Skocz do zawartości
Nerwica.com

OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)


beti35

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      23
    • Zaszkodził
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś mam okropny dzień, a i noc była nieciekawa, zażywam Sympramol już 14 dzień, 2 tabletki dziennie, jedną rano, drugą wieczorem, wcześniej mi pomagał, po kilku dniach po 5-6, a teraz chyba już nie działa. Wczoraj wzięłam przed snem i spałam 2 godzinki, po czym obudziłam się z wielkim biciem serca, z ogromnym strachem,lękiem i niepokojem,ogólnym pobudzeniem, nie mogłam w żaden sposób tego opanować, jeszcze wymiotowałam. Zastanawiam się, czy to są jakieś skutki uboczne stosowania leku, czy nasiliły się objawy nerwicowe, lękowe, czy moze trzeba zwiekszyć po prostu dawkę, oczywiście po pytaniu do lekarza. Koszmar te lęki, trzęsawki, drżenia, dziś nie mam siły. Wybieram się do lekarza,ale termin może być dopiero za 2 tygodnie,mam nadzieję, że te objawy da się wytrzymać jakoś do tej pory. Dzielę się, bo może ktoś miał podobnie lub ma i podzieli się wrażeniami, opiniami, doda siły w takich trudnych momentach, bo dziś nie mam po prostu ani siły, ani chęci do czegokolwiek,zero apetytu. Po 11.00 wzięłam jeszcze 1 tabletkę sympramolu,żeby sprawdzić,czy jeszcze w ogóle działa, czy mnie uspokaja,wycisza, czy pobudza raczej. Liczę na jakieś odpowiedzi osób,które mają już doświadczenie w tych tematach, proszę o nie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć:) Ja też biorę Sympramol.Na początku , przez pierwsze dni , czulam sie rewelacyjnie , a potem już gorzej.Ja biorę małą dawkę.50mg rano i tyle samo wieczorem.Biorę jeszcze do tego Hydroxizinum , więc pewnie dlatego nie mam problemow ze snem.Myśle już o zwiększeniu dawki.Od dawna go bierzesz?

 

[Dodane po edycji:]

 

Sorki.Jestem roztrzepana.Bierzesz go 14 dni.Porozmawiaj o tym z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć:)Dzięki za opisanie swoich doświadczeń z lekiem Sympramol,u mnie też tak było na początku dobrze się czułam po nim, a teraz ta dawka rano i wieczorem po jednej tabletce nie pomaga mi,najgorsze są dla mnie lęki pojawiające się nagle i niesamowite kołatania serca, tzn. jakby uderzenia młotem i pobudzenie ogólne. Właśnie jestem umówiona na wizytę do lekarza w środe, to mu powiem o tym,mam nadzieję, że dam radę i do niego dojadę. W ogóle dziś nie mogłam zupełnie funkcjonować i do popołudnia nic nie jadłam, potem skubnęłam sałatę, rosołku troszkę wypiłam,chodziłam na spacery co dzień, ale dziś nawet na to nie mogłam się zdobyć. Może trzeba zwiększyć dawkę choć o jedną tabletkę i brać po południu, a może potrzebne będą mocniejsze leki :( życzę ci,żeby ten lek na twój organizm dobrze działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,a ja mam pytanie.Otóż biorę Pramolan od 5 dni w dawce 1 tab rano 50 mg.I od wczoraj mam wysoka gorączkę 38,6i objawy grypopodobne.Czy to może być skutek uboczny tego leku,bo pisze na ulotce,że takie rzeczy się zdarzają i na ile jest to niebezpieczne.Nie wiem,jak odróżnic zwykłe przeziębienie od skutków ubocznych tego leku.Prtoszę o pomoc.

 

[Dodane po edycji:]

 

Czy ten wątek to jest aktywny?Nikt nie odpowiada na moje pytanie powyższe.

