Skocz do zawartości
Nerwica.com

[RZESZÓW]


Rekomendowane odpowiedzi

Dzwonie na ten nr z komórki i dostaje informacje, że nr jest za krótki. :shock:

+48178535281 - to na pewno dobry nr, żeby się zarejestrować do Kucharskiego?

Może jest jakiś inny nr? Prywatny komórkowy czy coś w tym stylu? ;) Chciałabym iść na prywatną wizytę w możliwie najkrótszym czasie, a nawet zarejestrować się nie mogę.

 

 

edit:

A dobra już wiem. Coś źle wklepałam. ;) Na wizyty prywatne trzeba dzwonić do doktora na komórkę - 603 747 221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić psychiatrę, który w Rzeszowie przyjmuje prywatnie z dnia na dzień? Zbieram się już od jakiegoś czasu, dni lecą, a leki powoli się kończą. Zależy mi, żeby jak się umówię na wizytę w pon to żeby do piątku już na niej być. ;) Nie musi to być psychiatra z prawdziwego zdarzenia. Może być taki sobie zwykły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centrum Szkoleniowo- Terapeutyczne SELF zajmuje się:

http://www.cst-self.pl

1. Psychoterapią osób dorosłych w zakresie:

 

* zaburzeń lękowych

* zaburzeń obsesyjno – kompulsywnych

* zespołu stresu pourazowego

* depresji

* zaburzeń somatycznych

* schizofrenii i zaburzeń urojeniowych (paranoicznych)

* nadużywania i uzależnienia od alkoholu

* nadużywania leków

* współuzależnień

* zaburzeń odżywiania (anoreksji psychicznej – jadłowstręt psychiczny, bulimii psychicznej, otyłości)

* zaburzeń osobowości

* agresji

* sytuacjami kryzysowymi związanymi z utratą bliskiej osoby, pracą, wypadkiem, rozwodem i innymi sytuacjami losowymi

 

2. Psychoterapią dzieci i młodzieży w zakresie:

 

* zaburzeń emocjonalnych

* zaburzeń lękowych

* zaburzeń zachowania

* zaburzeń funkcjonowania społecznego

* zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych

* zaburzeń odżywiania

 

3. Diagnozą psychologiczną dzieci i młodzieży:

 

* funkcji poznawczych (inteligencji)

* trudności emocjonalnych i społecznych

* zaburzeń zachowania

* zainteresowań i predyspozycji zawodowych

 

4. Diagnozą psychologiczną osób dorosłych:

 

* inteligencji

* osobowości

 

5. Psychoterapią systemową / rodzinną

terapia rodzin:

 

* konflikty w rodzinie,

* kłopoty wychowawcze,

* u dzieci:

- zaburzenia jedzenia

- trudności szkolne

- moczenie nocne

- zaburzenia emocjonalne

- zaburzenia zachowania

* strata, np. śmierć lub kalectwo jednego z członków rodziny

* sytuacje kryzysowe, np. rozwód lub separacja

* choroba somatyczna lub psychiczna

 

http://www.cst-self.pl

 

Zespół:

mgr Marcin Mołoń -psychoterapeuta, psychoprofilaktyk

mgr Tomasz Kobylański - psychoterapeuta, psychoprofilaktyk

mgr Anna Błażej - psychoterapeuta, psycholog

mgr Jadwiga Jochym-Stachyra - psychoterapeuta, psycholog

mgr Anna Sopel - psychoterapeuta, psycholog

mgr Aleksandra Wilusz - psychoterapeuta, psycholog

http://www.cst-self.pl

1919487171_cstself.JPG.d994fa24e216a823cd7fcb72495efb23.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rztelenie, komfortowo i profesjonalnie. Dr Joanna Hałaj podhcodzi bardzo indywidualnie, ciepło, normalnie do każego pacjenta. Ma stronę psychologjoannahalaj.pl jej tel. 502 12 22 57

 

-- 27 lut 2011, 23:08 --

 

dr Hałaj, jest bardzo rzetelna zawsze w tym co robi, uczyła mnie psychologii klinicznej i psychoetarpii na fizjoterapii. Jest genialna. Można jej zaufać. Absolutnie!

