Skocz do zawartości
Nerwica.com

techniki relaksacji


paula

Rekomendowane odpowiedzi

kto może powiedzieć cos o technikach relaksacyjnych Jacobsona i Schulza, na czym one polegajš i czy pomagajš?

droga paulo

jaki czas temu zainteresowałem się tymi dwoma technikami, nawe mam je w domciu na płytce cd w postaci filmu i audio, sš to techniki umożliwiajšce wyciszenie, tzw relaxację, sš to około 30 minutowe ćwiczenia, które należy wykonywać zgodnie ze wskazówkami, w zależnoci od potrzeb wykonywujšcego te treningi , sš to ćwiczenia oddechowe oraz mało ruchowe, co podobnego do jogi

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie w Polsce ponad pół roku, ale nie cierpiałam z samotności i nerwicy, bo miałam przy sobie płytkę z relaksem Jacobsona i treningiem autogennym Schultza z głosem Władysława Pitaka.

 

Chcesz konkretow co do skuteczności?

jednym z nich jest to,że napierasz pewności siebie, podwyższasz samoocenę i panujesz nad swoją fizjologią, a tym samym zmieniasz skład chemiczny organizmu do takiego, jak powinien być.

 

Mam wszystkie badania morfologiczne i jestem zaskoczona pełną równowagą i normą. Nie było to łatwe, bo wiadomo, jakie odżywianie jest za granica, ale spoko nerwy to równowaga w ciele.

Zachęcam do kupna takiej płytki, warto.

Pozdrawiam. Angela

 

Nie chcę tu robić reklamy, ale jak kogoś interesuje to zapraszam na priva.

Podam adres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałam i stosuje trening Jacobsona od 2lat (nie regularnie z powodu lenistwa), ale w razie potrzeby, przeważnie przed snem, a dokładniej, gdy jestem tak spięta, że nie mogę zasnąć. Muszę przyznać, że na początku, gdy lekarz mi o nim powiedział, trening wydał mi się strasznie błahy i myślałam- to nie może działać, ale za każdym razem, gdy go wykonuje(nawet od niechcenia) przynosi ogromną ulgę i relaks.

 

Trening ten polega na napinaniu mięśni od palcy u stóp przez łydki, uda....brzuch....po twarz. W każdym bądź razie wszystko, co da się napiąć, każdy z tych elementów powinien być napięty, co najmniej 5s. Im dokładniej wykonany trening tym efekty bardziej zadowalające.

 

Jeśli ten trening, który opisałam nie jest Jacobsona to z góry przepraszam. Ale w sumie nie ważne jak się nazywa ważne, że działa(polecam). Powodzenia!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×