A jeszce jedno mi się nasunęło.Czy mogę brać razem z pramolanem antybiotyk duomox i xanax?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od niecałych dwóch tygodni biorę pramolan na silne stany lękowe. Początkowo jedną tabletkę na noc. Poprawa była praktycznie od razu, pewnie efekt placebo, ale była, łaziłam szczęśliwa i bez strachu. Po paru dniach zgodnie z zaleceniami zaczęłam brać dwie tabletki i lęki wróciły, do tego doszły koszmary senne. Czuję się prawie tak źle jak przed wizytą u psychiatry i psychologa (łażę do obojga, tzn. u psychiatry byłam raz i kazała mi wrocić, jak mi się skończą przepisane leki). Czuję się obrzydliwie, ale biorę te tabletki na noc. Mogłabym brać też jedną rano i jedną wieczorem, ale wtedy przez cały dzień snuję się nieprzytomna. Gdzieś przeczytałam, że na początku może wystąpić pogorszenie objawów, ale nie pamiętam źródla - to prawda? Mam już siebie dosyć, wszystko zaczęło się na początku miesiąca i od tej pory nie poznaję własnego życia, wszystko kręci się wokół lęków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spałam po tym jak dziecko i miałam piękne sny! :shock:

 

Co prawda w około godzinę po wzięciu wieczorem miałam dziwny objaw, bo nie mogłam się wysłowić. Zacinałam się, miałam słowo na końcu języka, ale nie mogłam go wypowiedzieć. Przyznam, że trochę mnie to bawiło - to był znak, że pora się kłaść.

 

Bardzo dobrze wspominam sobie ten lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie , jestem tutaj nowy, O jakiegoś tygodnia biorę Sympramol i na początku było świetnie, ale teraz z zacząłem poważnie odczuwać skutki uboczne - niedociśnienie , szczególnie w nogach , co mi strasznie przeszkadza. Na chwilę obecną odstawiłem lek , bo nogi tak mnie bolą gdy siedze czy stoje że staje się to nie do wytrzymania ....

 

Nie chciałbym się rozstawać z tym lekiem , bo widze że od działa ....

 

Bardzo proszę o pomoc , czy bóle nóg i problemy z ciśnieniem same miną ? Miał ktoś z tym problem ? A może brać inne leki które zmniejszą skutki uboczne ?

 

Dodam,że brałem 50mg na noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sparky, Witaj.

Ja kiedyś stosowałam ten lek. Zbawiennego działania niie odczułam. Nie zaobserwowałam u siebie skutków i objawów niepożądanych.

Moja rada: samemu najlepiej nie odstawiać leków, zwłaszcza kiedy się jeszcze nie "rozkręciły", najlepiej skonsultować to z psychiatrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu ,komisja d/s leków przy Min.Zdrowia stwierdziła brak skuteczności opipramolu w leczeniu depresji i szkodliwy wpływ na serce.Zaprzestano produkcji i podniósł się raban.Wznowiono produkcję.

Ten lek obiektywnie nic nie wnosi do terapii depresji czy lęku/długoterminowo/,ale ma to "coś" co niektórym pomaga.Mnie osobiście pomógł bardzo na zaburzenia snu towarzyszące lękowi.Stosowałem go kilka lat i żyję.W Niemczech obserwuje się renesans tego leku,który stosuje się jako lek pierwszego rzutu w zaburzeniach lękowych.To "coś" nie jest do tej pory znane a na lek jest popyt.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piszę tu pierwszy raz. Zainteresowała mnie wypowiedź Sparky’ego.

Sparky

Ja też mam bóle nóg i drżenie całego ciała, niemoc, nie mogę ustać na nogach, bo zaraz mam zawroty głowy i nogi mi się buntują, a biore Pramolan od miesiąca w dawce: wcześniej ½ - ½ - ½ , a teraz ¾ - ½ - ½ i do tego 3 x Coaxil. Muszę powoli wprowadzać lek, bo bardzo silnie na nie reaguję. Zastanawiałam się od czego mam te bóle nóg,aż tu widzę, że ktoś też tak ma. Idź do swojego lekarza i zapytaj o to, bo z tego co wiem pramolan to lek zazwyczaj dobrze tolerowany i bezpieczny (info od mojego doktora), a gdzieś czytałam, że skutki uboczne są krótkotrwałe i nie tak silne jak przy SSRI. Chociaż każdy zapewne inaczej toleruje każdy lek. Ja tych leków nie mogę brać. Czuję się po nich gorzej niż źle. Ale jedno co Ci powiem nie rezygnuj sam z leków, tylko z lekarzem.

