Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a związek (seks)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gdyby ktoś miał "Lęk przed bliskością" byłabym bardzo wdzięczna, za wysłanie na @

 

Zaczynam terapię DDA i potrzebna mi literatura, a tej książeczki nigdzie nie można dorwać.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak właściwie - "sprawom" toważyszy sinusoida, tak jak całej naszej chorobie niestety
tu się zgadzam na 100%

 

jak mam pałera to ogier - jak dołek to i z 2 tygodnie wytrzymam

 

gorzej, że po tabletach spadła wrażliwość i nieraz mam obawę, że wyzionę ducha zanim dojdę (nie wspominając o mojej biednej żonie :] )

 

czerpie przyjemnosc z tego i daje satysfakcje innym grajac zespolowo
to mi się jakoś dziwnie kojarzy :P ale co tam ;-)[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kuzynke ktora tez cierpi na nerwice i ona podobno codziennie musi sie kochac. mowi ze to jedyna rzecz ktora ją cieszy... a ja przeciwnie w ogole niemam ochoty. (mam nadzieje ze mąz tego nieprzeczyta), robie to tylko dla meza. gdybym kierowala sie soimi potrzebami to uprawialibysmy sex raz na pol roku. juz niepamietam jak sie czuje prawdziwa ochote, ja niewiem czy to zycie juz nam ma zamiar wszystko odebrac? boje sie tez panicznie zajscia w ciaze. mam juz dwoch synkow, ten mlodszy daje popalic za trojke dzieci, wiec potomstwa mi starczy. chociaz sie zabezpieczamy to i tak sie panicznie tego boje. moj maz marzy zebysmy troche "poexperymentowali" ja mu sie niedziwie w koncu chlop mlody jest, i to normalne ze chce czerpac satysfakcje z sexu, ale jak mu wytlumaczyc ze dla mnie to prawdziwy koszmar? boje sie ze mnie w koncu zostawi , oczywiscie jak narazie zapewnia ze mnie kocha i tak dalej, ale ja sobie wmawiam ze mu sie w koncu znudze. juz sama niewiem co mam robic, psycholog mowi ze mam szanse na wyleczenie to i jakosc zycia sexualnego tez sie porawi, chociaz zastrzegla ze nieominie mi wizyta u sexuologa w ramach terapii. tak na marginesie to przykszy mi sie juz troche bez orgazmu.......... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że po lekach nie ma ochoty na sex, ja bez nich czy z nimi i tak mam codziennie ogromną ochotę na te sprawy. To bardziej mój mężczyzna mnie przystopował (dodam, że całkiem zdrowy), bo nie mógł sprostać moim oczekiwaną :D

Dla mnie to najlepszy sposób okazania miłości i czułości, ale pod warunkiem, że bardzo kocha się tą drugą osobę. To po prostu czysta magia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja opisze mój problem związany ze sferą seksualną. Otóż zacząłem się przejmować tym, że podobają mi sie faceci. Męczyłem się z tym pół roku. Na siłe tłumaczyłem sobie i wmawiałem ciągle, ale ładna dziewczyna i itp. NAwet chciało mi się płakać z tegfo powodu. DOpiero po pół roku uświadomiłem sobie, że mężczyxni podobają mi się wizualnie, a nie seksualnie. I otóż raz podobaja mi sie kobiety, a za drugim razem faceci. MOja psychika dała mi teraz taki wycisk, że wogole nawet nie chce mi sie patrzec na kobiety. Nic nie odczuwam patrząc na nie. NAwet patrząc na nie czuje jakby taką pełna głowę, robi sie ciężka.

