Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zioła


Gość nagietek

Rekomendowane odpowiedzi

Marcysia jeżeli to do mnie to jestem kobietą i chorowałam bardzo długo bo nic z tym nie robiłam a nerwica była na tyle silna że siedziałam w domu i nie mogłam sie z niego ruszyć(ogólnie lęki i przerażenie) , do tego dochodziła także depresja bo jak tu jej nie mieć jak człowiek nagle z pełnego zycia przechodzi w stan warzywa!leczyłam sie sama tak jak juz wspomniałam ziołami ale równiez tech relaksacyjne, wit+ magnez , ćwiczenia wprzełamywaniu lęku, cwiczenia fizyczne, zerwanie z nałogami, zmiana odzywiania jest tego cała masa trzeba poprostu przemeblowac swoje życie! i znaleźć coś co cię zacznie interesowac i cieszyć(to tez wbrew pozorom jest wazne)pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: fajnie tez bym tak chciała ja chyba najgorsze tez mam za soba objawy tak jak u ciebie podobne , troche tej chemii sie nabrałam i jakos po miesiacu wracaja objawy ale przyznam ze w mniejszym stopniu , dzisiaj kupiłam zioła i zobaczymy najgorzej jest mi pokonac lęk jak siedze sama w domu a nie daj bóg jak obudze sie w nocy jak mąz jest w pracy a ja sama z dziecmi dochodziło nieraz do tego ze dzieci budziałam brały w srodku nocu tornistry i szlismy do mamy mojej na druga ulice ale jestem dobrej mysli i jakos wierze w tę mieszankę ziołowa (mysle ze nie bedzie to słomiany zapał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tylko prosbe jak ktos zazywa leki hemiczne przeciwlekowe to niech uwaza z dziurawcem bo w tych ziolach widziale m dziurawiec

 

Poczytaj lepiej sobie ilu ludziom pomoglo w jakich schorzeniach :P i nie trzepiaj sie dziurawca :evil:

 

Dziurawiec w połączeniu z antydepresantami może spowodować nawet zgon, mnie moja lekarka uprzedzała że nie wolno tego łaczyć więc Ben ma racje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji chialam wspomniec o PASSISPASMOL - mam wrazenie pomaga kiedy mam problem z zasnieciem i rozklektanym stanem emocjonalnym .... znaczy jak lykne 3 razy wiecej niz jest na opakowaniu to zasypiam jak kamien co moze nie jest najlepszym rozwiazaniem sytuacji ale wole to niz te paranoiczna platanine mysli, smak nie w moim guscie ale da sie przezyc ;) oczywiscie mimo wlasnego postepowania polecam dostosowanie sie do instrukcj na opakowaniu co do dawkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziurawiec w połączeniu z antydepresantami może spowodować nawet zgon, mnie moja lekarka uprzedzała że nie wolno tego łaczyć więc Ben ma racje!

Nie byłabym tego taka pewna moja lekarka przepisywała mi to i to.I jeszcze żyję :D

 

[ Dodano: Sob Paź 14, 2006 1:22 pm ]

a dzięki właśnie dziurawcowi wyszłam na prostą, więc może naprawdę warto,ale odpowiedzialnie i nie zawiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos brał taki lek o nazwie "Trend Relax" bo ja wlasnie uzywam tego po krotkotrwałym zażywaniu benzo, doszlem do wniosku ze nie warto za bardzo sie przyzwyczajać do benzo chociaż było mi po Neurolu lepiej i przerzuciłem sie na zioła a Neurolog polecił mi Trend Relax zapłaciłem 60zł za 90 tabletek:/ musze powiedziec ze ten lek uspokaja (troche) i jednoczesnie nie chce mi sie spac ale do wyeliminowania drgawek to chyba mu daleko :/

 

