Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

To moj pierwszy antydepresant i po lekturze forum tez mi sie wydaje, ze to za duza dawka. Zmniejsze do jednej tabletki dziennie i zobacze jak sie bede czula.

 

Na Twoim miejscu zaczęłabym nawet od 10 mg i zwiększała dawkę co np 2 dni o 5 mg. W ten sposób przyzwyczaisz organizm i dojdziesz do pełnej zaleconej przez psychiatrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

Nie było mnie na forum dwa lata,ale znów tu zawitałam,objawy mojej nerwicy i depresji jeszcze bardziej się nasiliły i dostałam od lekarza cital.Dostałam też skierowanie do ośrodka leczenia nerwic.Wcześniej brałam asentrę po której czułam się naprawdę źle i permazynę po której ciągle spałam i na tym się skończyła moja przygoda z farmakologią.Poprosiłam lekarza teraz o coś "delikatnego" i nieuzależniającego i przepisał mi właśnie cital 20mg.Mam brać przez 10dni pół tabletki a potem całą,mam do Was pytanie czy lepiej brać go rano i na "trzeźwo" kontrolować skutki uboczne czy lepiej w nocy i to przespać?Powinnam zacząć brać te tabletki od środy,ale cały czas przekładam bo się boje skutków ubocznych-tak jak miałam po asentrze,codziennie mówię że jutro...

Najbardziej się boje jakiś natarczywych myśli,mogę przeżyć spanie,suchość w ustach itd.ale boję się,że na psychikę mi to pójdzie i zamiast pomóc to zaszkodzi w okresie przyzwyczajania organizmu.Czy Wy mieliście tylko uboczne skutki typu zawroty głowy,wymioty czy też "coś w głowie"?

Czy jest możliwe ,że można nie mieć skutków ubocznych,że im mniejsza dawka na początku tym lepiej?Czy jest możliwe,że przy asentrze miałam skutki uboczne a przy citalu nie,mimo że jest to ta sama grupa leków?

Po jakim czasie mogę się uzależnić?Jeśli zacznę terapię za 6 tyg. i odstawię ten lek to będę miała skutki uboczne odstawienia(tzw."głód"?)

Czytałam to forum i aż trudno uwierzyć ,że części ten lek pomaga po1-2 dniach a nie którym po ponad miesiącu :smile:

Przepraszam za tyle pytań ,ale boję się trochę tego leku,najlepiej jakbym nic nie brała ale muszę jakoś dotrwać i funkcjonować do terapii.

Pozdrawiam Was wszystkich :D

Aha i ostatnie pytanie :) Po ilu godz.od przyjęcia lek zaczyna działać i kiedy przestaje ile "krąży" w organizmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dzien biore cital. Zmniejsdzylam dawke do 20 mg i zniknely prawie wszystkie skutki uboczne - zostaly tylko nudnosci. Ale na to jest doskonaly sposob stosowany przez kobiety w ciazy - herbata z imbirem. Goraco polecam, tylko trzeba sie przyzwyczaic, ze biega sie do toalety co godzine, bo herbata jest moczopedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ronza a jaką miałaś wcześniej dawkę?Brałaś rano?I jakie skutki uboczne miałaś?Brałaś kiedyś inny lek z tej grupy?Ja,jak mam wymioty to nawet po wodzie mnie zarzuca nic nie mogę pić,a taka herbatka to jest z imbirem czy dajesz starty do herbaty,żeby był lepszy efekt?Szczerze powiem,że nie widziałam herbat z imbirem chyba,że są jakieś fusiaste:)

Pozdrawiam i życzę szybkiego pozytywnego działania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cital zażywam od marca,na początku brałam go z benzo,bo musi upłynąć jakiś czas ,aby zaczął działać,chyba najlepiej brać go rano,byłam po nim senna ,więc zmuszona byłam zmniejszyć dawkę. Poza tym zwiększone pragnienie,ale ale zadnych innych objawów drastycznych nie zauważyłam i z psychiką też wszystko ok. normalna jasność myślenia. :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej mialam dawke 40 mg i czulam sie strasznie - nudnosci, sennosc, dretwienie szczeki, bole miesni, a najgorsze bylo ze mysli nie moglam zebrac. Tabletke biore rano jak tylko wstane. A herbate robi sie w normalny sposob - na pol szklanki herbaty wsypujesz 1 lyzeczke startego imbiru - mocno tym trzesiesz aby imbir przyczepil sie do lisci. Ja na jeden kubek herbaty biore 1 lyzeczke tej mieszanki. Mozesz tez robic inaczej - zaparzac herbate z torebki i dodawac szczypte imbiru. Jesli chodzi o gotowe mieszanki to kiedys widzialam specjalne dla kobiet w ciazy w sklepie z herbata na wage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cital zażywam od marca,na początku brałam go z benzo,bo musi upłynąć jakiś czas ,aby zaczął działać,chyba najlepiej brać go rano,byłam po nim senna ,więc zmuszona byłam zmniejszyć dawkę. Poza tym zwiększone pragnienie,ale ale zadnych innych objawów drastycznych nie zauważyłam i z psychiką też wszystko ok. normalna jasność myślenia. :yeah:

