Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

halenore, jak się ''partyzancko'' uczyć skutecznie słówek po angielsku. Żeby w ciągu 3 tygodni jak najwięcej wbić do głowy. Znam dosyć sporo, ale do poziomu fluent jeszcze troszkę brakuje... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym opowiedzieć wam moją historię. Byłem tu na forum 3 lata. Czytałem i szukałem odpowiedzi "dlaczego ja" i "czy to napewno objaw nerwicy".

W ostatnim czasie poczułem dużą ulgę i postanowiłem się z wami tym podzielić. Przez 3 lata próbowałem wszystkiego i przez ten czas 3 terapeutki obgryzły przy mnie paznokcie. Ale pewnego dnia spotkałem kolegę i gadka szmatka wyszło. że walczył z podobnymi objawami i zwalczył to suplementacją.

Oczywiście mówiłem że biorę magnez, ale jak powiedziałem że biorę 3 tabletki dziennie to mnie wyśmiał. I zacząłem brać tak jak mi mówił magnez z wapniem w skali 1:2.Przez pierwszy tydzień po 600 mg magnezu a potem przez 3 tygodnie po 500 mg i oczywiście odpowiednia ilość wapnia. Nie pytajcie się mnie dlaczego tak. Po prostu kolega mi powiedział że tak muszę brać. A że byłem zdesperowany to słuchałem i brałem. I już po miesiącu poczułem naprawdę poprawę. Bóle głowy na chwilę przestawały znikać. Skończyły się wizyty na pogotowiu z napadami serca itp. Zresztą wszyscy to znacie. Nie była to rewelacja ale poczułem ulgę. Bywały godziny że zapominałem o chorobie. I wtedy udałem się do lekarza(kardiologa) przy okazji badania i opowiedziałem mu moją historię. Dowiedziałem się że badania krwi na magnez, to naprawdę tylko część prawdy o stanie organizmu. Badanie magnezu i wapnia we krwi daje obraz prawidłowości działania naszego organizmu. Nie daje natomiast informacji o tym, czy ilość tych pierwiastków w komórkach jest prawidłowa.

Udałem się do dietetyka, gdyż chciałem się dowiedzieć jak to pouzupełniać. Tam dowiedziałem się, że najpierw muszę zrobić badania włosa i zobaczyć jaki jest stan minerałów w moim organizmie. Pani dietetyk pobrała ode mnie włosy i 235 zł i umówiliśmy się za 4 tygodnie. Wyniki jakie mi pokazała zszokowały mnie mocno. Po 2 miesiącach od pierwszej dawki magnezu mój organizm miał go 7 mg na normę 25 mg. O innych pierwiastkach nie wspomnę. Ogólnie wszystkich najważniejszych przy dolegliwościach depresyjno-nerwicowych za mało albo w nie odpowiednich proporcjach.

Pani dietetyk napisała mi odpowiednią dietę i przekazała tabelę suplementacyjną na 6 miesięcy! I tak biorę magnez 560 mg dziennie wapń 900 mg, witamina c 200 mg,witaminy B,cynk,żelazo,kwasy nasycone,chrom. Do tego dieta zawierająca 20-30 surowców, które nauczyłem się wprowadzać do posiłków i 20 minut jazdy na rowerze co 3 dni. Jestem już po 5 miesiącach i wracam do zdrowia. Za miesiąc mam powtórne badania i program dietetyczno-suplementacyjny zostanie mi zmieniony do aktualnego wyniku. Na koniec powiem wam jak wracałem do zdrowia.

Przez 2 tygodnie żadnej poprawy. Po miesiącu widoczne efekty, ale bez rewelacji. Po 3 miesiącach połowa objawów ustąpiła. Po 7 miesiącach od pierwszej tabletki 90 procent objawów ustąpiło. Mam dni że zapomniałem o nerwicy.

Ważne jest także jakich suplementów używamy. Magnez z biedronki jest tani i w dużej dawce 200 mg, ale nikt nie wie jaka ilość tego magnezu zostanie przez nas organizm przyswojona. Dlatego proponuję magnez i wapń na początku kupić naturalny. Naprawdę nie jduża różnica i być może pierwsze efekty przyjdą szybciej. A jak już będą to wydacie każdą kasę na lepsze suplementy.Wiem to z autopsji.

Wiem że nerwice i depresje to nie tylko objaw braku minerałów. Ale wydaje mi się że w moim przypadku brak ich nie pozwalał mi na zwalczenie tego stanu. Mam nadzieję że tym postem uda się komuś pomóc.......a nóż.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 tygodnie żadnej poprawy. Po miesiącu widoczne efekty, ale bez rewelacji. Po 3 miesiącach połowa objawów ustąpiła. Po 7 miesiącach od pierwszej tabletki 90 procent objawów ustąpiło. Mam dni że zapomniałem o nerwicy.

 

Czlowieku po 7 miesiacach od wystapienia pierwszych objawow to sporo osob zapomina o nerwicy tez bez suplementow...Taka to juz choroba, ze pojawia sie i znika...;)

 

A ja mam nowy interesujacy objaw - ciagly stan podgoraczkowy... Wciaz mierze temperature i ciagle to samo - 37 - 37,5 itp:/ Nie daje mi to spokoju, musze isc na badania krwi, jak skonczy mi sie @...Za 1,5 h wychodze i juz mam jazdy, bo jak moge spokojnie wyjsc z domu z bialczka byc moze, albo sama nie wiem czym... K...a co za udreka...!!! :cry::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wiesz... Zaczelam mierzyc tylko dlatego, ze z tydzien temu poczulam, ze czuje sie "zmulona" w taki charakterystyczny dla goraczki, czy stanu podgoraczkowego sposob...Wiec sie martwie...

Z drugiej strony kiedys tez tak mi sie juz zdarzalo miec, tyle, ze nie trwalo to tydzien, a 2-3 dni i mialam w tym czasie badania, ktore niczego nie wykazywaly, zadnego stanu zapalnego w organizmie m. in OB 4...No ale teraz nie wiem, jak bedzie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki był ten dzień... ciężki to chyba złe określenie, nie potrafie tego opisać...

 

 

Moja mama gorzej się czuje, cierpi, fizycznie i psychicznie, chciałabym poznać jej myśli, albo lepiej nie...

 

 

Umarł dzisiaj mój 20-letni sąsiad, nie wiem dokładnie co się stało, było to tuż za ścianą, była policja, prokurator, nie spałam całą noc... Już nie będzie słychać jego brzdąkania na gitarze...

 

 

Do tego na Oddziale na któym leży moja mama odszedł mężczyzna z sali obok, lubiłam do niego zaglądać...

 

 

I PRZESTAŃCIE PIERDOLIć, CIESZCIE SIĘ ŻE ŻYJECIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×