Skocz do zawartości
Nerwica.com

Chemia i Trucizny w żywnośći !!


Rafalo

Rekomendowane odpowiedzi

A parowki kocham do tego stopnia, ze nie przeszkadza mi nawet swiadomosc, ze robione sa z odpadow, m.in wymion i penisow uroczych zwierzatek 8)

A co wy gadacie wszyscy z tymi parówkami, jakie penisy i wymiona. Ja zawsze sobie mówię że może tam resztki są jakieś i po prostu dużo tłuszczu i wody, a to gadanie to jakieś teorie spiskowe 8) Jak można wiedząc że takie coś tam jest jeść to, przecież świnia ledwo by to tknęła i to ohyda co najmniej :D Jakbym się dowiedział na stówę że tam coś takiego jest, to bym chyba poszedł i wepchnął tą parówkę z hot dogiem pani od budek która mi to sprzedała wiadomo gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sean1, no to witamy na ziemi....bo dokładnie z tego robione są parówki, jak masa odkostniona, szpik, chrząstki, skóry, ścięgna, 35-40% tłuszczu, dużo soli, fosforanów i śladowe ilości mięsa, Na 100 kg masy - tylko 7 kg mięsa. Tak to niestety wygląda.

Możesz zacząć już biegać po budkach s hot dogami bo to tu opisujemy to nie jakieś fanaberie ...tylko prawda, a to twoim obowiązkiem jest wiedzieć co sobie do organizmu pakujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moge jesc i zoladki i nerki i inne organy, ale wiem, ze sporo osob to obrzydza;)

 

no mi to akurat też nigdy nie przeszkadzało. pamiętam, że jako dziecko lubiłam tylko mięsa: łapki, szyję, żołądek i serce z kurczaka. ;) a potem jeszcze wątróbkę.

 

-- 25 maja 2011, 09:28 --

 

ale parówki... brrrrr!!! :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie MOŻE tylko jest tak samo jak w np. hamburgerach gotowych, w paczkach, MOM - mięsko oddzielane mechanicznie - czyli właśnie ścięgna, chrzęści, skórki, łebki itd .... to sam jest we wszytskich konserwach mięsnych, pasztetach z pudełek, pulpetach w słoikach itd, czasem warto czytać co się je;) jak można jeść....hmm bo ja wiem, mnie to specjalnie nie obrzydza, jadam ( tak jak dziewczyny wcześniej pisały) ozorki, serduszka, żołądki i inne podroby więc tamte paskudy jakoś wrażenia na mnie nie robią - jem od czasu do czasu, staram się jak mogę zastępować to czym innym bo wiem, że to niezdrowe - tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie MOŻE tylko jest tak samo jak w np. hamburgerach gotowych, w paczkach, MOM - mięsko oddzielane mechanicznie - czyli właśnie ścięgna, chrzęści, skórki, łebki itd .... to sam jest we wszytskich konserwach mięsnych, pasztetach z pudełek, pulpetach w słoikach itd, czasem warto czytać co się je;) jak można jeść....hmm bo ja wiem, mnie to specjalnie nie obrzydza, jadam ( tak jak dziewczyny wcześniej pisały) ozorki, serduszka, żołądki i inne podroby więc tamte paskudy jakoś wrażenia na mnie nie robią - jem od czasu do czasu, staram się jak mogę zastępować to czym innym bo wiem, że to niezdrowe - tyle :)

Ja wiem że jakieś skórki, chrząstki zmielone tam są (co mam nadzieję stanowi mniejszość na tle tłuszczu, wody, wspomagaczy smakowych)- chodziło mi o jakieś penisy, pakowanie mięsa parówkowego w wymiona - jedzenie tego ze świadomością że się coś takiego je dla mnie to ohyda. Może dają takie odpady maksymalne do jakiś parówek z biedronki - dlatego w życiu bym takich nie tknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że jakieś skórki, chrząstki zmielone tam są (co mam nadzieję stanowi mniejszość na tle tłuszczu, wody, wspomagaczy smakowych)- chodziło mi o jakieś penisy, pakowanie mięsa parówkowego w wymiona - jedzenie tego ze świadomością że się coś takiego je dla mnie to ohyda. Może dają takie odpady maksymalne do jakiś parówek z biedronki - dlatego w życiu bym takich nie tknął.

