Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja objawy


richi

Rekomendowane odpowiedzi

:( czesc jak czytam to co piszecie to dochodze do wniosku ze ja tez to przezywam ,codzienie,teraz gdy mam sesje to juz kompletnie sie zalamuje mam klopoty z koncentracj,zapaminetywniem,checia do nauki zawaliłam, przez to dwa warzne kola,a mysl o kolejnej porazce jest nie do zniesienia,ludzie którzy mnie otaczaja nie potrafia mi pomoc nie rozumieja co przezywam,mowia dasz sobie rade,głowa do góry,ale to do mnie nie dociera,wstaje rano zaplakana nie wyspana bo budze sie nadranem,niczym dojde do siebie dochodzi poludnie i wyrzuty sumienia ze powinnam sie uczyc juz od paru diobrych godzin ,tak jak to robia moje normalne kolezanki,

Doskonale Cię rozumiem, ja chodzę dopiero do liceum, ale wiem o czym mówisz. Ja również mam problemy z nauką. Nie potrafię się skupić, powoli zawalam wszystkie sprawdziany. Już nie wiem co mam zrobić :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy myslisz sobie, ze swiat bez ciebie bylby o wiele lepszy, bo nic, absolutnie nic do niego nie wnosisz, a wszelkie mile slowa, jakie zdarza sie tobie slyszec od otoczenia na pewno nie plyna ze szczerej oceny a checi bycia milym i zrobienia tobie przyjemnosci, moze ulzenia w twym smutnym samotnym nedznym zyciu...

 

Gdy decydujesz sie cos zrobic, np. pomoc sobie w dreczacych cie problemach, ale jestes tak slaby psychicznie, ze nie starczy tobie odwagi ani na to, by pojsc do lekarza, ani by skonczyc swa zalosna egzystencje...

 

Gdy wszyscy wokolo twoj stan nazywaja wrazliwoscia, egocentryzmem, podczas gdy dla ciebie kazdy dzien jest ciezka walka....

 

Gdy w wiekszosci sytuacji swa depresje ukrywasz pod maska osoby, o ktorej wszyscy mysla, ze jest silna, zdrowa, szczesliwa... i nie ma prawa do problemow...

 

Gdy to, co sie z toba dzieje sprawia, ze odwracasz sie od kazdego, bez wzgledu na jego zamiary wzgledem ciebie, zawet jesli on przypadkiem chcialaby tobie pomoc...

 

czy to jest depresja...?

czy wrazliwosc, egoizm i uzalanie sie nad soba w sytuacji, gdy innych dotykaja o wiele gorsze nieszczescia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za odmiana:

 

Czeste zmiany zachowania od nienawisci przez placz po milosc.. moja dziewczyna tak ma..

 

i czym cos takiego sie leczy ? aha i czesto przewaza depresja, sa mysli samobojcze..

 

Jak zapytam o leki jakie stosuje to napisze..

ma ktos cos takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresje ma stwierdzona.. Chetnie poczytam ale nie bardzo wiem od czego zaczac..

 

Leki jak tyl;ko mi napisze smsem zaraz wrzuce...

 

Ma takze wykryta padaczke ale nie ma atakow epilepsji.. po prostu wyszla na eeg..

 

moze ta padaczka to na tle nerwowym..

 

ogolnie jak to wyglada: mysli samobojcze, ataki placzu ktorych nie moze powstzrymac, poczucie bezsensu,nagle i szybkie zmiany nastrojow od nienawisci, przez zlosc po milosc i placz

 

 

Swoja droga wielka prosba jesli mozna w portalu prosze jak nie to na pw lub e maila jakiegos specjaliste od depresji w rejonie katowic..

