Skocz do zawartości
Nerwica.com

Somatyzacje w nerwicy - watek zbiorczy.


szprotka

Rekomendowane odpowiedzi

A ja to chyba muszę napisac,no bo ja np tak mam że teraz ja centralne grzeje (tak ja powiedziała artucha) ,sluzówka się okropnie wysusza,,,ale pomagaja choby kładzine na noc na kaloryfery mokre ręczniki..nawilża powetrze.

Artek palisz???Bo to też podrażnia....dymmmmmmm

Myślę, i taką mam nadzieję że napewno nic Ci nie grozi.

 

Pozdrawiam.gusia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykly nawilzacz do nosa w aptece se kupic i przejdzie. Kosztuje to smieszne pieniądze. Zresztą pogoda taka ze moze cie zwykle przeziębinie bierze a ty zaraz panikujesz............rada najlepsza, ze jak nie masz pewnosci i sie boisz idz do lekarza i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz trzeci w takich samych odstepach czasowych złapał mnie silny ból po lewą łopatką, trwający kilka dni. Trudno mi go opisac , sprawia mi trudnosci przy poruszaniu sie , w bezruchu jest ok. Nie moge lezec na boku, ani bujac na boki. Zaczyna sie od kregosłupa i przeszywa mnie przez środek. Umiejscowiony jest po lewej stronie.

Za pierwszym razem był najsilniejszy ale myslalam , ze zle spalam.teraz sie niepokoje. Czy to moze byc na tle nerwowym ? Tylko, ze one wystąpiły dopiero , gdy juz nie pracowalam (bo praca bardzo stresująca). Od czerwca jestem na zwolnieniu , teraz macierzyński a w domu miód , wiec powodów do stresów obecnie nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj , ja też ostatnio odczuwam bóle lewej łopatki , lewej ręki , pachy i itp.

Sam niewiem od czego to się bierze , 3/4 dnia jestem na chacie , 0% jakichkolwiek stresów a tu masz :x

 

Mam takie pytanko , boli ciebie serce ?? okolice serca ?? gdzieś w klatce piersiowej ?? bo mie tak !! a serce mam ponoc zdrowe.........

 

Bierzesz jakieś leki ?? a i jak jest z twoją lewą ręką ??

 

W moim przypadku stwierdzono nerwicę , może i od tego się takie objawy biorą , ale do końca niejestem przekonany .................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm....no moje objawy tez wygladają na nerwice ;/

to jest straszne kiedy głowa mi sie trzęsie nawet jezeli nie ma zbyt stresujacych sytuacji ;/

głowa mi sie trzesie najbardziej kiedy ktos za mna czy koło mnie(obojetne) kaszlnie. Momentalnie gdy slysze kogos kaszel głowa mi sie trzesie ale trwa to pare sekund(tyle co uslysze ten kaszel) i przestaje.

albo na przyklad kiedy stoje przed pania w klasie i mamy opowiedziec jakies tam opowiadanie, to gadam a tu glowa zaczyna mi sie trzas :((

a ostatnio jak sama przed pania gadałam opiwiadanie to raczej na luzie było i nic mi sie nie trzasło:(

a tak na koniec - głowa mi sie trzesie jak jestem w wiekszej grupie ludzi i w ogole ;((

to jest straszne i nie wiem czy to jest nerwica czy cos, bo mam 15 lat :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

od tygodnia nasiliły mi się bóle w okolicy wątroby i żołądka.

Czuję takie pieczenie, a po jedzeniu lub piciu gulgotanie.

Mam pytanie. Czy jeżeli usg jb wskazuje , że z wątrobą ok itp, to czy istnieje możliwość , że coś może być nie tak ?

Dodatkowo mam skurcze łydek i stóp.

Pomozcie. Czy az tak bardzo się nakręcam????

Może to przedswiateczny stres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kobiete bola jajniki to bol potrafi odczuwac w kolanie, potwornie bola kolana. Wiem jak idiotycznie to moze brzmiec ale tak jest. Jak mamy bol kregoslupa i jakis kreg za mocno uciska to mamy wrazenie ze mamy zawal serca i kucie okropne w seru. Jak nam burczy w brzucho to czasem odczyway to w gardle............nasze cialo, organizm jest jak wciaz nie zbadaba planeta. Przylaczam sie do opinii inych ze nic ci nie jest. Ja mialam i mam to samo. Po USG jamy brzusznej i Gastroskopi zero zlych rzeczy w organizmie. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem juz USG, gastroskopie, badanie krwi (na ALAT i ASPAT) .. i .... nic 8) Mimo to, zgage mam 24h/doba, niezaleznie od tego co jem jak jem i o ktorej jem. Brzuch wiecznie mnie boli, jak nie boli to rozpiera, jak nie rozpiera to burczy. Mowie lekarzowi, ze czuje jakby watroba mi "rosla" i nie bylo miejsca na reszte bebechow, to powiedzial ze najwyzej wyjma mi prawe pluco ...