Pozdrowionka

Aga1791

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć!

moim problemem są natrętne myśli i lęki. dokuczało mi to od ok. roku, jednak rzadko - nie sądziłam, że w ogóle to może być jakiś poważniejszy problem! któregoś dnia moje objawy się nasiliły i zaczęłam googlować w internecie co to może być. no i zaczęło się - straszna wkrętka, że już jest po mnie, że jestem chora psychicznie i w ogóle przepadłam. ogromny lęk i panika z tym związane. zareagowałam dość szybko i po niecałych 2 tygodniach udałam się do psychiatry. przepisał mi pramolan + bellergot. zażywam od tygodnia. w sumie już po pierwszym dniu czułam się lepiej, tzn. właściwie zniknęły moje lęki, ale niestety nie do końca udało mi się pozbyć negatywnych myśli... tzn. nie przeszkadzają mi tak strasznie i mam do nich jakby większy dystans, ale nadal się pojawiają... :(

 

co myślicie, czy powinnam poprosić mojego doktora o zmianę? czy jeszcze się uzbroić w cierpliwość i zaczekać? w ogóle czy jest tu ktoś komu pramolan pomógł w tego typu dolegliwościach? bo z tego co czytam to większość osób zażywa ten lek w przypadku bezsenności czy nerwicy lękowej, a nie tak bardzo w nerwicy natręctw...

 

i mam jeszcze drugie pytanie... w internecie pojawia się wiele informacji na temat tego czy ten lek powoduje tycie. długo pracowałam nad moją sylwetką i bardzo zależy mi, żeby nie przytyć... czy myślicie, że może on samoistnie powodować tycie? tzn. czy może spowalniać przemianę materii, czy coś? bo jeśli to tylko kwestia wzrostu apetytu, to tego się nie boję.. - nad tym w końcu można zapanować. może ktoś ma doświadczenie w tym temacie :)

 

pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pramolan-po jakim czasie dziala?

 

Witam;-) Mam pytanie.Kilka lat temu bralam pramolan i wydaje mi sie ,ze zaczal dzialac bardzo ,bardzo szybko( w ciagu tygodnia) Czytalam na forach,ze na innych zadzialal dopiero po 2 ,3 tygodniach,wiec mam pytanie,bede wdzieczna za odpowiedzi.Po jakim czasie na was zaczal dzialac,w tym sensie,ze mieliscie juz lepszy humor???

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dziś zaczynam brać lek 'sympramol'. Chciałabym zapytać, czy nie ma przeszkód, aby zażywać go wraz ze środkami antykoncepcyjnymi (dokładnie 'Yasminelle') oraz z innymi lekami na krążenie (które poprawiają kondycje nóg), witaminami.

 

Czekam na opinie, pozdrawiam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od wczoraj zacząlem brać pramolan w dawce 150mg. Zastanawiam sie ktora z wlasnosci opipramolu ma wlasciwosci przeciwlękowe. Bo jesli jest to antagonizm receptorow 5-HT2 to slabo to widze zeby zadzialal u mnie przeciwlękowo. Mirtazapina ktora tez blokuje te receptory, nie sprawdzila sie u mnie, zreszta jak wiele innych leków antydepresyjnych.

Chyba ze efekt przeciwlekowy jest zwiazany z pobudzaniem receptorow sigma. Miko84, wiesz moze cos wiecej na ten temat ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Ja dostałam parę dni temu Pramolan, ale po waszych opiniach sądzę że jest do dupy...

 

Najbardziej dokucza mi mega duży puls + zawroty głowy, ludzie co mam robić?? Czy pramolan pomoże? Co mogę do tego łykać by było lepiej?

Do psychiatry idę dopiero za 2 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×