Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

ExxonValdez jestem po dwoch terapiach grupowych i ponad dwuletnim leczeniu indywidualnym do tego jestem po rocznej terapi odwykowej jestem 11 lat trzezwą alkocholiczką więc wiem co mam robic :P jednak nerwica jest cholerną chorobą mi nie schodzą objawy somatyczne mimo ciągłej pracy nad sobą pracy nad charakterem ,to może zniechęcic,prawda?

 

No to napewno :P Ja popsobie zuważyłem że jak coś olewam i nauczyłem sie olewać zycie to wszystko przychodzi jak zadarmo i niema sie problemów, jak straci sie dystans do życia idzie zwariować. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresja a węch...

Witam

 

Od 3 miesięcy zażywam Anafranil na depresję lękową (na którą cierpię pewnie z 10 lat nie leczony), w tej chwili jestem na dawce 75mg. Od tygodnia bardzo poprawił mi się węch, o wiele bardziej intensywnie wyczuwam zapachy.

Zmiana była tak widoczna że zacząłem szukać po necie i znalazłem to: http://www.deon.pl/inteligentne-zycie/depresja/art,66,w-czasie-depresji-pogarsza-sie-wech.html

 

Miał ktoś z was takie coś czy to skutek uboczny leku??

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie po prostu czy ktoś przy wychodzeniu z depresji doświadczył podobnego stanu i czy rzeczywiście opisany w artykule związek między depresją a węchem istnieje. Nie niepokoi mnie to, miło jest doświadczyć czegoś nowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz od 3 dni nie biore anafranilu. Zamiast tego biore rózne suplementy m.in Reishi, L-Acetyl-Cysteine, Noni, Digestive Enzymes,rózne witaminy i minerały i niedługo dojdzie jeszcze MSM. Wiem ze na poczatku nie bedzie łatwo, ale modle sie i mam nadzieje ze uda mi sie doprowadzic organizm do normalnego funkcjonowania. Czas pokaże i bede pisac jakie efekty.

Trzymajcie sie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izaaa proszę napisz w jakiej dawce pomógl Ci anafranil na Twoją somatykę,ja mam podobne objawy do Twoich.dziś 17 tabletka a somatyka nie ruszyła z miejsca,jak długo bralaś anafranil zanim zauważyłaś poprawę,napisz bardzo mi tym pomożesz.dzięki i trzymam kciuki za Ciebie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adwentystka, Zawsze brałam 50 mg Anafranilu i tyle mi pomagało. 8 lat temu zaczełam brac ten lek i nie pamietam dokładnie po jakim czasie objawy somatyczne znikneły, ale 17 dni to jeszcze za mało. Moze nawet dopiero po dwóch miesiącach odczujesz poprawe. Równiez trzymam kciuki i zycze cierpliwości:) Na poczatku moze byc gorzej (skutki uboczne) ale po pewnym czasie miną i bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adwentystka mi tez na początku brania Anafranilu nie chciało sie jesc ale to tylko przez dwa pierwsze dni, w sumie po tym leku przewaznie sie tyje oczywiście w zaleznosci jaką dawke sie bierze. Dobrze ze nie masz skutków ubocznych a brałaś jakis inny lek przed Anafranilem? Zazwyczaj zalecane są na początku dużo wieksze dawki by osiągnac działanie terapeutyczne a potem mozna zmniejszyc do dawki podtrzymującej. Na początek to i 50 mg moze byc za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adwentystka mam nadzieje, że Anafranil ci pomoże. Ja nie jestem lekarką, ale na początek bierz conajmniej 75 mg, mozna zaczynac od niższej i stopniowo zwiększac. Wiem doskonale jakie to okropne uczucie to ściaganie. Skoro mi Anafranil pomógł na to to tobie tez musi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adwentystka mam nadzieje, że Anafranil ci pomoże. Ja nie jestem lekarką, ale na początek bierz conajmniej 75 mg, mozna zaczynac od niższej i stopniowo zwiększac. Wiem doskonale jakie to okropne uczucie to ściaganie. Skoro mi Anafranil pomógł na to to tobie tez musi :)

Problem w tym, że nie musi. Powinien, ale nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, masz race, powinien, ale nie musi. Każdy organizm jest inny i to co jednemu pomogło nie znaczy że pomoże to innemu.