 

 

 

Julka a na co bierzesz cital?Na nerwicę czy na coś innego?Może na każdą chorobę inaczej działa i są inne skutki uboczne?

 

-- 08 lip 2011, 19:07 --

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy można przy citalu prowadzić samochód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cital zażywam od marca,na początku brałam go z benzo,bo musi upłynąć jakiś czas ,aby zaczął działać,chyba najlepiej brać go rano,byłam po nim senna ,więc zmuszona byłam zmniejszyć dawkę. Poza tym zwiększone pragnienie,ale ale zadnych innych objawów drastycznych nie zauważyłam i z psychiką też wszystko ok. normalna jasność myślenia. :yeah:

 

 

 

Julka a na co bierzesz cital?Na nerwicę czy na coś innego?Może na każdą chorobę inaczej działa i są inne skutki uboczne?

 

-- 08 lip 2011, 19:07 --

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy można przy citalu prowadzić samochód?

CITAL biorę na nerwice,miałam straszne objawy somatyczne ,a przez to obniżony nastrój,nie twierdze,że wszystko znikneło,ale jest tego mniej,ale najbardziej w tym wszystkim pomaga mi psychoterapia,potrzebuję jej jak ryba wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja już łykam Citalopram 20mg 8 dzień. dwa pierwsze dni byłem trochę otępiały ale teraz jest dobrze. widzę świat jak by jaśniej.

ale skutki uboczne mam już od 3 dnia stosowania, kłucia w okolicy wątroby i problemy z sexem tzn. wszystko jest pięknie tylko nie mam ejakulacji. czy któryś z forumowiczów miał takie objawy?? czy ustąpiły podczas brania tego leku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś drugi dzień z citalem,wczoraj przez cały dzień było super(wzięłam rano 10mg.) wieczorem zaczęły się wymioty,w nocy w ogóle nie spałam dostałam atak lęku cała się trzęsłam i wymiotowałam(myślałam,żeby sięgnąć już po butelkę i upić to)ale wytrzymałam.Miałam jakieś niekontrolowane myśli w głowie,które napędzały mój strach.Udało mi się zasnąć ok6 rano do 10.Rano wzięłam kolejną tabletkę.Po jakimś czasie wymioty,bolą mnie mięśnie i szczęka,zawroty głowy i zasłabłam-zrobiło mi się ciemno przed oczami i bęc.Położyłam się do łóżka to pot ze mnie leciał ciurkiem.Teraz jest lepiej i to są jakieś głupie huśtawki,rano źle potem dobrze,potem znów źle i teraz ok.Spać mi się chce ale zasnąć nie mogę.Ogólnie jestem spokojna teraz a wcześniej miałam wrażenie,że ktoś siedzi mi w głowie.

Powiem szczerze,że ten lek lepiej znoszę niż asentrę,po niej w ogóle było do niczego,serce tak waliło jak nie wiem,w głowie tak się kręciło że stać nie mogłam,tu przy citalu nie jest fajnie ale znoszę to jakoś.

Czy tak musi być?Po jakim czasie cital działa bo ja po połknięciu tabletki ,za 30min.miałam wymioty,nie wiem czy się zdążył wchłonąć.

Boję się na samą myśl co będzie jutro,czy nie powinnam brać go w nocy skoro spać nie mogę,zawsze miałam problemy ze snem ale teraz nawet w dzień nie mogę odespać.

Czy to przejdzie czy odstawić?

Miałam zacząć chodzić na prawo jazdy i teraz nie wiem czy to odwołać czy będę mogła jeździć;na pudełku jest napisane,że zaburza sprawność psychofizyczną a na ulotce pisze: Preparat nie powoduje zaburzenia sprawności intelektualnej i psychofizycznej, jednakże u pacjentów którym podaje się lek psychotropowy istnieje ryzyko wystąpienia zaburzeń koncentracji - w związku z tym pacjenci powinni zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Czy to jest lek psychotropowy,bo już się gubię.