Brał ktos ten lek przez dłuższy okres czasu moze sie wypowiedizec??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!mam pytanko moze wydac sie smieszne ale chcialam sie spytac ile kosztuja wszystkie te ziółka razem,chodzi o to ze chce byc przygotowana na wydatek poniewaz nie mam tyle kasiorki.Trzeba te wszystkie ziołka samemu zmieszac czy jakos w zielarni mieszja i gotowa mieszanke mozna dostac ,mozecie mi to wyjasnic:)pozdro pa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!A wiec osobiscie drwiłam zawsze z ziólek i mowiłam ze nic mi nie pomagaja ale ostanio zmieniłam zdanie.Przy mojej ciężkiej nerwicy zaczełam brac tabltki ziołowe Per_hip one własnie są na bazie dziurawca i innych ziólek do tego poczytałam ze powinnismy jesc duzo weglowodanow złożonych,płatki zbożowe,chleb pełnoziarnisty itd.zaczełam przestrzegac tego i raz dziennie jem płatki zbozowe z jogurtem i te tableteczki i zadziwiłam sie,po dwuch tygodniach zaczełam normalnie myslec ,choc to dla mnie cos nowego heheheh:) nie czuje sie zdołowana i mam chec do zycia.Wiem moze wam sie to wszystko dziwne wydac ale mozecie sprobowac.kiedys łykałam deprim ale mi nie pomagał a per-hip jakos zadzialał,oczywiscie nie odrazu.A tak wogole to kiedys tylko łykałam psychotropy i tylko w nie wierzyłam :evil: ,pozdrawiam wszystkich i dziekuje kolezance Ani za podanie mi własnie nazwy tych tabletek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się nie znam na ziołolecznictwie... Ale jakoś ufam ziolom, bo to czysta natura a nie żadna tam sztucznie wyprodukowana chemia, dlatego jakoś mam do ziółek przekonanie, często nawet, kiedy mam "niespokojny" dzień pipijam melisę...

 

Ale ja wlaściwie z konkretnym pytankiem i to do kogoś kto się na tym bardziej zna, kto może się uczy w tym kierunku:

 

Pić te same ziola (parzone kilka/kilkanaście godzin temu)????? Bo ja słyszalam, że ziołka powinno się pić ciepłe, bo gdy wystygną to traca swoje wlaściwości lecznicze... Tak mi powiedzial ktoś kto niegdyś studiował medycynę... Powiedzta czy to prawda? :)

 

[ Dodano: Pon Gru 04, 2006 2:21 pm ]

ja mam pytanie:

 

czy te ziółka aby czasem nie tracą swoich właściwości po wystygnięciu?

 

Słyszałam że zioła mają swoje lecznicze właściwości ale tylko gdy są ciepłe, bo potem już tylko moga służyć do gaszenia pragnienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani! Na dziurawiec jest sposób, wiadomo, że latem nie powinno się wychodzić na Słońce, bo powoduje wrażliwość na światło, ale sami pomyślcie, kiedy go pijecie? Rano? Więc nie ma się co dziwić, że potem są plamy na skórze.

Dziurawiec powinno się pić najpierw o godz. 17, a potem przed samym snem, nigdy rano.

Co do innych ziół, działanie przeciwdepresyjne wykazuje raczej niewiele. Podobno poza dziurawcem również kwiatostan rumianku, płatki owsiane, ziele hyzopu, nawet piołun. Ale to tak jak z lekami, są różne depresje i dlatego trzeba wypróbować wielu ziół. Być może są takie, o których działaniu przeciwdepresyjnym po prostu nic nie wiadomo, bo zwyczajnie brak stosownych badań.

Na pewno nie należy przesadzać z korzeniem arcydzięgla, bo ten może nawet zadziałać depresyjnie na układ nerwowy (i też może uczulać na światło słoneczne).

Co do szyszek chmielu, korzenia kozłka, czy liści melisy. Ja wolę ich nie próbować w nawrotach choroby, ponieważ uspokajają, a zależy mi właśnie na pobudzeniu napędu, a nie dodatkowej sedacji.

Można też próbować preparatów z żeń-szeniem, mi na przykład pomagają. Ale lepiej spytać lekarza, czy nie widzi przeciwwskazań.

 

Pomyślcie też o diecie. Warto jeść dużo surowych warzyw, zwłaszcza pogryzać marchew i seler. Osobiście zauważyłem też aktywizujący wpływ dużych ilości czosnku i cebuli. Zrezygnować z mięsa na rzecz ryb. Im mniej konserwantów, tym lepiej - kto wie, czy dieta nie jest powodem depresji u danej osoby?

I warto spróbować kakao. Teobromina działa stymulująco. Łyżkę kakao zalewa się szklanką wrzątku. Wystarczy posłodzić miodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Arunsem.Od siebie chce jeszcze dodać,że bardzo pomagają takie leki bez recepty jak Bilobil lub Lecytyna.Poprawiaja krążenie,koncentrację i pamięć-i urodę :D Wcale nie trzeba brać ich długo,żeby poczuć stanowczą poprawę.Dotleniaja mózg i naczynia krwionosne,a co za tym idzie mamy jaśniejszy umysł,lęki są o wiele mniej nasilone,ustępuje "zacisk"mięśni i buzia wygląda ładnie świeżo i promiennie(likwidują tzw.siność nerwicową).Do tego poprawiaja wygląd włosów :D Zaleciła mi to neurolog.I zaczęłam stosować, już po tygodniu widać efekty.A leki są bezpieczne.Polecam gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super:))))))))))) hihihi rozbawilo mnie to ze internauci przescigaja sie w rozszywrowywaniu recepty Ojca Gabriela :)

 

[ Dodano: Sob Sty 06, 2007 10:58 am ]

baraqs czy moglbys napisac mi ile zaplaciles za komplet tych ziolek? Wiesz ja jeszcze mam wiele innych wydatkow,w tym drogie lekarstwa i zalezy mi na odpowiedzi:) Z gory dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tutaj nowy, akurat też z Białegostoku więc mam blisko do Supraśla :))). W poniedziałek musze wykupic te ziółka o ktorych tutaj jest tak glośo.

