Skocz do zawartości
Nerwica.com

Siwienie spowodowane nerwicą?


Gość paradoksy

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego wszystkiego co napisała Paradoksy dodam jeszcze tylko pracę- wiadomo, że ktoś pracujący w urzędzie będzie lepiej wyglądał niż ktoś pracujący ciężko fizycznie. Natomiast wg mnie stres i napięcie mają wpływ na starzenie się, ale największy wpływ ma genetyka. Np w mojej rodzinie każdy chyba wygląda na więcej lat niż ma, natomiast w rodzinie mojego chłopaka każdy wygląda o wiele młodziej niż ma naprawdę, np on wygląda na 18-19 a ma prawie 25. Tak samo jego rodzice- są pod 60tkę a mają cery lepsze niż ja :evil:

Także tutaj wiele czynników ma znaczenie. Staraj się po prostu dbać o swoją psychikę, eliminować stresy jak tylko się da, choć wiem że to trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedwczesne siewienie to głównie sprawa odżywiania i genetyki ,ale zbyt silny stres też może powodować siwienie. Na pocieszenie mogę tylko powiedzieć ,że to był tylko sen ;) Na Twoim miejscu zaczęłabym panikować dopiero widząc te siwe włosy w odbiciu w lustrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o przypadkach osiwienia ze strachu w przeciągu jednej doby. Coś takiego przytrafiło się znajomej mojej mamy (czy komuś z jej rodziny?) w czasach wojny, gdzieś na zsyłce na Syberię. Nawet nie wiem ile w tym prawdy. Ale chyba trzeba się naprawdę mocno zestrachać, bo ja w nerwicy to miewałem potężne lęki i żaden włos mi nigdy nie osiwiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałam kiedyś, ze podobno najszybciej siwieją blondyni a najwolniej rudzi...ale bo ja wiem?

Myślę, ze o tym decydują wyłącznie indywidualne predyspozycje i stres...w inne teorie nie dowierzam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi na tym forum jest młoda, czy też w średnim wieku, a się martwią o takie pierdoły. Za niedługo będzie temat wypadanie włosów łonowych w depresji czy też siwienie włosów na tyłku spowodowane stresem. Czekam z niecierpliwością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, w tym temacie, w poście z 04 Maj 2010, 12:01 wyglądało, że Doksy też wyemigrowała..

ale się zestresowałam... :-|

 

[Dodane po edycji:]

 

wypadanie włosów łonowych w depresji

 

 

no akurat w tym wypadku, to to by było nawet niezłe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siwieję

 

Mam dziwny problem. Jestem chłopakiem, mam 15 lat i już siwieję. Dużo czytałem na ten temat, co może być tego przyczyną. Jestem pewien, że to nie genetyczne. Mój tata ma jeszcze wszystkie włosy w normalnym, czarnym kolorze, a mama ma nadal rude. Wyglądam dosyć dziwnie, ponieważ mam siwe z tylu głowy, po lewej stronie. Czy to może być skutkiem mojej nerwicy?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skateordie, Za naturalny kolor naszych włosów odpowiedzialne są znajdujące się w korzeniach włosa melanocyty - komórki wytwarzające substancje koloryzujące - melaniny.

Pierwsze "siwe" - tak naprawdę wcale nie siwe, a całkowicie pozbawione barwnika - włosy pojawiają się wtedy, gdy melanocyty przestają prawidłowo funkcjonować. Czupryna ma wtedy kolor keratyn, z których włosy są zbudowane - biały lub lekko beżowy, czasami z odcieniem żółtego. Fizjologiczne - zwane też starczym - siwienie może rozpocząć się już między 30 a 40 rokiem życia.

Jeśli "szron" pokrywa skronie ludzi 20-25-letnich, to mamy do czynienia z siwizną przedwczesną, ale w wyniku przebycia niektórych chorób, bardzo silnego stresu albo znacznego wyniszczenia organizmu, bezbarwne włosy mogą pojawić się dużo wcześniej.

Najprawdopodobniej każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, która mimo bardzo sędziwego wieku nie ma ani jednej siwej nitki we włosach. Nie ma reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym miejscu stoją geny jeśli chodzi o starzenie się. Mój wujek miał wszystkie siwe włosy w wieku 40 lat.

 

Co pewien czas wyciągam sobie siwe włosy z głowy, właśnie wtedy gdy nerwica i depresja najbardziej atakują, wtedy cera zaczyna robić się szara..więc moim zdaniem stres ma duży wpływ na starzenie się organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×