Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)


Kachur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Ja mam takie coś , nie wiem czym to jest spowodowane. Mam to już od paru lat , ostatnio przez kilka miesięcy mialem to bardzo rzadko ale ostatnio znow zaczyna się to powtarzać. A więc przed zaśnięciem kiedy już porostu od pływam ,mam takie coś jak by serce się zatrzymywało i nagle się budzę, robi mi się gorąco i jestem wystraszony. Nie wiem czy naprawdę serce mi się zatrzymuje ale tak to jakoś odczuwam.../Dziś wnocy mialem tak chyba z 10 razy... Po prostu nie moge zasnąć choć bardzo mi się chce i oczy same się zamykają, to to cholerstwo mnie budzi... W końcu zasypiam nie wiem kiedy...Wie ktoś co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, serce ci się na pewno nie zatrzymuje, może to jest raczej to uczucie nerwowego przydechu. Jest to chyba problem nieprawidłowego przechodzenia z płytkiego do głębokiego snu, niestety dokładniej nie umiem tego wyjaśnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w złym internecie szukałeś :P Już mam, przeklejam z innego forum.

 

W fazie snu wolnofalowego (SWF) wyróżnia się cztery stadia: Stadium I - to okres przejściowy między czuwaniem a snem. Cechuje go stopniowe zanikanie fal alfa, które przeobrażają się w małe, nieregularne, szybko zmieniające się oscylacje, a w okolicy skroniowej pojawiają się zazwyczaj pojedyncze fale theta. W tym czasie można stwierdzić tzw. czynnościową ślepotę, tj. niereagowanie ha bodźce świetlne, Świadomość wypełniają wyobrażenia i myśli, w ktorych splątane są elementy rzeczywistości i marzeń] sennych. W tym stadium występuje też czasem tzw. zryw miokloniczny, czyli nagły skurcz mięśniowy przypominający napad padaczkowy, będący jednak normalnym zjawiskiem związanym z zasypianiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ale to chyba nie to. Ten skurcz to jest raczej to kiedy np noga sama podskakuje . A umnie jak juz pisalem, poprostu sie nagle wybudzam, i mam takie dziwne wrazenie jak by serce szybciej mi biło ,ogolnie panika..czytalem o bezdeechu ale to też raczej nie to bo ponoć przez bezdech można sie obudzic w srodku nocy.A ja mam to tylko przy zasypianiu. Co dziwne kiedy się poloże czasem spać po południu, żadnych problemów nie mam tego typu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej, to jest klasyczny przykład nerwicy ...też tak miałam, wieczorem, jakby mi serce stawało na chwilkę i później nagle galopuje i tak jakiś czas - zrobili mi badanie holtera, miałam arytmię na te nerwowym, leki, terapia i przejdzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam od kilku miesięcy problem ze snami, codziennie coś mi się śni i codziennie dokładnie je pamiętam. niby nic strasznego w tych snach się nie dzieje ale rano budzę się roztrzęsiona albo zapłakana. Nigdy nie miałam tak bym przez parę dni z rzędu śniła tak intensywnie a teraz mam tak od kilku miesięcy. Nie wiem co robić, jak sobie z tym radzić, doszło do tego, że ze strachu przed snami boję się zasypiać, miewam napady paniki przed snem i zdarzają się noce, że ze strachu śpię po 2,3 godziny. Nie wiem co robić.. Czy ktoś tak miał? może to przez leki? nie wiem, nie radze sobie z tym :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arla, to mnie nie pocieszyłaś ;/ ja tak mam od paru miesięcy i miałam nadzieję, że przejdzie tak jak przyszło. chyba jednak to co przeżyłam bardziej mi zryło psychikę niż sądziłam :why:

teraz strasznie nienawidzę jak ktoś wieczorem na pożegnanie życzy mi "kolorowych snów" wrrrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziele, ale proszę o pomoc. Mój chłopak ma problemy ze snem.. Chodzi o to, że gdy zasypia, wchodzi w pewien stan (podobny do OOBE). Widzi cały swój pokój, dom. Widzi siebie śpiącego. Problem w tym, że ciągle ma coś w stylu halucynacji. Widzi różne postacie. Chce się obudzić, ale nie może. Nie może zrobić nic, tylko krzyczeć, by ktoś go obudził. Sam nie daje rady. Boi się tego, nie chce o tym mówić. Chce iść do psychologa, ale boi się, że to nie ustanie. Co to jest? Paraliż senny? Jak mam mu pomóc? Z góry dzięki.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

męczące sny

 