 

Nie sadzisz chyba, ze spore ilosci miesa, jakie mozna znalezc w wyzej wymienionych czesciach ciala, sa po prostu wyrzucane, tylko dlatego, ze dla niektorych ludzi jedzenie wymion czy penisow wydaje sie byc obrzydliwe ;) Mi tam ryba szczerze mowic- mieso to mieso;) Byleby nie za czesto jesc takie odpady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podroby być może nie są za zdrowe ( no wiadomo tłustawe dość itd) ale są za to smaczne...tak samo jak wszelakie przetwory z nich ....generalnie obrzydza mnie maksymalnie krew i, fakt, czerniny nie tknę - ale kaszanka z grilla ........ :D

Wątróbkę też bardzo lubię - ale z racji tego, że jest to poniekąd oczyszczalnia ścieków i całego syfu w organizmie właściciela - jadam rzadko, serduszka i żołądki uwielbiam - tylko trzeba umieć je zrobić.

Mówi się, ze podroby to dania biedoty - a w takiej Francji jakieś grasice, jakieś Foie gras itd - płaci się za to kupę kasy .....

Natomiast co jest ciekawe nie jadam wieprzowiny ........no śmierdzi mi i nie tykam, jedynie karczek z grilla, ewentualnie schabowy ( u kogoś na obiedzie proszonym) .... i tu zgadzam się z Juliusem :mrgreen:

:great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej się nie przejmowałem zdrowym żywieniem. Kiedyś jadłem sporo kurczaków z rożna z supermarketu, pizz mrożonych odgrzewanych w mikrofali, piłem całe mnóstwo herbaty i piwa. Warzyw i owoców jadłem mało. I przez to depresje, ciągłe zmęczenie i ostatnio nerwice.

 

Teraz zacząłem sie już zdrowiej odżywiać. I pomogło.

 

I nie piszcie, że suplementy w tabletkach nie pomagają, bo mi zajebiście. A kupiłem tylko magnez B6 (za 3zł) i Omegę-3 (za 20zł) i ostatnio komplex witamin B6 (ze 2 zł) . I czuję się o wiele lepiej, mam więcej energii, nie męczę się tak szybko, nie boli mnie głowa od Słońca i mam o wiele lepszy nastrój.

 

Od tego zawsze warto zacząć niż pędzić od razu po ciężkie psychotropy, które nas tylko otumanią zamiast wyleczyć. Przynajmniej tyczy się to przypadków, gdzie choroby psychiczne wywołane sa przez niedobory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że ja jadam wędlinki robione przez mojego wujka :smile: zawsze wiem co w tym jest. Bo sami zawsze u sąsiadki

hodujemy świnkę ;) później idzie na ubój :D dlatego wiem co i jak... jak wujek nie robi. To zamawiam wszystko u kuzyna ,który robi to wszystko.

I dobrze,że nie jadam Hamburgerów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie jadam wysoko przetworzonych produktów. Żadnych puszek, pasztetów, hamburgerów. Nawet jak potrzebuję mielone to idę do rzeźnika, wybieram kawałek mięsa i proszę o zmielenie. Podroby jadam wszystkie oprócz nerek. Żadne ozory, uszy, wołowe ogony, świńskie ryje nie są mi straszne. Ale jestem świadomy, że przed chemią i tak się nie obronię. Środki ochrony roślin, sterydy odkładające się w mięśniach kurczaków... długo by wymieniać i chyba lepiej o tym nie myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukałem czegoś o aspartamie, bo zastanawiam się nad wyrzuceniem z diety zwykłego cukru i zastąpienie go słodzikiem. Jak tak sobie patrzę na Wasze wypowiedzi to zaczynam się aspartamu bać. Czytałem: https://polki.pl/dieta-i-fitness/zdrowe-odzywianie,ktore-substancje-slodzace-sa-bezpieczne-dla-diabetykow,10413572,artykul.html że słodziki są bezpieczne i nie powinniśmy mieć obaw przed ich stosowaniem. Podobno dawka toksyczna aspartamu jest tak duża, że nie ma nawet jak zjeść takiej ilości substancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hoeger.ramon napisał:

Właśnie szukałem czegoś o aspartamie, bo zastanawiam się nad wyrzuceniem z diety zwykłego cukru i zastąpienie go słodzikiem

Aspartam jest bezpieczny. Poddawano go badaniom wiele razy i wszelkie agencje żywieniowe to potwierdzają. Nie ma co się bać. W dodatku nie zawiera kalorii, więc dzięki niemu można schudnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×