 

 

Rztelenie, komfortowo i profesjonalnie. Dr Joanna Hałaj podhcodzi bardzo indywidualnie, ciepło, normalnie do każego pacjenta. Ma stronę psychologjoannahalaj.pl jej tel. 502 12 22 57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję iść do dr Hałaj, doskonałe podejście do człowieka i naprawdę pełna normalność, ciepło i zrozumienie. Rejestracja: 502 12 22 57

 

 

Bardzo proszę o namiary na jakiegos dobrego psychologa/psychiatrę/psychoterapeutę w Rzeszowie:(

 

[ Dodano: Wto Sie 22, 2006 12:09 pm ]

temat dalej aktualny jeżle możecie coś doradzić to serdecznie proszę o pomoc z góry bardzo dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam pania doktor Agnieszkę Rzeczkowską. Jest lekarzem ze szpitala na Szopena.

Ponoć jest bardzo dobra- polecila mi ją moja znajoma, która pracuje w szpitalu. Pani doktor jest bardzo miła, koszt wizyty to 60 zł. Przyjmuje na ulicy Asnyka 8/6, tylko we wtorki od godz. 17. Nie trzeba się wcześniej rejestrować. Numer komórkowy do pani doktor 609 35 13 57

a ja Rzeczkowską szczerze odradzam. Bywa złośliwa, lekceważąca i wywyższająca się nad pacjentami. Wiele osób się na nią skarżyło. Powinny post wygląda jakby napisany był przez nią... kamuflowana reklama... Odradzam chyba, że ktoś lubi być poniżany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję iść do dr Hałaj, doskonałe podejście do człowieka i naprawdę pełna normalność, ciepło i zrozumienie. Rejestracja: 502 12 22 57

A czy przyjmuje na NFZ? Bo mnie głównie tacy lekarze interesują.. I od razu piszcie gdzie przyjmują:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oddziale są dwie grupy więc w wypowiedziach zaznaczajcie od razu czy byliście w grupie otwartej czy w grupie zamkniętej, ze względu na to że w obu terapia trochę inaczej przebiega i może dojść do mieszania informacji na temat dwóch terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.medyk.rzeszow.pl/osrodek-wsparcia-psychicznego.html

http://www.medyk.rzeszow.pl/specjalizacja/psychologia.html

 

-- 10 paź 2011, 15:41 --

 

Na oddziale są dwie grupy zamknięta i otwarta.

 

Grupa zamknięta nerwic na dole 12 tygodni.

Rozkład zajęć:

 

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek:

9 śniadanie

10-14 psychoterapia z przerwami co kilkadziesiąt minut zależnie od potrzeb grupy

14-obiad

 

środa

9-śniadanie

10-13 (13.30) terapia zajęciowa

13 (13.30)-obiad

Czasem terapia zajęciowa jest łączona z drugą otwartą grupą np. zabawa taneczna, wycieczki, sprzątanie ogródka, wyjście do kina.

 

Przy przyjęciu wypełnianie testów Cattela, WISKAD, test objawów, test uzupełniania rozpoczętych zdań, wypełnianie formularzy przyjęć, rozmowa a lekarzem.

Terapia jest w nurcie psychodynamicznym opartym na psychoanalizie.

 

Psychoterapia:

1 - Psychologowie podają temat jaki będzie przerabiany i metodę jaka będzie do niego użyta

-pantonima (pokazywanie tematu bez użycia słów)

-psychorysunek (pokazywanie tematu przez namalowanie go)

-opowiadanie

 

Przy pantonimie i rysunku cała grupa po kolei mówi z czym kojarzy jej się rysunek lub pantonima (luźne spostrzeżenia). Osoba której to dotyczy tylko słucha wszystkich z grupy łącznie z psychologami. Odzywa się na końcu i mówi co chciała pokazać i czy spostrzeżenia grupy były trafne, czy nie czy ją np. zaskoczyły

Jedno ćwiczenie może być takie że coś przedstawicie i sami będziecie mówić co mieliście na myśli a skojarzenia grupy i psychologów będą później.

Podczas psychoterapii siedzi się na fotelach ustawionych w kółko.

 

Przy opowiadaniu jakiegoś tematu osoba opowiada a reszta grupy słucha. Po skończonej wypowiedzi może zadawać pytania i komentować.

 

I tak po kolei wszystkie osoby opowiadają, przedstawiają pantonimę i omawiają rysunki aż przerobi się jeden temat.

 

Dodatkowo w poniedziałek przed rozpoczęciem terapii jest omawianie weekendu i swojego samopoczucia bez wzajemnych komentarzy.

 

Wybiera się w grupie co tydzień dwóch dyżurnych i raz na jakiś czas przewodniczącego i zastępcę. Dyżurni przynoszą śniadanie i obiad z piętra, sprzątają w kuchni, jadalni i sali terapeutycznej które są w zasadzie jednym pomieszczeniem tj. myją naczynia, sprzątają stół, zmieniają worki na śmieci, podlewają kwiatki. Rzeczy zostawia się w szatni, dostaje się kluczyć do swojej szafki, buty trzeba mieć zmienne.

