Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy


Waleria

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Mam taki problem od jakiegoś czasu czuję dziwny ucisk w głowie, nie jest to typowy ból ale coś w rodzaju ucisku; najczęściej w okolicy nad uchem i tył głowy przechodzi na szyję; nie wiem co to jest nasila się przy pochylaniu i po wysiłku; zastanawiałem się czy to może być jakiś tętniak? byłem u lekrzy różnych ale wszyscy wskazują na nerwicę, miał ktoś może z was coś takiego, będę wdzięczny za odpowiedź; aha eeg robiłem i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ziemowit-ja miewam różnego typu uciski na głowę.Boli mnie nieraz prawa strona szyi,tak,że nie mogę ruszyć głową.Myślę,że jeśli lekarze wskazują na nerwicę i badania masz ok,to nie ma sensu doszukiwać się czegoś więcej.Zaobserwuj czy to ma związek z pogodą-np.zmiana ciśnienia,deszcz,itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja je mam... z nerwica pożegnałam się w maju 2006 a tu nagle powrót w formie zawrotów głowy... czasem czuje się jakbym wychodziła z własnego ciała, od tych zawrotów całkiem niedaleko do paniki (bo może w mojej głowie jest coś czego nie powinno być i zaraz przez to umrę?) i do duszności... jakoś staram sobie radzić chciaz to dopiero 2 dzień tych zawrotów...

 

pozdrawiam wszystkich którym chwieje się głowa :) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja wlasnie dostalam cos takiego dzisiaj jak wyszlam z wanny-doslownie myslalam ze zemdleje,poczatkowo szum w uszach, pozniej w głowie, chwilowo prawie ogluchlam. PIERWSZY RAZ W ZYCIU COS TAKIEGO i niew iem czy to kolejny objaw moejj nerciwy czy moze efekt uboczny przepisanych przez psychiatre lekow heh,ale czytajac skutki uboczne o czyms takim nic nic pisze akurat:/. Minelo pol godziny a mi dalej szumi cholernie w glowie i czuje ucisk, moj mozg wydaje sie mega ciezki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ziemowit, kolejna do kolekcji 78! Może my się stajemy tzw, dinozaurami, co?

Jeżeli chodzi o Towoje pytanie: mnie boli głowa ponad rok, ale to jest ucisk w okolicy skroniowo czołowej, tak jak bym miała jakiś hełm czy opaskę, byłam w szpitalu przez tydzień i wszystkie choroby neurologiczne mam wykluczone (eeg, tomografia itp) Ale podobnie jak Ty zastanawiam się nad kręgosłupem, jeżeli jest jakieś skzrywienie czy coś w tym stylu to ucisk kręgów (szczególnie odcinka szyjnego) na nerwy może powodować bóle głowy. tydzień temu zasugerowałam to neurologowi, ale babka stwierdziała że jestem za młoda i nie wiem teraz czy mam sobie sama robić prześwietlenie kręgosłupa i gdzie z tym iść do ortopedy? Zastanawiam się bo juz mam dość tych wszytskich lekarzy, którzy i tak patrzą na mnie jak na wariatkę.

Witaj na forum tak w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ziemowit.

Dolegliwości pochodzenia odkręgosłupowego (przede wszystkim odc.szyjnego) mogą powodować bóle w różnych miejscach głowy (również drgania powiek, drętwienie części głowy, mrowienie warg itd)

clipboardpa3.jpg

jeżeli masz wątpliwości możesz zrobić zdjęcie rtg z opisem, co to szkodzi :smile:

 

rgds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy na forum wiec jesli zle zamiescilem temat czy cos to przepraszam :( Chodzi mi mianowicie o to ,ze moja historia zaczyna sie od momentu strasznych zawrotow glowy prawie jakbym mial zemdlec :( pozneij wizyta u lekarza itp caly czas te same objawy zawroty glowy MRi glowy i nic :( pozniej lekarz okulista i otolaryngolog , i nic !!! pozniej kardiolog :( i znowu nic objawy moje to kolatania serca trwajace nie wiecej niz 4 sekundy co jakis czas np 3 razy dziennie albo wogole :D tydzien spokoju i wraca przy tym caly czas to uczucie zawrotow glowy caly czasmi sie kreci w glowie delikatnie ale wiruje jak sie robi ciemno to juz wogole lipa :( przy tym czasami to wielkie BOOM !!! jak bym mial zaraz upasc sporadycznie raz w tygodniu moze czasami dwa razy albo wogole przez 2 tygodnie nic tylko te w\w objawy :( czeste uczucie ze zaraz padne :( co mnie mianowicie w tym wkurza to to ze EKG mialem robione chyba w ciagu roku 7 razy i nic :( jeden mowi nerwica drugi nic nie mowi moze wy powiecie mi co to jest :(:(:( i czy dobrze trafilem tu aha co mnie tak naprawde irytuje to moje serce te kolatania 5 razy w ciagu dnia przez 3-4 sekundy pozneij wogole nic przez tydzien pozneij znowu 3 razy przez 3-4 sekundy wielkie az czuje to na calej klacie i az do szyjii szok ale lekarz kardiolog twierdzi ze to normalne dziwie sie bo 23 lata tego nie mialem a przez ok 1,5 roku mam :( odp co to moze byc ??? dziekuje i pozdrawiam ps mam juz dosyc ,nie chce mi sie nawet wychodzic z domu bo sie boje ze cos bedzie nie tak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Wiesz nie wiem co Ci jest, ale myślę, że może to być nerwica. Z objawów tak mi to wygląda. To zupelnie normalne, że nie masz sily, bo to na pewno jest męczące. Powinieneś iść do jakiegoś naprawdę dobrego lekarza, żeby ustalić co Ci dolega. Bo to podstawa. I nie martw się za dużo, masa osób cierpi na takie dolegliwości więc nie jesteś sam. Na pewno sobie poradzisz i będzie dobrze :) a jak z Twoim samopoczuciem? Jak stan psychiczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

W takiej sytuacji ważne jest też, aby (jeśli wyniki są dobre i ze strony medycznej nic nie wynika, że to choroba np. serca) nie zacząć wmawiać sobie choroby i mieć świadomość, że to nerwica. W innym przypadku można popaść w hipochondrię. Pamiętaj o tym Krzych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×