Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLORAZEPAN (Cloranxen,Tranxene)


Dana

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      35
    • Nie
      10
    • Zaszkodził
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Korba, benzo też uzależnia a ja to żrę od 5 lat... tyle że doraźnie ale ostatnio coraz więcej bo nie wyrabiam... :( Chcę spaaaaać... po prostu spokojnie spać... bez budzenia się z łkaniem albo krzykiem więznącym w gardle... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudia,

w innym temacie pisalas, ze Klorazepan jest wycofany z rynku. Przypuszczam ze chodzi Ci o hiszpanski rynek... Ale jesli ten benzodiazepin na Ciebie najlepiej dzialal to nie moglabys go sprowadzic z innego kraju? Np. z Polski 30 Tabl. po 10 mg za 28 zloty albo z Niemiec 50 Tabl. po 20 mg za 26 Euro. Polskie i niemieckie apteki akceptuja zagraniczne recepty.

 

-- 19 cze 2011, 19:58 --

 

Klaudia,

jescze jedno co do roznicy miedzy Cloranxen a Lexotan. Ten pierwszy nalezy do benzodiazepin dlugo dzialajacych a ten drugi do srednio dlugo dzialajacyh. I do tego Cloranxen jest przetwarzany w aktywne metabolity Nordazepam i Oxazepam. Wlasciwie tak samo jak Relanium. Mysle ze dzialanie powinno byc podobne. Wiec moze albo wezmiesz stare i dobre Relanium lub Nordazepam albo Oxazepam. Oxazepam powinien byc wszedzie dostepny, z Nordazepam to juz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angst,

 

a tego to nie wiedzialam, ze moge recepte wykupic w niemczech. jak to sie robi??? znizke tez daja??? bo tu placilam nie pamietam nawet ale chyba 2 euro cos kolo tego.

 

oczywiscie chodzi mi o rynek hiszpanski. wycofali cloranxen (tu nazywal sie dorken)

 

mam problem, bo na cloranxenie jakos jechalam 5 lat i bylo ok i nie zwikszalam jakos dawek zbytnio. a xanax i lexotan to dla mnie jakis shit. pierwszy czy drugi dzien ok a pozniej musze walic po 5mg xanaxu a lexotanu 15mg. i tak sie moge wpakowac w g....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angst,

 

a tego to nie wiedzialam, ze moge recepte wykupic w niemczech. jak to sie robi??? znizke tez daja??? bo tu placilam nie pamietam nawet ale chyba 2 euro cos kolo tego.

 

oczywiscie chodzi mi o rynek hiszpanski. wycofali cloranxen (tu nazywal sie dorken)

 

 

Normalnie ;) Idziesz z recepta od twojego lekarza do niemieckiej apteki lub zamawiasz w niemieckiej aptece wysylkowej. Znizki na zagraniczna recepte nie dostaniesz, wiec musisz zaplacic 100% tzn. np. 26 Euro za 50 Tabl. po 20 mg. Moze bedziesz mogla sie starac o refundacje w twoim funduszu zdrowia, ale jak to jest dokladnie w Hiszpanii to nie wiem, sama musisz sie dowiedziec.

 

W Niemczech ten lek sie nazyma Tranxilium i jest w dawkach 5/10/20 mg w opakowaniach po 10/20/50 Tabl. lub 50 mg w opakowaniu po 10 Tabl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pl jest tylko w dawkach 5mg i 10 mg op.30 sztuk(chyba,ze sie cos teraz zmienilo,bo dawno tego nie bralam)

cloranxen dzialal tylko troche na poczatku, to bylo moje 1-wsze benzo ,potem musialam brac az 30 mg i i tak prawie nie dzialal,wiec odstawilam Po drugie po kilku dniach brania,dzialal na mnie bardzo depresyjnie.Ryczalam jak bobr z byle powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to w polsce za cloranxen na recepte i tak trzeba bylo placic 100% a za efectin kilka lat temu 75mg placilam 60zl. jakas porazka ten kraj. zdychaj jak nie masz kasy! zdychaj ale tak bez konca bo od nerwicy sie nie umiera :/

Trafilas w samo sedno!

uzytkownik, ok zgodze sie,ze do doraznego brania jwst benzo,ale teraz nawet jak masz lek na P to NFZ doplaca coraz mniej :( (chocby wspomniany wyzej efectin ,ale nie tylko,po prostu porazka!)