Witam, nie wiedziałam w jakim temacie umieścić mój problem, więc zrobiłam to tutaj. Mianowicie mam problem związany ze snami. Powtarza mi się jeden sen, który mniej więcej wygląda tak: podczas snu, uświadamiam sobie, że śnię, towarzyszy mi temu ogromny strach, chcę się obudzić ale nie potrafię, czuję jakąś postać ( albo głos, który w moim odczuciu jest negatywny) mówi on, że nie mogę spać bo umrę. Wszystko robię by się obudzić, próbuję się poruszać i krzyczę ( nie wiem czy to mi się śni czy naprawdę krzyczę), w końcu udaje mi się obudzić i jestem przerażona. Zapalam światło i siedzę na łóżku. Po jakiejś chwili robię się znów bardzo senna powoli usypiam ale za każdym razem w chwili przejścia z jawy w sen czuję znów to coś co mi mówi, ze nie mogę zasnąć bo umrę (odczuwam negatywne zamiary tego czegoś) i tak kilka razy otrząsam się i próbuję nie zasnąć...po dłuższym czasie zmagania się z nie zaśnięciem w końcu zasypiam i już nic nie pamiętam... to jest jakieś chore i bardzo mnie to męczy, jak myślicie czy to jest paraliż senny czy co ??

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rhuta S., Witaj.

Poprzeglądaj ten wątek.

Myślę, że problem, który opisujesz związany może być z zaburzeniami nerwicowymi.

 

Paraliż senny, który jest zjawiskiem normalnym podczas fazy REM, nie pozwala obudzić się z takiego czy innego powodu". "Mózg budzi się przed ciałem". Czasami paraliż senny ma miejsce razem z sennymi halucynacjami lub "budzącymi snami".

W wielu przypadkach ludziom się wydaje, że widzą mroczną lub groźną postać znajdującą się w ich pokoju, lub słyszą dziwne dźwięki, nie są jednak w stanie określić ich źródła. Niektórzy badacze hipotezują, że ludzie opisujący uprowadzenia przez istoty spoza Ziemi tak naprawdę doświadczyły paraliżu sennego połączonego z taką halucynacją.

Ludzie mogący częściej doświadczać paraliżu sennego, jak mówią eksperci, jeśli są pozbawieni snu, mogą mieć dziwne zmiany lub mieć nieregularne rozkłady snu.

Ludzie uzależnieni od alkoholu lub leków, które mogą zlikwidować fazę snu REM, tacy jak osoby biorące leki antydepresyjne, również mogą mieć predyspozycje do takich doświadczeń. Według doktor Phillips, może ryzykować na przykład osoba, która opóźnia przyjęcie dawki leku antydepresyjnego.

Tak naprawdę zależy to tylko od korelacji stylu życia. Klasycznym przykładem jest dziecko, które dużo się bawi podczas wiosennej przerwy w nauce, po czym budzi się na plaży niezdolne do wykonania jakiegokolwiek ruchu. Taka osoba pozbawia siebie snu, wchodzi w nieregularny rozkład snu i dużo pije - są to trzy czynniki ryzyka.

Paraliż senny i halucynacje senne ogólnie są niegroźne, eksperci od snu powiedzieli jednak, że mogą czasami być powiązane z narkolepsją. Chociaż w większości przypadków, jak mówi Hansen, są znakiem tego, że dana osoba musi "rozwinąć jakieś dobre zwyczaje senne", takie jak zmniejszenie spożycia kofeiny przed snem, regularne ćwiczenia fizyczne i chodzenie spać i wstawanie każdego dnia o tej samej porze.

 

Jeśli paraliż senny i ekstremalna senność w ciągu dnia występują nawet przy odpowiednim śnie, to wtedy należy się udać do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×