 

e mail abcdefghij1985@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

mam nastepujacy problem, moze opowiem wszystko po kolei zebyscie mnie dobrze zrozumieli. Za miesiac skoncze 23 lata. Moje problemy zaczely sie sie gdy skonczylem lat 17- otóż pewnego dnia poczulem pieczenie w klatce piersiowej i zrobilo mi sie slabo poszedlem z tym do lekarza ktory skierowal mnie do kardiologa ktory to z kolei stwierdzil ze jesem w pelni zdrowy. Po jakims czasie pieczenie to ustalo ale ja ciagle czulem taki jakis wewnetrzny niepokoj i strach bo slabo robilo mi sie coraz czesciej lekarze nic nie wykryli wszystkie wyniki wychodzily poprawnie. poznej zaczela bolec mnie glowa, zrobiono mi nawet tomografie glowy ktora takze nic nie wykazala. Niedawno okazalo sie ze bole te moga byc spowodowane kregoslupem poniwaz mam wrodzona wade kregoslupa szyjnego ( zniesienie fizjologicznej lordozy kregoslupa c, zwezenie przestrzeni mk C5 C6 ) ciagle chodze do roznych lekarzy ktorzy nigdy nie potrafia znalezc przyczyny moich bolow a wszystkie wyniki mam zawsze dobre. Od jakiegos czasu, bardzo dlugiego juz zreszta czasu ciagle chce mi sie spac, moge spac nawet 12 godzin a i tak wstaje rano niewyspany, ciagle mam worki pod oczami, caly dzien jestem senny, przygnebiony ,smutny, nie potrafie sie nad niczym skupic, mam slaba pamiec, ciagle czegos zapominam, rano miesnie mam jakies takie twarde,napiete, czesto boli mnie glowa, mam szumy w uszach, nawet nie chce mi sie mowic a glos mam taki jakis jakbym sie mial zaraz rozbeczec, nic nie sprawia mi radosci, jedynie czasami choc nie zawsze wieczorem, poznym wieczorem zaczynam czuc sie lepiej, nawet dosc dobrze, ustepuje uczucie zmeczenia i checi snu i z kolei nie potrafie zasnac a nastepnego dnia rano znow to samo caly dzien chce mi sie ogromnie spac, drza mi czesto rece, nie chce wychodzic z domu, po prostu czuje sie beznadziejnie. Wszystko dusze w sobie i czasami nagle gwaltownie wybucham, rycze po kims bez wiekszego powodu, ciagle wszystko mnie drazni czuje sie jakby ktos mnie obudzil w srodku nocy i zaczol do mnie gadac a mi sie chce spac, jestem bardzo nerwowy, a wedlug lekarz fizycznie jestem w pelni zdrowy. Jezeli tak jest to dlaczego nie potrafie sie wyspac,ciagle boli mnie glowa, czuje sie beznadziejnie, mam szumy w uszach, razi mnie swiatlo sloneczne, jeastem przygnebiony i slaby, nie potrafie wytrzymac 8 godzin w pracy. Po tych 8 godzianch pracy nie potrafie funkcjonowac, czuje sie wycienczony, jakbym mial zaraz umrzec, w pracy to oczywiscie maskuje, nikt nie wie o moich problemach. CZy to jest depresja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj.a czy robiles badanie tarczycy?tsh?bo wszystkie twoje objawy to jakby zaburzenia tarczycy,ja mialam to samo,ale tez moze to byc wynikiem tego bolu kregoslupa bo moga to byc bole napieciowo miesniowe,takowe tez mialam-co zwie sie migrena,troche to smieszne ale od tego sie u mnie zaczelo.Jestem ciekawa czy badales tarczyce?musisz isc do endokrynologa bo wszystkie twoje opisane dolegliwowosci to objawy zaburzenia pracy tarczycy.Nie napisales jeszczse tylko jak jest z jedzeniem?bo to tez wazne.Ja na twoim miejscu zaczelabym od tego badania.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem badaną tarczyce jakies 3 lata temu i z tego co pamiętam wszystko było w normie

 

[ Dodano: Sob Lut 03, 2007 10:22 pm ]