Troche o mnie :). Cierpie na nerwice napadowo lękowa uogolnioną od wielu wielu lat. Od 3 tygodni odstawilem leki i zaczelo sie. Totalny dół, nastroj tragiczny, chęć pozabijania wszystkiego i wszystkich dookoła. W ciągu 14 dni od kiedy zaczely sie te objawy mialem może ze 2 pełne dni normalnego nastroju. A odstawilem psychotropy poniewaz mialem skutki uboczne ktore byly nie do przyjecia, dysfunkcja seksualna. Poprostu poznałem kogoś i chciałem być prawdziwym facetem :))). W sumie libido wróciło w 80% narazie ale przepłaciłem to tragicznym nastrojem i totalną beznadzieją. W nocy często się budzę i wtedy mam lęk, zaczyna mi serducho mocno i szybko bić i zaczyna się nieuzasadniony atak paniki, który naszczęście trwa już krótko. 9 lutego idę do kliniki leczenia nerwic na ulicę Ciołkowskiego kiedyś była na Włościańskiej ludzie z Białego zapewne wiedzą o co mi chodzi ponieważ jest to dość znana klinika. Ale nastrój jest tak zły że boję się że mogę nie doczekać aż do 9 lutego. Myślę że cierpi przez to moja dziewczyna ponieważ wolę teraz przebywać sam we własnym domu niż z nią, wogle nigdzie nie wychodzę bo z takim nastrojem nic mi się poprostu nie chce. Mam nadzieję że jakoś z tego wyjdę bo czasem jak popadam w totalną beznadzieję to nawet mam dziwne myśli że lepiej ze sobą skończyć, aż sam się czasem boję co mi moja głowa podpowiada. Nie będę Was więcej zanudzał swoimi wywodami, ale chcę tylko powiedzieć że rzuciłem psychotropy aby być prawdziwym facetem dla kobiety i dla siebie. Do tej pory byłem sam i przez psychotropy unikałem kobiet. Może ktoś ma podobny problem? I jak sobie z tym radzi? Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

Pozdrawiam i życzę zdrówka

 

[ Dodano: Sob Lut 03, 2007 5:55 pm ]

Biały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ziołami wiele wspólnego nie miałem, ale kiedyś zapomniałem moich piguł i poraczyłem się persenem ... musiałem się mocno kontrolować, żeby nie zasnąć ... podobnie miałem po valerinie...

 

a tak na marginesie to dawno zioła nie paliłem :P:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym serdecznie podziękować Baraqs'owi za umieszczenie tej receptury Wlasnie kończe pić tę wielką miskę ziół i jest bardzo dobrze Na początku dostałem Xanax i Spamilan jadłem to przez 2 tygodnie aż trafilem na to forum i znalazłem temat Zioła Postanowiłem że nie będę sie truł jakąś chemią i wezmę się za terapie ziołami Nie pochwalam jednak tego co zrobiłem czyli odstawienie leków bez konsultacji z lekarzem i nikogo do tego nie namawiam

Xanax naprawde pomógł mi w strasznych stanach lękowych Po jego odstawieniu troche się męczyłem jednak pijąc te zioła czułem się naprawdę z dnia na dzień lepiej Teraz czuje się dobrze lęki prawie całkiem zniknęły jeżeli się jakiś pojawia to potrafie go raz dwa zniwelować Pozostały jeszcze tylko myśli o tym jak strasznie sie czułem i lekki strach żeby to już nie wróciło ale myślę że to można zalatwić juz z psychologiem czy terapeutą ale narazie się tam nie wybieram bo powalcze jeszcze i z tym sam Acha no i oczywiście do ziół trzeba dorzucić zmiane stylu życia w moim wypadku powrót do gry w siatkówkę, lepsze odrzywianie picie magnezu i łykanie witaminek i jakos leci Trzymajmy się Wszyscy damy sobie radę Co tam u Ciebie Baraqs ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie słyszałam o tym soku i aż z ciekawości poczytałam trochę w necie. Nie sądzę żeby były jakieś przeciwwskazania to poprost taki sok na wzmocnienie, poprawę nastroju ale dla pewnosci podpytaj w aptece. Sama może bym się skusiła ale trochę drogi ten sok :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×