Skocz do zawartości
Nerwica.com

Strach przed bezsilnością? Nie wiem jak to ująć...


zvourylg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Z góry przepraszam za dosyć chaotyczny sposób pisania, który może nastąpić, gdyż sam nie potrafię zdiagnozować, co mi jest, więc zwracam się z pomocą do Was.

Na początek małe przedstawienie mojej osoby: Mam na imię Mikołaj, mam (rocznikowo) 19 lat. No, tyle chyba wystarczy na wstęp ^^. Ale przejdźmy do sedna, co mnie sprowadza tutaj:

Mam bliżej nieokreślony rodzaj ''lęku'', który przejawia się m.in. w następującej sytuacji: mam dziewczynę, którą poznałem przez grę komputerową, widzieliśmy się już kilka razy, i jest nam dobrze (to chyba nie ma żadnego związku z problemem, ale szczegółowo opisuję sytuację). Gdy rozmawiamy, nieważne czy w 4 oczy czy przez komunikator internetowy, to czasem mam takie dziwne uczucie ''bezsilności'' tj.: nie wiem co napisać w danej chwili, nie wiem co myśleć, nie wiem w ogóle co robić. Następuje wtedy u mnie drastyczny spadek ''morale'' i spadek poczucia własnej wartości. Nie wiem co robić, przez co się delikatnie załamuję, i mam takie naprawdę dziwne uczucie, że... jakby to ująć... chciałbym, aby wszystko wokół mnie spowodowało do zwiększenia mojego smutku w danej sytuacji... Mam ochotę ''rzucać sobie kłody pod nogi'', ogólnie robić to, przez co byłbym jeszcze bardziej nieszczęśliwy... To spowodowało zerwanie związku z moją byłą dziewczyną... Skupiałem się na swoich wadach, robiłem wszystko, aby się ode mnie oddalała, nie walczyłem o nią, mimo że mi na niej zależało...

Nie chcę mieć tego uczucia nigdy więcej... To, że brak słów wyolbrzymiam do stopnia takiego, że nie zasługuję na moją obecną dziewczynę, że nie jestem taki, jakim ona by chciała abym był (mimo że cały czas mi mówi, że tak nie jest), co prowadzi do tak zwanego ''doła'', i czasem depresji u mnie...

 

Proszę o pomoc, jeżeli gdzieś się wyraziłem nieprecyzyjnie to proszę powiedzieć, postaram się uszczegółowić.

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zvourylg, Tu nie ma specjalistów na forum. A nawet gdyby byli to nie postawią Tobie diagnozy w sieci!

Każdy może zasugerować co powinieneś zrobić, gdzie się udać.

A co robili Twoja mama, tata kiedy byli bezsilni w sytuacjach, które może pamiętasz. Były takie sytuacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa tak, przepraszam ^^

Moja mama, gdy bywała bezsilna, to zawsze starała się z tego wybrnąć. Tylko to moje specyficzne zjawisko, które opisałem, występuje tylko w przypadku określonej bezsilności w stosunku do bardzo bliskiej mi osoby. W innych przypadkach - szukam rozwiązania, jakiegoś wyjścia. W tym po prostu nie mogę, coś mnie blokuje że nie jestem w stanie zrobić nic i staczam się coraz bardziej, sam siebie nakręcając do coraz szybszego ''staczania się''.

P.S. Wiem, że mój nick wygląda dosyć dziwnie, wziąłem go z takiej jednej gry kosmicznej : P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja. Ten problem który opisałeś zinterpretowałbym tak, że przy rozmowie z dziewczyną uaktywnia się u ciebie jakaś trauma. Stąd zakłopotanie i użalanie się. Dobrze byłoby gdybyś przypomniał sobie ostatnią taką sytuację, i swoje nastawienie bardziej szczegółowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×