Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLORAZEPAN (Cloranxen,Tranxene)


Dana

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      35
    • Nie
      10
    • Zaszkodził
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Na granicy placebo? Powiedz to komuś po zażyciu na kacu podczas depresji/nerwicy...

Nie ma chyba lepszego "lekarstwa" na dołki i lęki kacowe.

 

Mi pomagał wyśmienicie zarówno na kaca jak i stany lękowe.

Tranxene 15 mg, to jest tyle samo co 10 mg Relanium (diazepam), zatem 5mg, to 3mg diazepamu - fakt, mało, ale działanie wszystkich benzo niezależnie które, jest w gruncie rzeczy takie samo i pewnością z melisą nic wspólnego nie ma.

 

PS. Ile masz lat i jakie masz doświadczenie do takich stwierdzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dosiawdczenia z benzosami faktycznie, ale interesuje sie tematem i czytalem setki opini na temat roznych lekow, taki juz moj fetysz, na innym forum, wiec jakies tam pojecie mam ;) Na mnie praktycznie podzialala tylko 1 kapsulka Tranxene, a pozniej juz nastepne (mimo ze bralem po 2) minimalnie, wlasnie na granicy placebo, podobnie jak srodki ktore kupowalem w aptece bez recepty. Chociaz na kaca faktycznie moze byc dobry, moze troche przesadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efectin faktycznie jest lepszy od zamiennika. Kiedyś przy moim 2 piodejsciu, lekarz zaproponował mi zamiennik - tańszy. Po pierwsze nie mogłem go nigdzie prawie zdobyć. Objeździłem połowę aptek w warszawie, a jak zacząłem go stosować, wyraźnie dawało się odczuć "braki". Lekki szum, splątanie czasem ból głowy. Generalnie nieprzyjemne uczucie. Powróciłem do Efectionu- wszytko wróciło do normy.

Mam pytanie po jakim czasie u Was Efectin zadziałał tak że poczuliście się znowu w pełni sił. Ja dostaję 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie lęk pojawial sie na poczatku w duzych sklepach potem nie moglam odwiedzic bliskiej osoby w szpitalu wejsc na ktores pietro do urzedu czy nawet w odwiedziny teraz to nawet nie moge sw samochodzie stac w korku nie moge wyjsc za daleko od domu gdy tylko sobie pomysle ze jestem sama albo daleko od domu robi mi sie slabo jest mi nie dobrze nogi jak z waty pojawia sie okropny bol w klatce trzesa mi sie rece i cala w srodku tez sie trzese wydaje mi sie ze za chwile dostane jakiegos ataku drgawek albo zemdleje jest to okropne uczucie , ale w takim momencie pomaga jakas rozmowa z kimkolwiek nawet z kims obcym byle tylko nie myslec o strachu. od 2 tyg biore tranxene 5. 1 tabletke rano i hydroxyzyne 2 razy dziennie narazie efektow nie ma , ale za 3 tyg mam pierwszy termin u psychiatry .cala nadzieja w nim , bo sama nie daje rady.chetnie popisze z kims na ten temat jakby ktos chcial daje meila. allegra@amorki.pl

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey:)

Troszkę odświeżam temacik. Mam taki problem, że też cierpie chyba na nerwice lękową. Miałam już egzamin na prawo jazdy, który zresztą oblałam, przez te moje lęko-nerwy. Jutro mam poprawkowy o godzinie 7... Wczoraj zaczelam już panikować, więc wzięłam jedną tabletke ok 15 i te nerwy ustały, do teraz czuje się dobrze i przede wszystkim nie denerwuje się. No ale pytanko, jak długo ta tabletka będzie działać? Chciałabym pójść na egzamin bez lęków, w takim stanie w jakim teraz się znajduje. Co radzicie, brać dziś jeszcze jedną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, jeśli spowodujesz wypadek lub stanie się jakieś nieszczęście podczas egzaminu, to pamiętaj, że wszystkim (finansowo) będziesz obciążana sama - żadne ubezpieczenie nie obejmuje sytuacji spowodowania szkody pod wpływem benzodiazepin - jest tak samo traktowany jak alkohol czy inne narkotyki... weź to pod uwagę. Oczywiście rzadko robią testy... ale jeśli się przytrafi poważniejsza "kraksa", to z pewnością wszystko sprawdzą, a wtedy nie będzie zlituj.