Po jakim czasie to powinno ustąpić te skutki?Nie chce tego brać miesiąc potem okaże się ,że lek nie działa i będę miała skutki odstawienne :(

Mam silną nerwicę lękową i myślałam,że będzie dobrze ale jak na razie jest kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że po 3 tygodniach może być poprawa, jeżeli lek organizm zaakceptuje, tak było u mnie. Ja przeszłam mnóstwo antytedpresantów, które mnie dobijały a na Citalu jestem juz 5,5 - 6 lat a z sampoczuciwem bywa różnie zażywam także Afobam ze zwględu na okropne piski uszne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd mam wiedzieć,że organizm zaakceptuje lek?Mogę brać 3 tyg. i mieć te skutki uboczne i okaże się ,że mi nie pod pasuje?Kolejna noc kiedy mam lęki i nie zasnę.Jest gorzej niż było i mam tak jeszcze 3tyg.funkcjonować?Przez te 3tyg. nie będzie lepiej tylko źle?Nie wiem czy wytrzymam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd mam wiedzieć,że organizm zaakceptuje lek?

Jeśli nie spróbujesz to się tego nigdy nie dowiesz. Depresja to nie ból głowy, że weźmiesz proszek i Ci przejdzie. Z każdym kolejnym lekiem będziesz miał tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko rozumiem,tylko jest o wiele gorzej,w ogóle nie śpię bo mam takie lęki,nie mam apetytu wczoraj i przedwczoraj nic nie jadłam a jak spróbuję to zaraz zwracam.Nie wstaję z łóżka w ogóle co wcześniej wychodziłam z domu.Piski mam w uszach cały czas,nie mam siły nawet iść się wykąpać,jestem bardzo nerwowa wszystko mnie irytuje,dziś mają przyjść koleżanki jak ja po tych tabl.mam przy Nich funkcjonować?Nie mam ochoty rozmawiać z własnym mężem a co dopiero się do Niego przytulić,to dopiero 3 dzień ,jak mam przetrwać 3 tyg.?Nie mogę na miesiąc odciąć się od Męża i Rodziny,Ona mi wcześniej dawała siłę.Dziś tabletki już nie wezmę bo zwariuje.

Czy Wy też tak mieliście?Jak przetrwaliście to?A biorę pół tabl.to co będzie jak wezmę całą za parę dni?

 

-- 11 lip 2011, 08:43 --

 

Wzięłam tabletkę,tak bym chciała normalnie zasnąć,a tak to muszę siedzieć i oglądać filmy,słuchać muzyki żeby "zagłuszyć" te lęki i myśli i nie śpię w ogóle.Dziś chyba wypiję na noc coś to zasnę.Mam pytanie czy to będzie mnie przez te 3 tyg.trzymać,czy dojdą kolejne skutki uboczne,czy będzie mnie to puszczać i pewnego dnia wstanę(jak uda mi się zasnąć) i zauważę ,że jest lepiej?Niech będzie tak jak było wcześniej ale nie gorzej! :(

Nie rozumiem jednej rzeczy piszecie ,że po 3 tyg.powinno być lepiej a mi z dnia na dzień jest gorzej,czyli będzie źle a potem nagle pstryk i wszystko mija(chodzi mi o skutki uboczne) ,bo wiem żeby wyleczyć nerwicę trzeba terapii i przynajmniej 3 miesiące citalu,żeby zagłuszył lęki i depresję.Pytałam czy ten lek jest psychotropem?Czy jak go odstawię wróci to co było czy może mi pogorszyć moją chorobę?

Przepraszam za tyle pytań ,ale to mój pierwszy lek,a Wy dajecie mi siłę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kejt

