Skocz do zawartości
Nerwica.com

RYSPERYDON (Orizon, Risperidon Vipharm, Risperidone Teva, Risperon, Rispolept, Rispolept Consta, Ryspolit, Torendo Q-Tab)


Hadrianus

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      38
    • Nie
      12
    • Zaszkodził
      35


Rekomendowane odpowiedzi

lekarz przepisał mi lek o nazwie rispolept.W ulotce wyczytałm ze jest on na schizofrenie.U mnie jej nie zdiagnozowano.

 

Też brałam rispolept a nie mam zdiagnozowanej schizofrenii i byłam przerażona że mi lekarz przepisał ale mi przeszło (pewnie gdyby nie forum to bym nie zaczęła brać i jeszcze zmieniłabym lekarza). Niedługo znów zacznę brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrzucono moje posty poniewaz moderator uznal ze rispolet a ryspolit to jest to samo-a tak nie jest ,sa dwa odrebne leki na odrebne przypadlosci

tak wiec wklejam tutaj:czy bral ktos ryspolit?jak sie wtedy czul czy byla poprawa czy moze otumanienie i puste patrzenie przed siebie/efekt obecny ale jednak nieobecny?????prosze o odpowiedzi bo niewiem czy moja mama tak wlasnie ma reagowac na ten lek i czy jest on trafiony.

po zawale stwierdzono u niej chorobe schizofrenie...czy ktos mial robione potrojne badanie psychologiczne celem stwierdzenia trwalego obumarcia jakiejs czesci mozgu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge okazyjnie oddać 5 opakowań Rispoleptu 1 mg i jedno opakowanie 2 mg, bo lekarz zmienił mi na Ketrel. Szkoda, żeby tyle leków się zmarnowało.

 

Co do samego Rispoleptu to mogę powiedzieć, że bardzo mi pomógł. Nie przymulał w dawce 2 mg na noc, choć przy 4 mg byłam lekko jak trup. Był to mój pierwszy neuroleptyk i wszystko co miało przejść przeszło. Nie musiałam się bać, że usłyszę czegoś czego nie ma. Niestety nie pomaga na zasypianie, a z tym mialam ogromny problem. Warto go spróbować, bo po mimo wielu złych opinii u mnie nie wywołał żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytyłam po Rispolepcie z 5 kg, wiec nie ma takiej strasznej tragedii. Jak go brałam za pierwszym razem to nic nie przytyłam, później miałam krótką przerwę i za drugim podejściem czułam wzmożony apetyt, trzeba się po prostu pilnować, a ja nie zauważyłam że więcej jem. Poza tym nie miałam żadnych skutków ubocznych. Nie bój się, bo 1 mg to na prawdę mała dawka i nic złego nie powinno się dziać. Nie nakręcaj się źle, jak będzie się coś złego działo to zawsze możesz tu napisać, doradzimy Ci i oczywiście zasięgaj porady swojego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was miał takie problemy jak biegunki, ciągłe mdłości, odbijanie się, ucisk w przełyku po rispolepcie.

Teoretycznie biorę najmniejszą możliwą dawkę, ale od czasu gdy zaczęłam go brać właśnie to mnie spotyka.

Dlatego zastanawiam sie czy to skutki uboczne, czy może coś poważniejszego ( tak odzywa sie hipochondria)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam risperidon w postaci Ryspolitu. Biorę go na nerwicę natręctw jako dodatek do escitalopramu (Pramatis) i wygląda na to, że coś niecoś pomaga. Biorę go już ponad miesiąc.

Ciągle mam minimalną dawkę 0.5 mg, ale docelowo mam brać do 1 mg.

Najgorzej czułem się w pierwsze dni - działał strasznie nasennie i osłabiająco.

Aktualnie jedynym skutkiem ubocznym jest skracanie snu, tzn. zasypiam i śpię całkiem dobrze, ale budzę się wcześnie rano, śpię po 5-6 godzin, a więc godzinę-półtorej krócej, przez co czuję się niedospany. O libido nawet nie wspominam, bo jest zerowe od dawna. Trudno - coś za coś.

 

Czy ktoś miał podobnie, tzn. ten risperidon jako dodatkowy lek w małej dawce ??

 

Warto zwiększyć tą dawkę do 1 mg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milutki,

Biorę Risperidon (Disaperid) dodatkowo z Citalopramem (Citronil) w dawce 0,5-0-0,5mg.

Wydaję mi się, że nic go nie odczuwam. Lekarz rodzinny (GP w UK) powiedział mi, abym brał go po 1 mg.

Sam nie wiem, jednak to nie psychiatra, ale może przy tej dawce go poczuję???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też lekarz zalecił żeby docelowo zwiększyć dawkę do 1 mg.

Ale Ty jak widzę już bierzesz 1 mg (bo 2 x 0.5).

 

Ponieważ u mnie dawka 0.5 mg jakoś niespecjalnie działała, zdecydowałem się jednak ją zwiększyć, w końcu co mam do stracenia...

Przez 12 dni brałem 0.75, a teraz zacząłem 1 mg. Jak na razie bez efektów ubocznych, jedynie to krótkie spanie, tzn. budzenie się wcześnie rano.

Wygląda na to, że ten lek w tak małych dawkach jest względnie bezpieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Fluoksetynę (60 mg) na natręctwa i teraz lekarz chce dołożyć Rispolept.

 

Po fluo jestem śpiąca. Zdarza mi się iść spać o 19nastej. Z tego co czytam wynika , że jak wezmę jeszcze Rispolept to chyba nie wstanę z łóżka.

Nie mam pojęcia co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×