Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

A to ciekawe....ja mam prawie identyczne objawy i wmawiają mi, ze to zaburzenia osobowosci...wprawdzie w 1 szpitalu tez mi dali zaburzenia schizotypowe. Tez chchcialam bra neurolpetyki, ale i na solian i na abilify zareagowalam akatyzję i się boję. Ja podejrzewam su siebie schizofrenię prostą. Zycie bez uczuc jest okropne. I nic, nic nie sprawia mi przyjemnosci. tez straciłam siebie , nie czuje siebie, straciłam swój wewnetrzby swiat, zyje jak robot. Antydepresanty tez na mnie nie działają. Ae depresje mam do tego. Caly czas czuje cierpienie, czasem jest ono niewyobrażalnie wielkie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 18 lat. Okresowo cierpię na nerwicę natręctw. Od 4 dni biorę kropelki Rispolept 1 mg/ml. Co pięć dni mam zwiększać dawkę, aż do 1,2 ml na dobę.

Dużo naczytałam się złych rzeczy o tym leku. Między innymi to, że ten lek powoduje tycie. Najgorsze jest to, że lekarz o tym mnie nie poinformował, a ja mam bzika na punkcie swojej wagi. Walczę by schudnąć, a tu nagle mam brać lek który spowoduje, że przytyję i to nawet 30 kg!

 

Proszę pomóżcie mi i powiedzcie, czy można zapobiec przytyciu. Na razie rozważam dietę do 1000 kcal i więcej ruchu. Ale czy to coś da?

Czy przez ten lek przytyję bo zwiększy mi się apetyt, czy wystarczy tylko to, że go biorę?

Strasznie się boję. Nie chce wyglądać jak słoń. Nie chcę ważyć 100 kg!!! Mam 179, ważę 68 kg.

Będę kontrolować wagę i jeżeli do końca tygodnia przekroczy 70 kg, zgłoszę się do lekarza o zmienienie leku.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety podlacze sie pod problem tycia. Biore od roku efectin raz dziennie 75er i do tego czasem leki nasenne. Teraz dostaje atarax.

 

Utylam od poczatku kuracji 16 kg. Nie mieszcze sie w ciuchy. Jem niby tyle samo, ale mam ogromne zapotrzebowanie na slodycze. Obawiam sie nawet kompulsu niestety. Objadam sie i nie moge sie opanowac.

 

Czy sa jakies leki ktore beda w stanie zatrzymac ten proces. Moze cos na zatrzymanie apetytu, albo choc zmniejszenie go...?

 

 

Wpadam w dola jak widze sie w lustrze... :evil:

 

edit: kompuls dotyczy oczywiscie tylko slodyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak źle, w ciagu okolo 12 lat brania lekow moja waga zwiekszyla sie o 20kg, wazylem srednio 60, teraz waze conajmniej 80, nie jest to tragicznie duzo przy moim wzroscie (182), a widzialem ludzi

ktorzy juz po 5 latach tyli po 40-60kg !! najgorzej jest po niektorych neuroleptykach i stabilizatorach - widzialem jak z jednej baby po 3 latach pozostalo jedno: monster.

 

generalnie po pol roku wcinania nawet ssri metabolizm na tyle sie pierdoli ze waga niemal musi pojsc w gore chyba ze ktos jest genetycznym szczesciarzem i jego organizm przerobi wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agnieszkaczarnaowca, po efectine się nie tyję,nie zwiększa apetytu, a wręcz przeciwnie.Szukaj przyczyny gdzie indziej.

 

ja mowie o typowych antydepresantach, wenlafaksyna rzeczywiscie nie powoduje tycia, podobnie jak Duloksetyna i Reboksetyna.

ale to w skali wszystkich leków tylko 3 substancje, a lekarze zazwyczaj nie koncza tylko na tym o czym piszemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 18 lat. Okresowo cierpię na nerwicę natręctw. Od 4 dni biorę kropelki Rispolept 1 mg/ml. Co pięć dni mam zwiększać dawkę, aż do 1,2 ml na dobę.

Dużo naczytałam się złych rzeczy o tym leku. Między innymi to, że ten lek powoduje tycie. Najgorsze jest to, że lekarz o tym mnie nie poinformował, a ja mam bzika na punkcie swojej wagi. Walczę by schudnąć, a tu nagle mam brać lek który spowoduje, że przytyję i to nawet 30 kg!

 

Proszę pomóżcie mi i powiedzcie, czy można zapobiec przytyciu. Na razie rozważam dietę do 1000 kcal i więcej ruchu. Ale czy to coś da?

Czy przez ten lek przytyję bo zwiększy mi się apetyt, czy wystarczy tylko to, że go biorę?

Strasznie się boję. Nie chce wyglądać jak słoń. Nie chcę ważyć 100 kg!!! Mam 179, ważę 68 kg.

Będę kontrolować wagę i jeżeli do końca tygodnia przekroczy 70 kg, zgłoszę się do lekarza o zmienienie leku.

