Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Ja pojutrze zaczynam brać Andepin. Od 5 tygodni biorę Fluoksetynę. Mam nadzieję, że temat rzeka pt. różny producent=różne działanie, to tylko wyolbrzymienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna, a długo już bierzesz ten Seronil? Objawy odstawienne są dość ciężkie. Ja przez pierwsze trzy tyg. też miałam kryzys. Potem pomału poczułam się lepiej. Dalej nie mam co prawda siły na podstawowe rzeczy, ale nie wpadam już tak gwałtownie w złość. To dla mnie bardzo ważne. Fakt, że chodzę ciągle przybita, ale w mojej sytuacji życiowej ciężko by było komukolwiek zachować pogodę ducha..

Na noc biorę Chlorprothixen i nawet fajnie działa. Staram się nie brać go co wieczór, ale bez niego zdecydowanie trudniej mi zasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wiele więcej zadowolenia z życia niż w przypadku paro, pewność siebie, chęć wyjścia do ludzi, raz po raz delikatnie mi zahuśta nastrój, ale sądzę, że za max 2 tygodnie to minie. Ogólnie świat wydaje się bardziej przyjazny. Minusem jest, że nie pracując trochę mnie roznosi. Gdyby miał pracę, to myślę że byłbym wzorowym pracownikiem. Ogólnie widzenie świata w samych superlatywach. I brak zamułki jak w przypadku paro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi w sumie taka wegetacja nie przeszkadzala bo nie mialam zadnych obowiazkow, ale jak przyszlo mi sie uczyc to nie dalo rady na paro ;) o pracy nie wspomne... moglam kimac w wyrze calymi dniami

Na razie jestem na 2 dniu seronilu i tak mi rył bańke, ze musialam sie najebac trochu zeby przezyc :roll:

 

-- 24 lip 2011, 13:53 --

 

Michuj, Ty miales sytuacje podobna do mnie bo odstawiales paro i wchodziles na seronil... jak to zniosles? Bo mi doslownie rozsadza glowe, tak mi wiruje we lbie, ze mnie nudzi... wczoraj pilam alko zeby to przetrzymac, dzis wzielam benzo :/ Jest zle. Nie wiem czy to przez szybka odstawke paro czy od tego seronilu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, Ty miales sytuacje podobna do mnie bo odstawiales paro i wchodziles na seronil... jak to zniosles? Bo mi doslownie rozsadza glowe, tak mi wiruje we lbie, ze mnie nudzi... wczoraj pilam alko zeby to przetrzymac, dzis wzielam benzo :/ Jest zle. Nie wiem czy to przez szybka odstawke paro czy od tego seronilu...

W sumie bez większych rewelacji. Z paro schodziłem z 40-tki, redukując 10 mg co 2 tygodnie. Gdy skończyłem brać ostatnią dawkę 10 mg, następnego dnia wziąłem 20 mg fluo i tak zostało. Trochę mnie muliło i kręciło mi się w głowie gdzieś około tygodnia. Później już ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie bez większych rewelacji. Z paro schodziłem z 40-tki, redukując 10 mg co 2 tygodnie. Gdy skończyłem brać ostatnią dawkę 10 mg, następnego dnia wziąłem 20 mg fluo i tak zostało. Trochę mnie muliło i kręciło mi się w głowie gdzieś około tygodnia. Później już ok.

 

Kurde, to tak jak myslalam, ze to u mnie moze byc przez zbyt szybka odstawke paro. Ja tez bralam 40 i lekarz kazał mi przez dwa dni brac 20 mg i od razu wejsc na seronil :? Pewnie to z deka za szybko i trzeba bylo paro wolniej odstawiac a nie w 2 dni z 40 do 0... I mam wejsc w sumie na 60 mg seronilu w ciagu tygodnia... chyba sobie bardziej rozciagne ten czas zeby bańki mi nie rozjebało. Ja teraz derealke i straszne zawroty glowy przez co mnie aż mdli. Bede sie ratowala xanaxem przez najblizsze dni, nie mam wyjscia :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z grubej rury walisz. Napewno bardziej się pomęczysz, ale szybciej dojdziesz do finalnego efektu. Coś za coś...

 

-- 25 lip 2011, 11:15 --

 

Dodam, że ja też biorę od listopada Anafranil, więc pewnie te wszystkie objawy były mniej uciążliwe, niż gdybym jechał na czysto.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katixx, ja już biorę drugi miesiąc i wszyscy zauważyli, że schudłam. Zresztą po ubraniach widzę, że zjechałam co najmniej ze trzy kilo. W ogóle mi się jeść odechciało. Pod tym względem Seronil jest super.

Co do reszty - jestem spokojniejsza. Nie wpadam w złość, nie miotam się tak w bezsilności, próbuję na nowo wszystko układać, jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katixx, na co bierzesz seronil, że aż 60 mg? Bulimia?

 

Ja jeżeli chodzi o napęd i nastrój to w sumie już ok, ale czuje dość duży lęk/niepokój rano. Do południa najchętniej w ogóle bym nie wstawał, ale niestety muszę chodzić do pracy. Po południu przechodzi i czuję się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek, kurde 60 mg to dużo?? Mam silną nerwice i lęki - na to biore :roll: mam tez zok

 

ja pierdykam, wlasnie przeczytalam ulotke i rzeczywiscie cos mi duza dawke tego przyfasolil psychiatra :? aż boje sie brac tego az tak duzo :zonk: nie wiem teraz co robic i jeszcze biorac pod uwage, ze w tydzien kazal mi psychiatra wskoczyc na taka dawke :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ZOK dawka jest większa niż przy depresji z tego co się orientuję. Najwyraźniej lekarz nie kazał stopniowo zwiększać dawki, bo już jakiś czas brałaś paroksetynę w dość dużej dawce. Dziewczyny z bulimią też dostają od razu 60 mg z tego co kiedyś czytałem na innym forum. Nie chcę wchodzić w kompetencje lekarza. Jak masz wątpliwości to pogadaj z nim, ale sama lepiej nic nie kombinuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś doradzić. Derealka jest skutkiem lęku, a seronil na początku zwiększa właśnie lęk. Może to jest znak, że zaczyna działać i lada dzień będzie dobrze? Co do otępienia to wydaje mi się, że seronil właśnie nakręca i otępienie to też raczej przejściowy efekt uboczny. Ja bym na Twoim miejscu jeszcze poczekał, ale lekarzem nie jestem więc się nie sugeruj za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×