Mysle, że gejem nie jestem wszak pamiętam pierwsze zauroczenie w dziewczynie z podstawówki :) jest mi strasznie z tym xle i odczuwam jakiś lęk z tym związany. OKROPNE !!! Probowałem to olać, na jakis czas minęło, ale teraz jest gorzej. Czy z takimi rzeczami, lękami tak sie dzieje czy to moja psychika mnie odgradza od tego co mnie stresuje odpiszcie jak to jest plz!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś cudakiem "ciało Liceum głowa Muzeum"!!! Po prostu masz mniejsze zapotrzebowania. A może powinnaś coś zmienić w tych sprawach żeby czerpać z nich przyjemność(tylko nie rób nic na siłę)?! Może to rutyna spowodowała, że nawet ci się nie chce spróbować?! A jak będziesz się bała ciąży to nigdy nie będziesz czerpała z tego przyjemności, jeśli jesteś z facetem, którego kochasz a on kocha Ciebie to nie masz się, czym przejmować, przecież Cię samej by nie zostawił z problemem(ja gdy tak zaczęłam o tym myśleć przyjemność się jeszcze zwiększyła- trzeba uważać, ale bez przesady). Więc pozostaw zmartwienia i czerp więcej przyjemności!!! Będzie dobrze!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walking_on_a_rainbow,oczywiście,że nerwica tak jak i depresja ma bardzo dużo z tym wspólnego.Jesli jesteś przez cały dzien wykończona i padasz do łóżka z lękiem co przyniesie ci dzień następny,a zapędy partnera traktujesz jako kolejny zmudny obowiazek,którego sie od ciebie wymaga-to trudno o radosny i spontaniczny seks!Leki natomiast potrafia sprowadzić libido do zera.Bardzo sie dziwię przedmówczyniom,że to nie sprawia im żadnego problemu :? Tak,że jeśli masz z tym kłopoty,to się nie przejmuj,bo to w większości przypadków jest naturalne.Co poradzić-wyrozumiałego partnera,miły nastrój,który pozwoli oderwać myśli od reszty świata(lampka wina też może być) i nie zmuszanie się do niczego.Powoli przyjdzie sukces ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pomoże mnie każda wizyta u psychologa podnosi na duchu, mam chęć działania, zmiany czegoś na lepsze, bo przecież ileś zmartwień zostawiam bezpowrotnie za zamkniętymi drzwiami gabinetu. Głowa do góry, wierzę, że i u Ciebie będzie lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie o tyle to ma wiele ze sobą wspólnego, że nie mogę się porządnie zabezpieczyć przez te sterty leków, które łykam, przez co jestem jeszcze bardziej zestresowana- nie wiem kiedy miałam orgazm ostatni raz, ale chyba już dawno temu. Szkoda, bo to była jedna z niewielu miłych rzeczy.

 

A tak w ogóle, to przed chwilą byłam na temacie antykoncepcja, na tym forum i zgubiłam to- nie wiecie gdzie to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mi Xanax obniżył lbido co dało kolejny powód do strachu, bo z jednej strony bardzo chcę kocham ,a z drugiej... wiadomo. Ale planuje zacząć odstawianie za tydzien więć może kiedyś tam znow wróci mi mój temperament ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele wspólnego ??? Otóż bardzo wiele ma wspólnego nerwica do sexu. A dokładniej rzecz biorąc leki na nerwicę. Dla mnie to było nie do przejścia. Zadowolona to ja byłam jak miałam okres i nie musiałam tłumaczyć dla czego mi się nie chce. Ale po odstawieniu - Hulaj dusza....

Może i warto pobrać te leki, żeby potem doznać hmmmm........ na tym zakończę. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to zalezy od wielu czynników, nie tylko od leku jako takiego, ale od indywidualnej na niego wrażliwości i poziomu libido przed braniem leków. Ja zawsze miałam dość kiepski temperament. Biore pigułki anty i Asentrę i teraz prawie w ogóle nie mam popędu... Ale wydaje mi się, że popęd to jedno a orgazm to drugie. Jak juz się dam namówić;-) to jest świetnie zazwyczaj:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie może ta niechęć do seksu wynika z Tego, że wiele osób nawet nie chce spróbować(w nerwicy rezygnujemy z wielu rzeczy, które kiedyś sprawiały nam przyjemność i ogromną radość- to taka mała depresja, która zawsze towarzyszy nerwicy)!? Boimy się żyć normalnie, bo wiemy, że za rogiem kryje się panika, strach, lęk i wszystko to, co za tym idzie, która szybko doprowadzi nas do porządku i przypomni, że nie jesteśmy zdrowi, że mamy nerwicę. Lęk przed tym hamuje nasze działanie. A ja nie mam zamiaru rezygnować z życia, ono jest za krótkie!!! :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×