 

Ja po przekroczeniu 70kg zmieniłam leki, tylko że jestem 9cm niższa. Nie sądzę abyś utyła 30kg. Zazwyczaj jest tak że leki zwiększają apetyt, niektóre zwyczajnie zabijają metabolizm. Ćwicz, zwracaj większą uwagę na to co jesz - nie panikuj.

 

-- 10 lis 2011, 19:10 --

 

Dorzucę swoją historię do wątku. Utyłam 8 kg po fluanxolu w ciągu 3,4 miesięcy. Po zmianie leku na ketrel, waga zaczęła spadać w tempie 0,5kg na miesiąc. Teraz znów powracam do fluanxolu i drżę na myśl o ponownym wzroście wagi. On zwyczajnie zabija mój metabolizm. Ale zmieniam nawyki żywieniowe, włączę jeszcze dodatkowy ruch i mam nadzieję, że uda się mi powstrzymać tycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałem zorbic ankiete czy kótrys z tych leków bardziej wpływa na tycie.

Przez 1,5 bralem seroxat i przytyłem 8 kg. Od roku biore parogen i doszło dodatkowe

9 kg. Moze po seroxacie tyje sie mniej? Chcialbym zrobic takie badanie.

 

Napiszcie

 

- nazwa leku

- okres brania

- waga przed braniem leku

- waga obecnie

- zmiana ( ile przybylo)

 

 

Wyniki podam tutaj. Moze to pococ każdemu z nas bo nadwaga to przecież

wkurzający problem.

 

Pozdrawiam

 

Wieslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat pozbawiony sensu, bo Parogen i Seroxat zawierają tę samą substancję akywną - paroksetynę, więc technicznie oba są tym samym. To generyki. Poza tym od samych leków się nie tyje, sprzyjają natomiast one tyciu w ten sposób, iż niektóre z nich zwiększają łaknienie. A to już nasza decyzja czy sięgniemy po pączki z budyniem, które nas utuczą, czy nie.

 

-- 26 lis 2011, 09:10 --

 

Przez miniony rok przytyłem w sumie 20kg - ale z umiarkowanej niedowagi jako stan pierwotny, także nie jest źle. A brałem przez ten rok pół apteki. Tylko nie zwalam tego na leki i przyznaję: złe odżywianie, brak umiaru w jedzeniu i siedzący tryb życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad_Scientist,

Najgorzej to dział siedzący tryb zycia , nie ma co ukrywac jak sie biega ,załtwia rózne sprawy i czasem uprawia sport to sie nie tyje i mozna wszystko jesc a jak cżłowiek usiadzie a nie zmieni nawykó zywieniowych to przytyje nei ma siły, dlatego najlepszy jest basen wszystkie miesnie pracuja podczas pływania, rece , nogi, mieśnie brzucha i woda wyciąga siły jak to sie moi, nie ma tajmnicy jak ktos chciałby byc chudy i jesc rzzeczywysokokaloryczne i tylko siedziec przed kompem to przytyje a ze choroby tego tyypu sprzyjają siedzeniu to sie przybiera na wadze, takze po prostu trzeba sobie zdawac sprawe z całości sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tycie czasami występuje nawet po lekach z grupy SSRI chociąz niby są anorektyczne.

Natomiast jest ono mniejsze niż po TLPD. Obecnie od dwóch tygodni biorę doxepinę i zauważam jak zwiększa łaknienie. Póki co nie tyję ale nie wiadomo co będzie dalej. Więc coś z tym tyciem jest na rzeczy po antydepresantach. Generalnie to te które " kręcą" sie wokół serotoniny to powodują tycie poprzez stymulwanie łaknienia, a sorry gadki że się nie przytyje bo się będzie mniej jadło należy odstawić do lamusa, bo przeciez się je więcej po lekach i trudno nad tym zapanować. Cwiczenia i owszem tylko prawda jest taka,że jak ma się świadomość możliwości przytycia to już się nie chce ćwiczyć.

 

-- 27 lis 2011, 22:33 --

 

Aha zapomniałem napisać, najwięcej przytyłem kiedyś po mianserynie, jak dla mnie lek "tucznik" dla anorektyków. Number one tycia z antydepresyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore lek parogen od pol roku.przytylam.na poczatku myslalam ze to po zmianie tabletek antykoncepcyjnych ale niestety to po tym wlasnie leku.prowadze aktywny tryb zycia nie przesadzam tez z jedzeniem.nigdy nie mialam problemow z tyciem przy moim wzroscie 176cm waga 75 kg to nie duzo. urodzilam dziecko i caly czas trzymalam sie tej wagi wlasnie po leku parogen przytylam 30 kg.wc tejj chwili wpadlam w gorsza depresje niz mialam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ja własnie dostalem anafranil 10mg mam brac rano polowke i wieczorem polowke, jakby nie pomagalo to po calej. Dopiero co schudlem, mam 170cm wzrostu wazylem 107kg teraz waze 91kg i ciagle chudne, a teraz strasznie boje sie ze przytyje po tym anafranilu. jak tego uniknac pomozcie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×