Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od 6 tygodni zażywam seroxat20mg na zaburzenia lękowe a głównie na derealizację. Myslałam, ze juz mi przechodzi, bo ostatni tydzień czułam się bardzo dobrze, ale od wczoraj znów wszystko wróciło: brak energii,dd, mdłości i straszne dreszcze bez gorączki. Co moze byc tego przyczyną Czy lek nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapitankakao, ja zeszłam z dnia na dzień czego nikomu nie polecam i najgorszemu wrogowi nie życzę tego co ja wtedy przeżywałam. Oczywiście do przeżycia, ale to była głupota. A zrobiłam to tylko dlatego, że skończyły mi się leki, nie miałam jak iść po receptę i stwierdziłam, że generalnie już mi lepiej więc nie potrzebuję leków.

 

Miałam potworne brainzapsy, pociłam się masakrycznie w nocy (rano mogłam wykręcać koszulę), byłam straszliwie rozdrażniona, niszczyłam to co mialam pod ręką jak mnie cos wkurzyło. Ale na szczęście minęło gdzieś po hmm 2-3 miesiącach.

 

 

Tak szczerze mówiąc to wróciłabym do seroxatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dluzszym braniu macie jakies skutki uboczne? Np gorsze widzenie, slabsza pamiec itp?

 

Wlasnie nie wiem czy od tego ale mam duzo gorszą pamiec teraz, dodatkowo obraz mi sie czesto rozmywa jak patrze na komputer, ksiazke itp, i to niezalezne jest od odleglosci. Tak mam tylko w niektorych dniach, niekiedy mam idealny wzrok.

 

 

Mozliwe ze to przez 2 letnie branie parogenu w dawce 40mg dziennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam ! Biorę Paroxetynę od kilku lat,ostatnio na jesień mi się bardzo pogarsza samopoczucie i dr zlecił mi podwójną dawkę czyli 20 mg rano i 20 mg wieczorem,jestem jednak bardzo zapracowaną osobą i zapominam o tej wieczornej tabletce,czy mogę wziąść po prostu 2 tabl paroxetyny 20 mg rano ??? Czy jest Paroxetyna 40 mg ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sweety bierzesz od kilku lat??

Ja pierwszy raz dosałam Paro dwa lata temu bo psychoterapia nie wchodziła w gre, byłam w takim stanie że tylko pogorszyła była sprawę... Brałam ok. pół roku 20mg/dzień - dla tych co dopiero zaczynają: u mnie ciężkie były pierwsze 3-5 dni ale po tygodniu jak uboki przeszły łaziłam z bananem na mordzie i zaczęłam ogarniać swoje życie :)

Niestety po roku od całkowitego odstawienia znowu zjazd i załamka. Lęki, fobia społeczna no i deprecha. Znowu paro 20mg/dzień. Na dodatek szukanie nowego psychola bo poprzedni to konował którego interesi tylko kasa. Ale udało się. Znalazłam ludzkiego doka i poszłam na grupową. Szału po niej nie ma ale teraz wiem, że na indywidualną muszę iść 'czysta'.

No i tu pojawił się problem. Wiem że za każdym razem organizm inaczej reaguje, ale takich odstawiennych jak teraz nie miałam. Zawroty głowy i skoki energii ze speeda na totalny zamuł. Mam dość. Sweety jesteś doświadczony po tylu latach. Podpowiesz coś na odstawienne uboki?? Dzienx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIUZQ ja jestem na lekach dokładnie od 10 lat !!! Przeszłam wiele psychoterapii,jedne mniej skuteczne,inne bardziej,leki też miałam różne jak i lekarzy,prób całkowitego odstawienia leków było niewiele jak do tej pory,długo bez nich nie wytrzymywałam,zaledwie kilka miesięcy,nawet nie pół roku,takie odczucia jak zawroty głowy i totalny spadek energii,znam doskonale,tyle że nic na to nie potrafię poradzić niestety,bo jest to cholernie ciężko przetrwać,ja po prostu wracałam do leków,jedna profesorka neurologii powiedziała że są ludzie którzy po prostu do końca życia muszą być na antydepach i ja najprawdopodobniej się do nich zaliczam,chyba brakuje mi tej serotoniny;),

a może za dużo przeżyć traumatycznych...także sorry ale nie bardzo pomogę,jestem z tych którzy bez antydepów ani rusz NIESTETY ! POZDRAWIAM CIEPŁO !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zespół serotoninowy?

Witam. Od 2 miesięcy biorę Parogen raz dziennie 20mg. Od paru dni boli mnie głowa, nie cały czas ale często uderza mnie ból i zastanawiam się czy mogą to być objawy zespołu serotoninowego? Śpię normalnie ale martwi mnie ten ból. Naczytałem się trochę i naprawdę się obawiam... ;/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest zespół serotoninowy, chyba właśnie za mało się naczytałeś i nie wiesz co to jest, to jest zespół objawów a u Ciebie występuje tylko ból głowy; pogadaj z lekarzem na ten temat, ale nie martw się na zapas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garosso, pewność to może mieć lekarz, ale z mojego doświadczenia wynika, że ból głowy, czy nudności przy kontakcie z antydepresantami są dość częste. Nie pamiętam, jak reagowałem na paroksetynę, bo brałem ją ze 4 lata temu, ale pewnie coś tam mi się działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zespołu serotoninowego byś nie dostał po 2 miesiącach. Takie rzeczy można dostać na samym początku leczenia lub przy zmianie leku (schodzenie z jednego jednocześnie włączając drugi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Najgorsze" jest to że po Paro samopoczucie mi się poprawiło (diagnoza zaburzenia lękowe) i znowu zaczęło być normalnie. Problem był tylko z odstawieniem Zomirenu 0,5mg ale też dałem radę i gdzieś od 2tyg. już nie biorę ;) Dlatego nie chciałbym zmieniać leku i znowu zaczynać wszystko od początku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×