jeżeli masz aż nieprzyjemne skutki to zadzwoń do lekarza on najlepiej będzie wiedział . Na mnie fatalnie działał Anafranil a zażywałam go 2 miesiące, z innymi też było fatalnie u mnie nie szlo trafić z lekiem. Z tym bycia lepiej to nie jest tak pstryk tylko powoli zaczyna sie poprawiać ale zaznacznam ja piszę tylko z własnego doświadczenia może ktoś inaczej reaguję i nie czekaj dzwoń do lekarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wera zadzwonić nie mogę bo lekarz jest na urlopie,a chodzę do lekarza z przychodni więc nie mam do Niego nr. i na pewno mi nie dadzą.Ostrzegał mnie,że może być źle ale nie wiedziałam,że aż tak.To co to są za leki gdzie mają pomóc na jedną dolegliwość a skutków ubocznych mają całą listę:( Mam nadzieję,że to są skutki które przemijają,tylko dlatego że organizm się przyzwyczaja.Ja rozumiem ,że nie jest to tabl.na głowę ,że przechodzi po pół godz.ale czemu przez ten okres przyzwyczajania się tak szkodzi:( A Ty przy citalu miałaś takie skutki uboczne nasilały bardziej się ,a potem było lepiej?Czy czułaś się tak jak przed chorobą-nie gorzej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cital to był któryś z kolei lekiem więc na początku nie czułam się dobrze ale ja nie wiem czy to choroba tak szalała a powiem Tobie było ze mną bardzo źle, czy skutki uboczne (po innych antydepresantach było o wiele gorzej niz przy Citalu). Jak zaczęłam zażywać Ciatl to już po 2 tygodniach brania czułam się lepiej ale lepiej nie dobrze. Ja mam tą możliwość konsultacji z lekarzem, dlartego, że leczę się prywatnie. Musisz zadecdować czy dasz radę te skutki przetrawć a jak Cię stać to uderz do lekarza prywatnie z tą chorobą nie ma żartów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! I ja dołączam do grona pożeraczy citalu. Dziś będzie moja czwarta noc z tym cudownym (mam nadzieję!!!) lekiem. Zdecydowałam się brać na noc, bo nie wyobrażam sobie bym mogła do moich codziennych zawrotów głowy dołączyć jeszcze te związane ze skutkami ubocznymi połykania tych magicznych tabletek. Pierwsza połóweczka tabletki i niezła jazda: zawroty głowy, mdłości, mega pobudzenie, siódme poty, lęk i takie uczucie "co ja mam ze sobą zrobić" i najgorszy objaw ze wszystkich, strach przed zaśnięciem, takie zapadanie się w odchłań i szybki powrót do świadomości - huśtawka nie do zniesienia. Druga noc i kolejna połówka ciut lepiej, chociaż musiałam łyknąć jeszcze cloranxen, którym mam się wspomagać w razie nagłych akcji. Przyznam, że spodziewałam się większych rewelacji po tej awaryjnej tabletce. Trzecia połówka już dużo lepiej ale to zapadanie się podczas zasypiania pozostało. Przez 6 dni mam brać połówkę potem całą tabletkę. Mam stwierdzoną nerwicę i niewielką (dla kogo?, bo dla mnie to olbrzymi problem!) agorafobię. Mój bezpieczny teren to jakieś 300m więc dotarcie do pracy 20km daje mi niezłego kopa. Mam nadzieję, że i mi uda się wyjść z tego cholerstwa, które dopadło mnie, silną babę, po której dotąd wydawałoby się wszystko spływa. Okazuje się, że dotąd nieźle się maskowałam i genialnie grałam. Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zoja :)

Ja jutro biorę 5 połówkę,po 10 dniach ma być już cała.Miałam bardzo podobne skutki uboczne jak Ty,tylko ja 4dzień nic nie jem i nie czuję głodu :( Co zjem to wymiotuje,bardzo dużo pije,ale te mdłości są nie do wytrzymania,czyści mnie na dwie strony,miałam straszne zawroty głowy,w niedzielę zemdlałam.Co do spania to w nocy w ogóle nie śpię,mam coś podobnego do Ciebie.Więc udaje mi się nad ranem na 2 godziny usnąć.O dziwo chodzę bardzo rześka i trzeźwa.Boję się usnąć w nocy,bo zaczynam mieć te "huśtawki" cała się trzęsę,więc włączam film i tak żyję :(

Czuje się nawet dobrze,z dnia na dzień.Wczoraj i dziś miałam wielki uśmiech na buzi i śmiałam się bez powodu a potem lęki.

Z domu nadal nie wychodzę,bo boję się że dostanę atak lęku,nie czuję się jeszcze na siłach.Mam nadzieję,że w końcu usnę normalnie.Biorę tabletkę codziennie rano ok.8.Ostatnio miałam taki lęk ,że wzięłam melisane ale ona jest na alkoholu i czułam się fatalnie.Dla mnie branie rano tabletki nie pomaga w normalnym spaniu ale miejmy nadzieję,że to minie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×