Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

bo stres powoduje u mnie tycie.

 

 

ja mam tak samo, przez kortyzol. Kiedy jestem w stresie, myślę sobie po co się ograniczać do minimum skoro przez kortyzol i tak nie ubędzie mi z talii.

 

A że lubię jeść sama, w ukryciu, to chyba znak, ze coś z psyche nie tak :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kornelia_lilia, ja o takim ciastku w żciu nie słyszałam. :shock::P

ja też lubię jeść sama... dziwnie się czuję jedząc przy ludziach. wstyd mi, tak jakby to, że jem było czymś nienormalnym. :hide: no i wydaje mi się, że ludzie tak szybko jedzą, a mi się wted odechciewa jeść. :shock:

 

czy cykle są bezowulacyjne można sprawdzić idąc na usg transwaginalne (dopochwowe), jeśli masz 28dniowe cykle to 13-14-tego dnia cyklu trzeba je zrobić jeśli się nie mylę. sporo mówi też poziom progesteronu w odpowiednich dniach cyklu (czy nie jest za niski).

 

co do stresu i kortyzolu to ja na przykład w stresie chudnę.

 

Margolciu, ja tam na BMI niespecjalnie patrzę tylko na swoją sylwetkę... poza tym nie tylko o BMI tu chodzi, ale o kontrolę nad swoim życiem tak naprawdę, o emocje, sytuację życiową... Waga, sylwetka, jedzenie to, że tak powiem, wierzchnia warstwa. Ale tu chodzi jeszcze o coś głębszego w przypadku zaburzeń odżwiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieidealna, więc po co Ci ta siłownia przy tak ubogiej diecie? Nie rozumiem, na 1200 kalorii raczej nie da się przybrać na wadze. Dla mnie to strata czasu i dodatkowe pogrążanie psychiki. Nie rozumiałam anoreksji ale jak czytam zaczynam to nareszcie pojmować i jestem przerażona, bo to droga do całkowitej autodestrukcji. Nie wiem, może nie powinnam się wypowiadać w tym temacie, bo czuję się jak w innym świecie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margolka, mi się po prostu wydaje, że dla kogoś kto nigdy czegoś takiego nie przechodził to bardzo trudno zrozumieć, ale myślę, że tego nie wymagamy, przynajmniej ja. Mi samej jest czasami ciężko zrozumieć to co się dzieje, po co się dzieje, po co to robię

 

nieidealna, Margolka ma rację... Na takiej diecie plus siłowni, możesz tylko 'zmienić' bulimię na anoreksję, przez to że waga może w prosty sposób zacząć rosnąć mimo, że wyglądać będziesz lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margolka,,masz racje to autodestrukcja i jak udzielałam się na forum pro ana to właśnie ta autodestrukcja pociągała,jak to się mówi samobójstwo na raty.Cóż,ale to choroba i mało w niej rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było za dobrze...zważyłam sie wczoraj i miłe zaskoczenie brakuje mi jeszcze 2 kg do swojej dawnej wagi.

a dzisiaj jest dzisiaj i zniszczyłam wszystko obrzerajac sie tak ze, zaraz zwymiotuje bo tabletki na szybszy metabolizm to chyba mi nie dzialaja :(

Dzis starciłam wiare w to, że jeszcze kiedykolwiek bede potrafiła normalnie jeść i normalnie mysleć o jedzeniu.

:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś przegięłam...właśnie zjadłam schabwoego wielkiego z frytami już się czuję gruba i mam wyrzuty i pewnie przybędzie z 5kg :why::why:

 

-- 07 lip 2011, 18:34 --

 

po raz pierwszy w życiu mam ochotę zrobić coś żeby to zwrócić :roll:

 

 

Gdybym ja wyliczyła co w siebie wepchnełam...odrazu zrobiłoby Ci sie lżej :cry:

 

To nie takie proste zwrócić... :evil:

Brzuszkow pare można by zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominika, raz się zdarzyło, jesteś człowiekiem, są wakacje, nie przytyjesz od takiego jednorazowego "wyskoku". niech Twój chłopak idzie do apteki i Ci kupi miętę to sobie zaparzsz, albo takie ziołowe tabletki na niestrawność firmy Labofarm w zielonym opakowaniu, albo Rapaholin też jest dobry. strawisz i od razu lepiej się poczujesz, również pschicznie, bo nie będzie Ci tak ciężko.

 

a, zapomniałam powiedzieć, że jeśli chodzi o moją dietę to jem też zgodnie ze swoją grupą krwi :D , tu fajna stronka : http://www.grupakrwi.net/grupa-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie wiem jaką mam grupe,szkoda..tylko dlatego mi zależy,żeby oznaczyć :mrgreen:

 

o, a to się rzadko zdarza, zbadaj, dobrze jest wiedzieć. :)

 

-- 07 lip 2011, 18:29 --

 

_asia_, on już i tak dla mnie takie cuda robi nie chce go już słać do apteki..wolę pocierpieć :(:(

minie samo po jakimś czasie..jakiś koszmarny dzień dziś. zawalam na całej linii.

 

jeśli wolisz cierpieć i mieć zepsuty wieczór zamiast miło spędzić go z ukochanym... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_asia_, nie, nie wolę cierpieć, ale też on nie jest moim osobistym służącym a i tak w okół mnie skacze więc nie chcę go tak "wykorzystywać"..jakoś daję radę, wciąż czuję ciężar, ale na spacer poszliśmy więc wieczór też całkiem miły.

tylko te wyrzuty sumienia. i strach przed efektem jo-jo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bretta, waga nie zacznie rosnąć. owszem, przewiduje puchnięcie po nadmiernym wysiłku, ale mięśnie się nie biorą z powietrza.. chodzi o spalanie. poza tym nie powiedziałam, że gdy wrócę na siłownie będę dalej jadła 1200kcal. a tak na marginesie, to oprócz wagi, również się mierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na anoreksje zachorowałam 16 lat temu. Nie zakończyłam terapii, leczono mnie farmakologicznie. Potem anoreksja i bulimia w pakiecie. Obecnie po tych 16 latach mam od czasu do czasu ataki obżarstwa (co kończy się w wc) no i cały czas pije figure1:( Jestem od niej uzależniona.

Nie wierze, że kiedyś bede zdrowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×