 

Tiaa .. nerwicowcow chyba najlepiej zbywac zartami, moze wtedy sobie cos uswiadomia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsmieszniej to jest jak przed zaśnięciem leżę z narzeczoną w łózku - cisza ona juz prawie zasypia a tu nagle seria gulgotania, burczenia i przelewania w moim żołądku ( na całe szczęście ) moja panna się już do tego przyzwyczaiła :) ( Usg ok ) - diagnoza Nerwica o bólach i rozpieraniach brzucha nie wspomnę - norma

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś rano kiedy szłam na autobus do pracy poczułam ucisk w gardle i odruchy wymiotne. Czasami mi się to zdarza i odrazu silna panika. Tym razem idąc ulicą nie zachamowałam tego odruchu myśląc sobie "najwyżej się zrzygam i finał". Miało się na wymioty ale minęło, odruch był. Myślę sobie jak ja dojadę teraz autobusem... wrócić się do domu czy iść. Postanowiłam pójść, wsiadłam do autobusu i przyjechałam 20km do pracy - jestem na zastępstwie sama. Myśle, że jak nie bedzie uciekać od objawów za pomocą tabletek, które zagłuszają to nam się uda. Było bardzo ciężko to fakt ale jakoś jakoś. Nigdy nie brałam tabletek ewentualnie persen sporadycznie, a od dwóch miesięcy chodzę na psychoterapię - zobaczymy jak będzie dalej. Pozdrawiam Was gorąco. OLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz uwierzyć, że NIC CI SIĘ NIE STANIE. Przecież dojechałaś do pracy.

Przeżyłaś jazdę autobusem, nie porzygałaś się ani nie udusiłaś. Jeszcze nie raz będziesz wystraszona, ale za każdym razem będzie lepiej. Będziesz coraz silniejsza.

Jak coś się będzie działo, pisz do mnie, nawet na PW. Pomogę Ci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie poranne odruchy wymiotne , jak się okazuje, były symptomem nerwicy, rano wstawałam (jeszcze czasy liceum) i raz nawet chaftnełam za taki u nas płotek... :oops: ...nie wiedziałam z czego to, ale jakoś specjalnie się tym nie przejmowałam, dopiero teraz przekonuję się, że to był wstęp do nerwicy, dopiero rok później zaczęły się pojawiac dziwne lęki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie chaftam i też mam inne strachy podobnie jak Ty Lusi jestem w stanie WSZYSTKO sobie wyobrazić. Mój mąż mówi że nadałabym się do pisania horrorów. Moja psychika myśli tylko o najczarniejszych scenariuszach jak mam sobie z tym poradzić wiele razy zastanawiałam się skąd się to wszystko wzięło ale nie mam pojęcia CZY ZGłUPIAłAM :?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Jeśli to nie jest zapalenie żołądka.....albo jeśli kogoś z tutejszych badano bez wykrycia istotnych zmian to mogą to być też objawy tzw "dyspepsji funkcyjnej" w której to po postu układ nerwowy układu pokarmowego nie funkcjonuje najlepiej.

 

Jeśli nie ma zmian organiczych: jak zapalenie żoładka, czy wrzodów lub refluxu etc.... to lekarz powienien to wziąść pod uwagę.

 

Ale na poczatek trzeba się zbadać u gastrologa, to nie taki stres można zawsze zrobić badanie z anesteziologiem trzeba tylko poszukać...albo zapytać:)

 

Z tego co wiem te zaburzenia są słabo poznane i raczej bagatelizowane, nie da się tego zobaczyć podczas gastroskopii, usg ani badania krwi, czy też zdjęciem rtg z kontrastem. Jedynym chyba pomocnym badaniem jest nieinwazyjna EGG- electrogastrografia ale nie jest ono ogolnie dostępne. Te badanie może wykazać rożne dysrytmie w pracy żołądka, które własnie są przyczyna nudności. Ta dogliwość może też powodować w efekcie duży reflux żółci z dwunastnicy, która nie jest obojętna dla żołądka i raczej prędzej czy poźniej wywołuje przewlekły stan zapalny, który sam w sobie może dawać takie objawy.

