Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kilka rad dla nerwicowców


Róża

Rekomendowane odpowiedzi

Przestań zawsze dzielić włos na czworo

Cokolwiek postanowisz i tak wiesz,jaki bedzie finał.Zakładasz to z góry,bo wg ciebie życie pisze scenariusz,który najczęściej nie kończy sie happy endem.Twoja głowa ciagle jest zajeta grożącymi ci niebezpieczeństwami.

Rada:gdy pojawi się kłopot w twoim życiu,np.szef cie skrytykuje lub przyjaciółka się na ciebie obrazi-masz prawo poczuć się z tym źle i niespokojnie.To naturalna reakcja,ale nie powód by tracić grunt pod nogami.Nie przeceniaj ani nie wyolbrzymiaj własnej odpowiedzialności za problemy.Zastanów się jaką rolę odegrałaś w tym zdarzeniu,co ty zrobiłas niewłaściwego,a co nie zależało od ciebie i na jakie okoliczności nie miałaś wpływu.Nadaj właściwą wagę faktom i pomyśl,czego całe zdarzenie cię nauczyło.W ten sposób wytrenujesz pozytywne wewnetrzne nastawienie i nauczysz się traktować życie jak łańcuch składających się szans,a nie katastrof.

Nie bądź taka przesadnie skromna

Każde zadanie realizujesz na 150 procent,ponieważ masz wobec siebie niewyobrażalnie wysokie oczekiwania.Albo też porównujesz się do osób,które są zupełnie inne niż ty.a więc nie moga być dla ciebie punktem odniesienia.Sukcesy,które osiągnęłaś są co prawda dowodem na twoją siłę,jednak przyjmujesz to jak coś oczywistego.Gdy opowiadasz o swoim życiu,często mówisz o tym co ci się nie udało i że w ogóle mało rzeczy ci wychodzi.W pracy zdarza ci się często mysleć:kiedyś się w końcu zorientują,że nic nie potrafię.Ty nigdy nie zasługujesz na pochwały i uznanie.

Rada:

Poćwicz samoobserwację.Co myslisz o sobie w ciągu dnia.Czy juz od rana przelatuje ci przez głowę-O rany,jak ja wygladam!Powstrzymaj mysli,które sprawiają,że czujesz się mała i słaba.Popatrz w lustro i staraj się znaleźć plusy,na pewno ich nie brakuje,tylko ty ich jeszcze nie umiesz zauważyć.Pomyśl o tym jak reagujesz na komplementy.Od dziś słysząc je z uśmiechem odpowiadaj:Dziękuję.Tylko tyle.Przyjmuj komplementy,ale ich nie komentuj(np.no co ty wcale dziś nie wyglądam ładnie,całą noc nie spałam.Lub-to tani sweter,kupiony na wyprzedaży.)Od razu poczujesz sie lepiej.Jak najczęściej chwal siebie,przed samą soba,dzięki temu bedziesz spokojniej reagować na pochwały innych.

Nie naśladuj innych-rób to na co masz ochotę

Masz wrażenie,że inni żyją ciekawiej,bo ty nie masz na nic czasu,ciagle jesteś sparaliżowana strachem,że przegapisz coś ważnego w natłoku spraw codziennych..W konsekwencji twój średni puls to 180.Niezły stres.Szczególnie gdy sama sobie nie dajesz możliwości by się zastanowić-czy ja rzeczywiście tego chcę?Nie dajesz sobie czasu,aby obrać własny kurs.

Rada:Daj sobie czas na podjęcie właściwych decyzji.Uwolnij swoje uczucia,których nie dopuszczasz do głosu w ciągłej galopadzie i ślepym podążaniu za innymi.Wystarczy,że codziennie znajdziesz czas na chwilę zastanowienia.Popatrz na migoczący płomień świecy,idź na krótki spacer.Potem skoncentruj się na problemie lub sytuacji i wsłuchaj się w swoje uczucia,które się wtedy pojawią.Po takiej chwili sam ze soba-od razu bedziesz wiedzieć,co rzeczywiście chcesz i co by ci odpowiadało w danej chwili.

W skrócie:

1.Przestań myśleć o sobie jako o kimś,kto ciągle przegrywa.

2.Zrób listę swoich zalet albo poproś przyjaciół,by powiedzieli za co cię lubią.Zapisz na kartce i czytaj za każdym razem,gdy przyjdzie chwila zwatpienia.

3.Gdy coś złego o sobie pomyślisz,natychmiast sformułuj dobre zdanie na swój temat.Wypowiedz je na głos,aby tamto "skasować".

4.Nie próbuj nikogo w niczym naśladować,nawet jeśli wydaje ci sie doskonały i odnosi same sukcesy w życiu.Ty jesteś niepowtarzalna!

5.Słuchaj intuicji.Twoje zdanie na jakiś temat jest ważniejsze od setek "dobrych rad".Poczuj się równa innym.Nie jesteś ani lepsza ani gorsza,niezależnie od wykształcenia czy wyglądu!

6.Każdą trudność- w myślach podziel na mniejsze i ułóż plan,jak z tego wyjść.

7.Oceń realnie swoje możliwości,a potem podnieś poprzeczkę o 10 procent.

8.Jak najczęściej uśmiechaj się,a inni to odwzajemnią!

("Emocje i psychologia")

Może ktoś skorzysta z tych rad.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1- szanuj siebie i nie pozwalaj żeby traktowano cię jak śmiecia

2-Zycie jest tylko jedno a nerwica nie trwa wiecznie

3- Nie przebywaj tylko we własnym pokoju realizuj swoje pasje i marzenia

4- Staraj się być aktywnym fizycznie przez medytacje lub iken

5-nigdy się nie podawaj

6- twoje zycie zalezy od ciebie

7-na najtrudniejsze pytania są najłatwiejsze odpowiedzi które najtrudniej zrealizować...

 

róża ma rację a to parę rzeczy które mnie pocieszają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zyj bo musisz sie opiekowac dziecmi, wychowac je .. zyj bo jeli cie niebedzie twoj starszy syn bedzie 100 procentowym sierota....dla mnie to są rzeczy ktore trzymają mnie przy zyciu.... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widzę siebie tak

dobrze że mam moją pracę

dobrze że mam męża i moje córki

dobrze że mam hobby mój sport umiarkowany,

czyli mam wartości które wyrażają moją tożsamość

i nie analizuję niczego już bo to zatruwało mi przeszłość

moje życie opieram na wartościach które mam

myśle że aby życie było udane trzeba określić co jest najważniejsze dla nas ,wyznaczyć swoje priorytety ,

wartości i trzymać się ich

jeśli ich nie ma to dążyć do nich ,poszukiwać

do wszystkiego potrzebna jest najpierw wiedza

podstawa to wiedza

nerwica u mnie gdzieś poszła w cień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×