 

Okres półtrwania Tranxene jest długi... więc nawet prawdopodobnie po kilku dniach od zażycia narkotesty wyszłyby pozytywnie...

Wiem, że może na wyrost ostrzegam, bo naprawdę rzadko takie sytuacje mają miejsce... ale zawsze jest ALE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, zaraz wystraszę się jeszcze bardziej :) Tabletkę wzięłam tą najsłabszą i mam nadzieję, że aż tak bardzo destrukcyjnie nie wpłynie na mnie i na... inne samochodu jadące obok heh:) Jak myślicie, minimalna dawka (która mi pomaga) będzie miała jakieś uboczne działania na mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem policja ma testy tylko na diazepam i klony...

Na testach elektronicznych jest kilka substancji. Robisz patykiem wymaz w buzi i montujesz w test. Wygląda jak alkomat. Jest kilka diod - w tym THC, amfetamina i BENZODIAZEPINY (bez rozróżnienia jakie, więc zapewne wszystkie, bo niby czym mają się różnić? Tak jakbyś powiedział, że Żywca można wypić przed jazdą, ale Tyskiego już nie).

 

PS. Ostatnio to widziałem dokładnie w programie "Gliny" na TVN Turbo - kontrolowali samochody w nocy łącznie z kierowcami, alkomat + narkotest z wyraźnie opisaną diodą BENZODIAZEPINY

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem, żeby kogokolwiek złapali na jeździe pod wpływem benzo. Chyba, że ktoś będzie ledwo na nogach stał i badanie alkomatem nic nie wykaże, to pewnie zrobią testy na wszystko. Nie obawiałbym się niczego nawet po kilku tabletkach. Poza tym jak na razie jedynym lekiem na którym jest napisane wyraźnie ''ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW'' jest Dormicum. A miałem w rękach większość psychotropów dostępnych na rynku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo nie łapią i nie robią testów tak często jak alkomatem - chodzi o tylko (odpukać) np. śmiertelne potrącenie lub bardzo poważny wypadek, na 100% masz test kompleksowy robiony i leżysz. Ustawa wyraźnie mówi benzo i zakazie prowadzenia pod ich wpływem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzytkownik, Jakiś czas temu spowodowałem wypadek i pewnie na upartego jakieś benzo we krwi by się znalazło, mimo że nie brałem tego dnia. Nie byłem badany pod tym kontem a wypadek był poważny. Więc nie strasz bezsensownie koleżanki, ponieważ większość osób które ma prawo jazdy i miało styczność z benzo mogło by coś mieć na sumieniu. Tak jak 30 % młodych ludzi to przestępcy, ponieważ mieli do czynienia chociażby z trawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.policja.swinoujscie.pl/pomocnik/data/lex/Dz.U.03.116.1104.html

 

Od 19 lipca 2003 r. kierowcy nie mogą prowadzić pod wpływem alkoholu oraz takich środków jak kokaina, amfetamina, marihuana, haszysz itp.

WYKAZ ŚRODKÓW DZIAŁAJĄCYCH PODOBNIE DO ALKOHOLU:

 

opiaty (zawierają je m.in. morfina, heroina, kodeina; związki te są też stosowane w medycynie jako silnie działające leki przeciwbólowe i znieczulające)

tetrahydrokanabinole (marihuana, haszysz)

benzodiazepiny (leki zawierające benzodiazepiny, są jednym z częściej zapisywanych środków przeciwlękowych i uspokajających; zawierają je m.in. relanium, oxazepam, nitrazepam)

barbiturany (środki nasenne; zawierają je m.in. cyclobarbital, luminal)

amfetamina i jej analogi

kokaina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj dziękuję za rade :) Myśle, że jak dzisiaj wezme sobie jeszcze jedną, najmniejszą dawkę, to będzie ok.

Rano już jej nie będziesz czuła. Subiektywne działanie i odczuwanie działania nawet długo działających benzo ogranicza się do ok. 10h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×