Adwentystka, trzeba miec nadzieje ze właśnie ten lek pomoże. Jak nie brałam Anafranilu to mnie bolały tez plecy, zreszta co mnie nie bolało..ale to już przeszlosc mam nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś czuję się koszmarnie,placze i nie mam nadziei że bedzie lepiej,znowu depresja mnie dopada,walcze 4 lata i naprawdę nie mam już siły,a mój mąż powiedzial mi ze zaden lek ktory lekarz mi przepisze mi nie pomożę,rozpacz,naprawdę mam dośc,przepraszam ze tak marudzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś czuję się koszmarnie,placze i nie mam nadziei że bedzie lepiej,znowu depresja mnie dopada,walcze 4 lata i naprawdę nie mam już siły,a mój mąż powiedzial mi ze zaden lek ktory lekarz mi przepisze mi nie pomożę,rozpacz,naprawdę mam dośc,przepraszam ze tak marudzę

 

Twój mąż nawet niewie pewnie o czym mówi , niech tam roznosi ulotki , czy co tam robi, a nie cie dołuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adwentystka, Na początku brania Anafranilu może byc gorzej ,może byc wieksza depresja i nawet myśli samobójcze, wydaje ci sie ze lek nie pomaga, ale po pewnym czasie zazwyczaj wszystko co złe mija. Musisz przetrzymac ten okres, trzymam kciuki. Twoj mąz bez sensu gada i nie rozumie co przeżywasz. Daj szanse temu lekowi, idz do lekarza, moze ci zwiekszy dawke. Jestem z tobą, badz silna, wiem ze to nie łatwe, ale spróbuj nie myślec o tym jak sie czujesz bo to sie moze zmienic. Uwierz w to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję kochani jesteście,tylko ten co to przeżyl zrozumie.mój maz nawet nie pozwala mi zaglądac na to forum,bo twierdzi ze mnie to doluje,ale ja wiem że z waszą pomocą jest mi lżej,Izaaa oczywiście że dam szanse anafranilowi jakby nie mam innego wyjscia,dziękuje że jesteście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam sobie numer niezły, 2 tyg temu pojechałam na urlop z 2 tabletkami anafranilu .... moja wina, zamiast sprawdzić zapasy na urlop i iść do psycha po recepte, ja olałam i byłam pewna , że mam zapas .... dziś dopiero moge isc do lekarza po recepte ... co się zemna działo to jest masakra ... wszystko wróciło, lęki, nudności, cała cholerna nerwica lękowa ze zdwojoną siłą :shock: atak za atakiem, urlop jakoś przeżyłam, ale teraz byłam 2 dni w pracy i myślałam, że umre. Byłam gotowa uciekać z pracy z krzykiem , 12h trzęsawki, nudnośći, biegunka, jakieś schizy dziwne, strach, ogromny strach, panika ... klienci na sklepie a ja mam odlot fizyczny i psychiczny.

Trzeba pogodzić sie z prawdą, że bez tego leku nie jestem w stanie funkcjonować nawet w stopniu przyzwoitym :(

 

Mam pytanie, bo nie moge sie dodzwonić do mojej psych, czy lekarz rodzinny wypisze mi jedno opakowanie ? Bo jak nie dodzwonie sie do psycha to bez anafranilu nie pójde chyba do pracy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALEKS*OLO, wyobrażam sobie co przeżywałas. Jednak te wszystkie objawy, dolegliwości wystąpiły na skutek nagłego przerwania zażywania Anafranilu, sa to objawy odtawiennie i wiem ze ciezko jest na poczatku, ale te objawy z czasem traca na sile i powinny ustapic całkowicie. Dlatego dla zminimalizowania efektu ubocznego zaleca sie stopniowe odstawianie Anafranilu. Dlatego nie sugeruj sie tym jak sie czułas przez 2 tygodnie bez leku bo to normalne (niestety) gdy sie odstawia Anafranil.

Ja nie miałam problemu z uzyskaniem recepty od rodzinnego. Czasami w aptece dostałam Anafranil a recepte doniosłam po paru dniach, wiec popytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izaaa, ja to wszystko wiem, nie chce go odstawiać bo już odstawialam wiele razy i kończy sie to tak samo, wielki masakryczny nawrót nerwicy. Teraz po prostu mi brakło leków (z mojej winy).

 

Właśnie wrócilam od rodzinnego i bez problemu wypisał mi 1 opakowanie, zaraz pod apteka zazyłąm i o dziwo poczułam psychiczna wielką ulgę :shock: fizycznie dalej tragedia... myśle , ze to już uzależnienie psychiczne od tego leku, 3 lata z anafranilem i już nie moge bez niego żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×