociaż nie wiele się zmieni pewnie z moją obecnością na forum. Tyle, że robota dojdzie i kto wie co będzie z życiem towarzyskim. To taki mały offtop.

 

Podsumowując temat SSRI nie podnoszą nastroju. TLPD i atypowe neurolkeptyki zdecydowanie tak. Takie jest moje doświadczenie. Z tego co widzę to nie tylko moje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie w temacie (koryguję co napisałem wcześnie) SSRI tylko stabilizują nastrój, często zły... Anafranil bardzo podnosi, a w mieszance , SSRI jakby stabilizują ten podwyższony nastrój. Wtedy efekt jest ok. Same w sobie, to cienko...Oczywiście to tylko moja praktyka. Nie oznacza, że każdy tak zareaguje.

 

Ale dokladnie tak jest. W sumie to podręcznikowe dzialania... SSRI wlasnie stabilizuja poziom serotoniny przez to wlasnie tak kiepsko dzialaja, czasami moga pogarszać stan chorego.

 

Dlatego to, ze ktos moze miec wahania w poziomie serotoniny powoduje, ze czasami bedzie bardzo nieszczesliwy, a czasami nastroj bedzie wyraznie podniesiony...SSRI to tłamszą stabilizujac nastroj czesto na kiepskim poziomie.

 

Podniesieniem nastroju na SSRI to odpowiadaja raczej tylko ci , ktorzy maja patologicznie niski poziom serotoniny , to wtedy lekkie podniesienie go i ustabilizowanie powinno zadzialac dobrze.

 

Po drugie jest wiele miejsc w mozgu gdzie serotonina wystepuje i jest troche recepotorow serotoninowych. TLPD maja szersze spektrum dzialania na sero, nie mowiac o tym, ze dodatkowe dzialanie na nora moze zdzialac cuda.

 

Ja odnoszac sprawe do sobie moge powiedziec, ze SSRI sa to naprawde kiepskie, przereklamowane leki. Ich jedynym dzialaniem w wiekszosci przypadkow jest wlasnie ustabilizowanie nastroju na chujowym poziomie. Tez mi "antydepresanty". Koń by sie uśmiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×