a z jedzeniem to jest różnie, czasami mam nieziemski apetyt a czasami wręcz wstręt do jedzenia, ostatnio schudłem jakies 3kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj jeszcze raz zbadac tarczyce,krew na tsh,a ppozniej jesli wynik bedzie ok to przejdz sie do psychologa,bo kilka twoich objawow to moga byc objawy depresji ale niektore wcale do niej nie pasuja wiec moze to byc cos polaczone-jakies dwie choroby-ale wiedz ze w chorobach tarczycy mozna miec wlasnie depresje jakos ze tak powiem skutek uboczny,a opis drzenia rak,potliwosc,bezsennosc,bole glowy,ze jestes slaby,brak sily, to przypisalabym tarczycy.a jesli chodzi tylko o przygnebienie itp to podobne do depresji ale w chorobach tarczycy tez to jest bo idzie to w parze.wiem to po sobie bo mam chora tarczyce i czesto badam poziom tsh bo od tego zalezy moje depresyjne samopoczucie w duzej mierze.Jesli zas chodzi o to ze wieczorem czujesz sie lepij?trudno powiedziec?bo moze masz depresje dwubiegunowa?naprawde ciezko okreslic-udaj sie do lekarza albo psychiatry ale ja na poczatek polecialabym psychologa-bo rozmowa duzo wyjasni-po co od razu sie truc lekami?pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za podpowiedz ale jedno mi nie pasuje ja nie mam problemów z bezsennoscia, tylko mam problem z zaśnięciem a gdy juz zasne to spie cala noc a rano gdy sie przebudze dalej chce mi sie spac jakbym wogole nie spal. aha jeszcze jedno ciagle mam stan podgoraczkowy- dokladnie 37,2 co pol rokumam badana krew i zawsze wszystko jest w porzadku, ob w normie. czy ta podwyzszona temperatura to takze objaw problemow z tarczycą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak,ale zrozumialam ze noca siedzisz do pozna ,moze zle odczytalam.Wiesz?jak czytam wszystkie twoje objawy to tak jakbym siebie widziala kilka lat temu.ja mysle ze w duzej mierze ten kregoslup odpowiedzialny jest za bole glowy bo tez tak mialam,mialam stany lękowe a kiedy sie denerwowalam bolala mnie strasznie glowa,bylam u neurologa i diagnoza-bole napieciowo miesniowe bo tez mam w odcinku szyjnym skrzywienie.pozniej doszla niedoczynnosc tarczycy.astma,deprseja itp.wiec wiem co czujesz.wiem jak jest kiedy ma sie tyle dolegliwosci na raz.to koszmar!przejdz sie do psychologa ona jesli stwierdzi ze potrzebne sa leki wysle cie do psychiatry a to nic strasznego w porownaniu z tym co teraz przechodzisz..glowa do gory!

 

aha i wazne jest jeszcze czy wydarzylo sie cos w twoim zyciu co mogloby spowodowac zly stan umyslu,ducha,zalamanie,czy tez spowodowane jest to twoimi chorobali i bolem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic w moim zyciu sie nie wydazylo co moglo by spowodowac taki stan mojego umyslu. Osobiscie uwazam zenajbardziej meczy mnie ta sennosc ktorej nie moge pokonac, w dzien czuje sie jak nacpany, jakbym zabalowal do bialego rana a przeciez klade sie spac i spie a rano czuje brak odprezenia nie czuje tego ze spalem i caly dzien mam worki pod oczami az koledzy czesto sie mnie pytaja czy sie z kims nie bilem bo wyglada to tak jakby ktos mi walnoł szczegolnie pod prawym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz,ciezka sprawa bo ja i wiekszosc ludzi tu na forum cierpi z powodu bezsennosci dlatego ciezko powiedziec co moze byc przyczyna sennosci,moze jakies leki?bierzesz jakie leki?doprawdy niemam pojecia-chyba ja ci nie pomoge,ale mam nadzieje ze ktos trafi w sedno i postawi dobra diagnoze ktora tobie uratuje zycie:)mam na mysli lekarza oczywiscie.3maj sie cieplo.

 

[ Dodano: Sob Lut 03, 2007 11:24 pm ]

http://commed.pl zagladaj jeszcze na to forum czasem moze gdzies tam znajdziesz podobne objawy.powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh wszystko powoli sie zaczyynalo.. od okolo 2 ch lat i tak sobie powoli przybywa..

najpierw kompletny dól.. potem

takie ataki.. bezdech.. uczucie pustki.. samotnosci.. mysli samobojcze.. potem proba samobojcza..

dzis mam wszytsko na raz.

 

raz probowalem sam nie wiem czemu cofnalem reke..nie boli to .. nawet niezle uczucie..

 

moze czas sie pozegnac z tym swiatem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas słonko samo zrozumienie nic nie da...uwierz mi a do specjalisty można iść na NFZ, co do tabletek to musisz je brać bo przez rozmowę nie znikną Ci myśli samobójcze, obniżony nastrój, to tylko sekundowy efekt. Jeśli chcesz pogadać to napisz do mnie priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×