 

Jeśli więc masz poza nudnościami jeszcze uczucie pełności nawet po niewielkim posiłku, puste odbijanie, brak apetytu, nudności zaczynające sie ok 30 minut po ostanim posiłku, to trzeba mieć to na uwadze.

Nerwy i stres wszystko pogarszają no i lęk przed niewyjaśnionym tzn "co mi właściwie jest"

 

Ja podobne problemy miałem od dzieciństwa i w sumie od kiedy pamietam. Dopiero stosunkowo niedawno postanowiłem coś z tym zrobić. Typowe tłumaczenia, że to TYLKO co podkreślam nerwica mi teraz już nie wystarczają, to takie rutynowe gdy nie wiedzą co ci jest. Jednak gdy leki czy psychoterapia nie działają w tym polu jak powinny to każdemu powinna się zapalić lapka ostrzegawcza. Lekarze czasem zachowują się jak wszystkowiedzacy Bogowie, tak że pacjent czuje się mniej chory (mentalnie) niż ten który ma go leczyć, więc trzeba się kierować zasadą ograniczonego zaufania człowiek to omylna istota to samo tyczy się psychoterapeutów i psychologów, w końcu to też ludzie.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

nie chce cie straszyc - ale moze to byc po prostu erytrofobia

Ja w tej chwili mam 25 lat i wlasnie na to choruje - i uwierz mi, ze wiem o tej chorobie duzo wiecej niz ty,

Mnie to dopadlo okolo 7-8 klasy podstawowki, niestety, nikt nie zauwazal problemu i tak trwam z tym gownem do dzisjaj - chociaz z dnia na dzien coraz bardziej swiadomy problemu i z nadzieja, ze jutro bedzie lepsze.

 

Oczywiscie nie jestem lekarzem, zeby cie diagnozowac - ale sa to typowe objamy erytrofobi - dlatego radze ci, abys poszla ze wzgledu na wiek, na poczatku do psychologa i z nim porozmawiala - jestes jeszcze mloda i mysle, ze jestes w stanie, przy odrobinie pomocy poradzic sobie z tym problemem w miare szybko.

 

(polecam tez forum www.czerwienienie.prv.pl)

 

zycze powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Konwalia! Zgadzam się z moim przedmówcą, w dodatku mam to samo co Ty... Najgorsze jest to napięcie i nieświadome oczekiwanie na atak ze strony innych, którzy chcą "dogryźć".

Popracuj nad swoją samooceną-im mniejsza samoocena, tym większa skłonność do czerwienienia. Zapisz się na sztuki walki-mnie to naprawdę pomoglo, a mianowicie poskutkowało tym, iż miałam docinki innych w nosie i teraz czerwienię się coraz rzadziej. Ponadto używam zielonego korektora na policzki, aby nie były takie czerwone-zielony kolor odbija czerwony i nie jest on już tak widoczny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd ja to znam ?? Przez około 3 lata miałam z tym problem. Cokolwiek usłyszałam .. miałam wrażenie że wszyscy sie na mnie patrzą... jak ktoś dłużej spojrzał było podobnie. Gdy ktoś coś do mnie powiedział..znowu czerwona twarz ! . Musze Ciebie jednak pocieszyć... Z tego po jakimś czasie się wychodzi jeżeli tylko tego chcesz. Powiem tak: Im częściej bedziesz myśleć o lęku przed otoczeniem tym bardziej Ciebie to wciągnie ... Ja walczyłam z tym 3 lata i niebyło lekko. Wynajdywałam różnego rodzaju sposoby na tą moją "opaloną" twarz ! Po jakimś czasie opracowałam plan.... wykonywałam ćwiczenia... na to aby tak sie nie denerwować. Np.. kładłam sie na łóżko i wyobrażałam sobie że ktoś sie na mnie patrzy.. początkowo bardzo sie stresowałam.. potem uspokajałam sie i powtarzałam ćwiczenie albo pocierałam sobie uszy żeby krew przelała się do uszów a nie na twarz :). Ostatnia sugestia:.. Jeżeli non stop bedziesz z tym walczyć .. myśleć że wszyscy Ciebie obserwują.. obgadują.. sa przeciwko Tobie .. zniszczysz się tym sama.. jak zjarasz buraka śmiej sie z tego :) .. mówie Ci ze po jakims czasie samo to przejdzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×