Skocz do zawartości
Nerwica.com

Fobia spoleczna ,a terapie grupowe. Prosze o pomoc.


On89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W skrocie, mam 22 lata, od kilku lat mam fobie spoleczna, ktora potwierdzil psychiatra kilka miesiecy temu (dlugo zwlekalem zanim sie do niego wybralem).

Od okolo 3ch miesiecy biore Parogen, niesamowitych zmian nie widze. Ale napewno nie moge powiedziec ,ze jest gorzej. Chociaz wystapil skutek uboczny - problem z osiagnieciem orgazmu, ale nie o tym jest temat.

 

Moja Pani psycholog powiedziala ,ze najlepszym wyjsciem sa terapie grupowe.

 

Z tego co wiem, do wyboru mam 3 typy.

 

1) Terapia codzienna przez 4 miesiace. Od rana do poludnia.

2) Terapia raz w tygodniu.

3) Pobyt w jakims szpitalu czy gdzies tam przez 2 tygodnie.

 

(Pisze tak mniej wiecej, bo udalo mi sie tylko do jednego z tych oddzialow dodzwonic).

 

Ma ktos jakies rady czy terapie sa skuteczne? No i ktora z nich wybrac. Wydaje mi sie ,ze najlepsza opcja bylaby opcja pierwsza, ale wtedy raczej praca idzie w bok (bo jak to sie mowi - zdrowie najwazniejsze).

 

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć są bardzo skuteczne przy fobii społecznej... Co prawda nie wiem z autopsji, ale tak słyszałam od ludzi i psychologów. Z resztą może niedługo wypowie się ktoś, kto korzystał z takiej terapii

Dla mnie szczerze mówiąc niewyobrażalne jest siedzieć na oddziale dziennym 2 tygodnie tudzież codziennie przychodzić przez 4 miesiące - rezygnować ze szkoły, pracy i innych zajęć, tym bardziej że wydaje mi się, że skuteczność takiej terapii i terapii raz w tygodniu jest taka sama albo podobna, tylko w drugim wypadku trzeba dłużej chodzić. Ale jak ci zależy żeby szybko rozwiązać problem i masz możliwość zrezygnować z pracy na ten czas to wybierz pobyt w szpitalu albo codzienną terapię :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak mowila Pani Psycholog ,ze to trwa 2 tygodnie. A sam nie moglem sie do kliniki dodzwonic, bo ciagle jest zajete.

Szczerze to najbardziej biore pod uwage pierwsza opcje, czyli codzienne warsztaty.

Najchetniej "wysluchalbym" kogos ,kto przezyl terapie grupowa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on89 terapia grupowa moze ci pomoc chociaz sprawa indywidualna to jest co jak komu pomaga.......w kazdej opcji sa za i przeciw jakieś mnie sie wydaje ze kontakt z ludzmi tak na oddziale na terapii co dnia by ci dobrze zrobił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×