 

Terapia zajęciowa: przynajmniej raz sprzątanie akwarium z rybami, porządki w ogródku (razem z drugą grupą) i gotowanie; zajęcia plastyczne, dokańczanie zdań, kalambury, jeśli jest akurat zabawa dla pacjentów to w jeden dzień przygotowywanie sałat. Na zabawie są pacjenci z obu grup jak i przychodzą pacjenci którzy byli tam już wcześniej na leczeniu. Wstęp 10 zł dla wszystkich. Zabawa jest zwykle na piętrze.

Zajęcia odbywają się w sali terapeutyczno - jadalniano – kuchennej.

W ramach terapii zajęciowej możliwe są wyjścia do kina i krótkie wycieczki (mogą być z drugą otwartą grupą) i podobno mogą być zajęcia z relaksacji.

 

Nie można w tym czasie korzystać z terapii indywidualnej na NFZ i to moim zdaniem jest wieeelki minus, na miejscu też nie ma prowadzonej terapii indywidualnej.

 

Leki można dostać na miejscu jeśli ktoś potrzebuje, a także na weekend. Jednak jest tam podejście takie, że najlepiej być bez leków podczas terapii.

Na czas terapii można uzyskać zwolnienie lekarskie.

 

-- 10 paź 2011, 15:48 --

 

Grupa zamknięta jest dla osób z rozpoznaniem "nerwicy i zaburzeń przystosowania".

 

-- 18 paź 2011, 08:12 --

 

Opisana terapia dotyczy oddziału na ul. Szopena

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz znaleźć pomoc, profesjonalną terapię i empatyczne , miłe podejście do pacjenta, poszukaj na ul. Marszałkowskiej 9 dr. Jacka Pasternaka. Numer telefonu i inne dane znajdziesz w internecie. Niełatwo dostać się do Niego, ale naprawdę warto! W poniedziałki, środy i czwartki, zwłaszcza rano, najlepiej podejść samemu i zapytać osobiście o szansę leczenia. Miałam ciężką depresję, teraz jestem zdrowa i szczęśliwa, a tą terapię spokojnie mogę określić jako uratowanie mojego życia. Serdecznie polecam i życzę powodzenia i zdrowia przede wszystkim :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem z Rzeszowa i psychiatra skierował mnie na psychoterapię indywidualną, chciał na grupową, ale stwierdził, że będzie to kolidowało z moimi studiami. Tak więc, czy był ktoś z Rzeszowa na psychoterapii indywidualnej? Czy ktoś może mi przybliżyć, jak to wygląda? Stresuję się, gdyby miała to być psychoterapia grupowa, zrezygnowałabym... Był ktoś może na Grabskiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ludzi którzy uczęszczają na terapię do "Rzeszowskiego Centrum Psychoterapii" do Renaty Tejkowskiej. Szukam opinii i doświadczeń z tą terapeutką. Do tego chciałbym zapytać czy dużo jest na forum osób z Rzeszowa i okolic.

pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście do pani renaty tejkowskiej nie chodzilam, ale znajoma bardzo sobie ją chwali :) ja osobiście polecam panią Aleksandre Ciesielską, ona przyjmuje w osrodku wsparcia na podkarpackiej, chociaż młoda ma świetne podejście, jasne i świeże spojrzenie :) na necie ciężko ją znaleźć ale jesli chcesz mam gdzieś do niej kontakt wiec pisz :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem czy dr psychologii może dobrze prowadzić terapię

 

w Rzeszowie jest kilku doktorów psychologii mających praktykę terapeutyczną - dr Joanna Hałaj (jak wyżej: psychologjoannahalaj.pl ) , poza tym - dr Krzysztof Wędrychowicz (http://www.junior.rzeszow.pcts.pl / http://maps.google.pl/maps/place?hl=pl&georestrict=input_srcid:efcfaf04a96a72ee), dr Barbara Niżankowska-Półtorak ( bpoltora@univ.rzeszow.pl http://www.wpolsce24.pl/firma,853930,Dr+Psychologii+Barbara+Ni%C5%BCankowska-P%C3%B3%C5%82torak+Gabinet+Psychologiczny.html).

 

wydaje mi się, że takie osoby z tym swoim slangiem naukowym nie potrafią trafić do człowieka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×