Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Hm już pierwszego dnia odczuwałam skutki uboczne - nagła senność, ale wieczorem wzrost energii :smile: i do tego biegunka.. :? Z kolei dziś drugiego dnia też zamulenie, minimalna trzęsawka, ale co najgorsze niedawno wzmocniły się "moje natręctwa" .. Wiem, wiem, że na początku objawy mogą się zaostrzyć.. Ale to smutne, bo już od kilku dni czułam się lepiej. Od pierwszej wizyty u lekarza nabrałam jakiejś wiary, że się uda, poczułam siłę i motywację. Oczywiście tak łatwo się nie poddaję, wciąż je mam. Spanie to moje "radzenie sobie" z natręctwami. Chwila słabości.

Zastanawiam się, czy aby na pewno ten polprazol mogę łączyć z paroksetyną, czy to nie wzmocniło skutków ubocznych :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo można brać antydepresanty z grupy SSRII (Paroksetyna)

Witam wszystkich

 

Chodzi mi o to, czy nerwica jest chorobą jak kazdą inną i trzeba brac antydepresanty do konca zycia tak jak ludzie z cukrzycą czy cos, bo na przykład

człowiek po odstawieniu antydepresantow znów bedzie sie zle czuł to poco się męczyć trzeba brać leki, ale chodzi mi o to czy zazywając długo takie leki nie wysiądzie mi wątroba.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli przez kilka dni wezmę tylko połowę mojej dawki Parogenu to nic sie nie stanie? Nie bedzie skutkow ubocznych? Niestety moj lekarz jest na urlopie a mi sie koncza tabletki i przez kilka dni bede musial brac połowę.

 

Nic Ci się nie stanie, także spokojnie możesz pobrać połówkę, a później wrócić do stałej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on23,

Głowa do góry, ja jestem 6 dzień na Xeta i pierwsze 3 dni to była masakra - mroczki przed oczami, zaburzenia słuchu i jakby cały lęk został wzmocniony do kwadratu, żeby naturalnie opaść i w sumie już jest lepiej, tzn. spokojniej.

Najważniejsze to nie myśleć i rozkminiać, że wszystko to sprawka leku (oczywiście polecam w ogóle nie czytać ulotki, forów i opinii ludzi na temat jak jest po leku) wtedy człowiek naprawdę śpi spokojniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludziska! Nawet nie prubojcie mi nie odpisac! Xp mam przepisany afobam i xetanor... jak to sie ma do siebie? I w ogole nie wiem czy mam brac ten xetanor bo on jest na depresje ja jestem ogolnie wesola osoba :/ psychiatra pezepisal mi to po to bo powiedzialam ze mam niechec do roznych czynnosci ale jakos nie wiiem nie jestem przekonana co uwazacie o tym polaczeniu itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak biorę rano Xetanor 20 mg elenium 5 mg i rudotel 5 mg i wieczorem elenium 5 mg i rudotel 5mg to mogę sobie wypić 2 -3 piwka wieczorkiem i nie brać wieczornej dawki benzo ?? Nic się nie stanie... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wy śpicie po tym 25-50 mg pernazyny? Ja brałem po 400 i nawet mnie nie muliło...

 

Ja śpie dobrze, umnie niejest problemem że mnie nie muli, bo mnie muli jak jest pora spania ze zmęczenia , tak jak być powinno. Problemem jest tylko jak sie już położe, uczucie czy aby napewno zrobiłem to i tamto , tak siedzi mi ta myśl w głowie i musze wsatć i sprawdzić bo niezasne, albo jak coś zrobiłem nie tak jak zawsze, to tez musze wstać i poprawić , aż bedzie glanc :P Wg. ulotki - "W leczeniu stanów lękowych i niepokoju podaje się 25 mg/dobę (przed snem)." 75mg/d i powyżej to już sie zaczyna dawka na leczenie schizofreni, a 600 to już jak widzisz że po ścianach chodzą krasnoludki i węże , mamuśka zamienia sie w gremlina, a stary to ryba piła :P

 

Mój rekord to chyba 600. Wtedy miałem lekkiego muła, który trwał przez cały następny dzień, więc sobie darowałem.

 

Ku..wa :shock::?::!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×