Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

jaka jest maksymalna dawka dzienna tego leku?

tak się źle czuję, że sobie podwyższyłam dawkę do 300mg.

zawsze na wszystkich krzyczę, że sami manipulują dawkami, ale ja już nie wytrzymuję tego stanu warzywno-otępiennego, a moja lekarka jest na urlopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba, to może on nie jest dla Ciebie... może lepiej spróbować z innym lekiem?

ja też wcinam sertalinę ze 2 miesiące i nie bardzo widzę różnicę... ale mój doktorek uparcie pakuje we mnie ledwo 50 mg :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastrój? hmm dobre pytanie, odpowiem może tak, jeżeli chodzi o samopoczucie nie jestem przygnębiony ani zdołowany, a nastrój zalezy od sytuacji więc w żaden sposób nie wpływa na moje złe samopoczucie. Może mniej myśle negatywnie jedynie. Tak czy siak nie działa negatywnie na moje zachowanie ani nastrój. Podpowiem tylko że bardzo dobrze wpływa na stosunki łóżkowe:) kobieta powinna być zadowolona z facetów którzy biorą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się wiele organizmów tak odbiera te leki na początku, organizm się przywyczaja, zaczyna reagować, na początku miałem dokładnie tak jak Ty, przez pierwszy tydzień nudności, osłabienia, senność, a w nocy spać nie mogłem, później organizm normalnie zaczął pracować, poprawiło się wszystko, nie było tych objawów.

 

Według mnie poczekaj, pobierz troszkę, sama ocenisz z czasem czy czujesz się lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wytrzymała bym takiego tygodnia... odstawiłam na drugi dzień, lekarz stwierdził że bardzo rzadko ale się zdarza taka reakcja, zapisał dziś co innego, ale kazał trzymać tamto, twierdzi że za jakiś czas może zadziałać zupełnie inaczej. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę asertin od odkoło 3 miesięcy (2x50mg).. Czy ten lek uzależnia? Czy są jakieś zalecenia do odstawiania leku przy długoterminowym zażywaniu?

 

wiem, że odpowiedź na moje pytania pewnie pojawiła się w tym temacie kilka lub kilkanaście razy. brakuje mi czasu na czytanie tylu stron. bede wdzieczny za informacje

 

3 miesiące to przede wszystkim nie jest długoterminowe zażywanie. Ja kiedyś sama sobie odstawiłam Asertin po pół roku, bo zaczęłam się dobrze czuć, po około 3 miesiącach depresja wróciła, a lekarz mnie opierdzielił, że powinnam była brać lek przez conajmniej rok, a tak naprawdę być może będę musiała brać go dłużej. W tej chwili wróciłam do niego po raz trzeci (dwa razy się z niego zrywałam), bo działa na mnie najlepiej.

 

Ale gdy odstawiałam go sama po pół roku zażywania, to po prostu najpierw brałam po pół tabletki, później pół co drugi dzień - trwało to mniej więcej dwa tygodnie i odstawiłam całkiem. Przez pierwsze dni bardziej sama się nakręcałam w oczekiwaniu na objawy odstawienia, ale poza lekkim niepokojem (który być może sama sobie wkręciłam) nic więcej się nie działo. Tyle że niestety, jak już pisałam, wkrótce musiałam do niego wrócić, bo depresja i lęki wróciły wraz z jesienią :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące jest to okres który w zupełności wystarczy na sprawdzenie, czy lek działa czy nie. Przeważnie scenariusz brania antydepresanta to: około miesiąc do półtora na podstawowej dawce, później dawka 2-krotna, później 3-krotna, w przypadku sertraliny dawka 4-krotna no i w 3 miesiącach ten cały cykl się zamyka. Jeśli nie działa to powinno się odstawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawienie sertraliny - coś okropnego!

 

Od dwóch lat choruję na nerwicę lękową, przez ten czas brałam między innymi Zoloft, teraz lekarz zaproponował odstawienie tego leku, po uprzednim przejściu (na 2 miesiące) na dawkę 25 mg dziennie. Czuję się fatalnie. Mam okropne zawroty głowy, problemy ze wzrokiem - ostro widzę do odległości metra przy czym mam bardzo dziwne uczucie z tyłu głowy przy ruszaniu oczami. Jest mi słabo, mam wrażenie tracenia równowagi. Jestem agresywna, niecierpliwa i rozdrażniona - to wszystko na przemian z płaczem, który występuje z byle powodu. Czuję uderzenia raz to gorąca raz zimna, pocę się. Ogólnie mój stan jest bardzo podobny do odużenia alkoholem tyle, ze występuje agresja. Objawy trwają już tydzień i coraz bardziej się nasilają. Czy to normalne? Lekarz w ogóle nie chciał mi udzielić informacji na temat objawów odstawieniowych, zbywając mnie. Może nie chciał bym się przejmowała... Objawy przypominają początek mojej choroby ale są dużo intensywniejsze - z pominięciem jednak napadów lęku. Nie wiem co robić, nie wiem co o tym myśleć. Czy to normalne? Można oszacować kiedy to minie? Z dnia na dzień czuję, że mam ochotę się poddać, to utrudnia mi normalne funkcjonowanie... :why:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×