 

za tranxene 5mg kilka lat temu,no moze 3 lata wstecz placilam dwadziescia pare zlotych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co fakt to fakt. Citabax (SSRI) też już jest poza listą refundowaną. Wszystko przez oszczędności budżetowe i wysyp zaburzeń cywilizacyjnych jakich jeszcze nie było (ilościowo) - inaczej budżet by się zawalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale sa ludzie co DORAZNIE tez musza zaplacic 100% i tylko w Polsce. W innych krajach jakos nie wiec chyba twoja odpowiedz niezbyt trafia problem.

 

A Efectin czemu w Polsce takie ceny a tu place 2.70 euro o ile sie nie myle. Chodzi o efectin, nie zamiennik bo zamiennik to 1 -2 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma za znaczenie czy zamiennik czy nie? Skład chemiczny (główny składnik) jest przecież taki sam - płacisz tylko za markę (producenta). Jeśli byłoby inaczej, to produkty nie weszły by do obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzytkownik,

no o to mi chodzi wlasnie, ze roznica tutaj miedzy efectinem markowym i zamiennikiem jest niewielka. a w polsce naweet zamiennik nie kosztuje 4zl czy tam 5 zl.

 

mi jest obojetne czy zamiennik czy efectin ale sa ludzie, ktorzy odczuwaja roznice.

 

po drugie Hiszpania jest teraz w strasznej biedzie. Gorszej niz Polska. I jakos nie maltretuja ludzi chorych cenami w aptekach na recepte!!!

 

A co chorego interesuje budzet Panstwa. Przez budzet ma sie wykrecic? Niech zaczna rzadzic lepiej bo jak narazie to tylko kociol.

Tu w Hiszpanii zreszta tez.

 

Ja akurat nie dosc, ze nie znajduje sie w zlej sytuacji materialnej to jeszcze place grosze za leki. Chodzi o innych ludzi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np odczuwam niestety roznice miedzy efectinem a generykami.Efectin dziala na mnie jakby silniej p/depresyjnie i p/lekowo Poprostu jest mocniejszy od generyka w tej samejdawce,moze tak byc przez substancje wypelniajace kapsulke generyku tzn subst .pomocnicze.Moze tak byc ,ale oczywiscie nie musi,jedni odczuwaja roznice inni nie,generyki moga tez krocej dzialac niz orginal,ale tez nie musza,krocej niz 24 h ale to tylko moja subiektywna opinia Efectin jest jak by to powiedziec "czystszy" a generyki maja inne" wypelniacze" niz oryginal I tak kupuje zamienniki bo efectin podrozal i nie stac mnie

 

najtanszy zamiennik-Venlabax 75 u nas kosztuje 10 zl,a 150 tegosz samego 20 zl- u mnie w miescie trudno go dostac,albo nie maja,albo maja duzo drozszy ten venlabax dlatego zamawiam go w aptece intern.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za syf.

u mnie jakos obojetnie czy zamiennik czy nie, dziala tak samo, ale zgodze sie z tym, ze krocej. jak nie wzielam dawki efectinu na czas jakies tam pierwsze symptomy "braku" mialam okolo 10 godzin po nie zazytej dawce. zamiennik musialam wziac na czas bo jak nie to prawie od razu dawalo sie odczuc brak tego w organizmie. (w sumie to ciezko wytlumaczyc jak sie odczuwa brak dawki, ja to czuje i wiem co to jest i ze to przez brak venli ale opisac tego nie umiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jadę teraz nad morze, mam tranxenne dawka 5mg...i tak..czy mogę wziąć sobie rano przed podróżą o 4 żeby w podróży się nie denerwować i przed dojazdem na miejsce ok 12?? kompletnie się nie znam .zawsze unikałam brania leków, nie chce też brać dużej dawki bo bardziej mnie by to nakręciło niż uspokoiło..bałabym się że coś mi się stanie od tych leków. tak już mam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×